baneris leidinys

dvarasGintarė MARTINAITIENĖ

Jau anksčiau rašėme, kad rajono savivaldybė nesutinka perimti Gelgaudiškio dvaro su skolomis, tačiau situacija pasikeitė. Praėjusią savaitę vicemeras Algimantas Damijonaitis, susitikęs su vidaus reikalų ministru Raimundu Palaičiu bei Turto valdymo ir Ūkio skyriaus vedėju bei Marijampolės apskrities likvidatoriumi Robertu Junevičiumi išgirdo du pasiūlymus: arba savivaldybė dvarą perima su skolomis, kurias paliko Marijampolės apskrities administracija, arba dvaras bus perduotas Valstybės turto fondui.

Nuotr. Apskrities administracija dvare darbus pradėjo, nesulauksi oficialaus patvirtinimo dėl finansavimo, tad jo negavus nebuvo iš ko padengti 1.4 mln. litų skolos. Savivaldybė tiksi, kad įsiskolinimą bus galima padengti iš ES lėšų.
 
Apskritis privėlė velniavos

Šakių rajono savivaldybė iki šiol tvirtino, kad dvaro su Marijampolės apskrities administracijos paliktomis skolomis neperims. Tačiau tokiu būdu keblioje situacijoje atsiduria likvidatorius, nes institucijos negalima likviduoti tol, kol yra skolų. Marijampolės apskrities administracija statybininkams už atliktus darbus skolinga 1.4 mln. litų. Tačiau kilo abejonių, ar darbus atlikusios įmonės paskaičiuotos kainos nėra per didelės. Dvaro rūmai buvo pradėti restauruoti negavus oficialaus patvirtinimo dėl finansavimo iš ES fondų. Darbai buvo atlikti, o Nacionalinei verslo paramos agentūrai atmetus paraišką dėl projekto finansavimo, skolų padengti nebuvo iš kur. Kaip po vizito Vidaus reikalų ministerijoje kalbėjo A. Damijonaitis, apskrities administracijai nebuvo gailima priekaištų. „Ministras nusistebėjo, kodėl tiek laiko viskas buvo vilkinama, o dabar per pusantro mėnesio reikia atlikti visus darbus. Apskritis netgi dokumentus perduodavo pavėluotai. Galėčiau pasakyti, kad šis reikalas dėl dvaro pradėtas ir suveltas vienų, po to numestas ir dabar pavesta savivaldybei visą šitą mazgą išnarplioti“, - kalbėjo vicemeras. Pasak vidaus reikalų ministro, buvusi apskrities viršininkė Birutė Kažemėkaitė dėl tokių įsiskolinimų neturėtų būti įdarbinama Vyriausybės atstove Regioninės plėtros taryboje.

Perims su skolomis

Nors, kaip vicemeras išsireiškė, mazgas suraizgytas ir privelta daug velniavos, problemą reikia spręsti skubos tvarka, nes laikas labai spaudžia. „Dirbsime skubos tvarka ir, manau, pavyks viską išspęsti“, - teigė A. Damijonaitis. Jis sakė, kad Vidaus reikalų ministerijoje savivaldybei buvo pasiūlyti du variantai: arba savivaldybė dvarą perima su skolomis arba jis atitenka Valstybės turto fondui. Tačiau šis variantas faktiškai nesvarstytinas, nes prieš ketverius metus vargais negalais dvarą vos pavyko atsikovoti iš šio fondo, kad jis nebūtų privatizuotas. Belieka viena išeitis - perimti dvarą su skolomis. A. Damijonaitis kalbėjo, kad Ūkio, Finansų bei Vidaus reikalų ministerijos suteiktų tam tikras garantijas, duodamos pažymas, jog 1.4 mln. litų įsiskolinimą būtų galima padengti iš lėšų, kurios būtų gautos parengus naują projektą. Ministerijos, pasak, A. Damijonaičio, taip pat suinteresuotos, kad dvarą perimtų savivaldybė. Svarbiausia, laiku suspėti paruošti visus reikalingus dokumentus ir gauti finansavimą. Tad, nors ir buvo kalbėta, kad rugpjūtį nebus šaukiamas tarybos posėdis, visgi jis turės įvykti, kad būtų priimtas sprendimas dėl dvaro perėmimo su skolomis, nes kitos išeities, kaip tikino vicemeras, nėra.

Siūlė bendruomenė

Liepos pabaigoje vykusiame tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas dėl projekto „Gelgaudiškio dvaro restauravimas ir kompleksiškas pritaikymas turizmo reikmėms“ rengti visiškai naują paraišką ES paramai gauti. Projekto vadovu paskirtas Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas. Aktyvi Gelgaudiškio bendruomenė „Atgaiva“, nenorėdama prarasti dvaro, komitetų posėdžiuose siūlė savivaldybei ir bendruomenei steigti viešąją įstaigą ir paraišką teikti jos vardu. Šis siūlymas buvo atmestas, tačiau bendruomenės centro „Atgaiva“ pirmininkė Genutė Žilinskienė deleguota projekto darbo grupės nare. Sutvarkius dvarą, jis bus perduotas bendruomenei. Projekto vadovas V. Girdauskas praėjusią savaitę taip pat viešėjo Vidaus reikalų ministerijoje, kur su atsakingais asmenimis aptarinėjo dvaro perėmimo bei projekto rengimo niuansus.

Kaip informavo projekto vadovas V. Girdauskas, jis gavo Lietuvos našlaičių brolijos pirmininko Elegijos Bukaičio ir susitikimo, įvykusio rugpjūčio 14 dieną, Gelgaudiškio vaikų namų auklėtinių pirmininko Henriko Žilinsko pasirašytą raštą, kuriame teigiama, kad jie kreipėsi į Vyriausybę, jog dvaro klausimas nebūtų vilkinamas, o greičiau sprendžiamas.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos