baneris leidinys

klimaitisAsta GVILDIENĖ

„Draugo“ redakciją pasiekė žinia, kad mūsų rajono mokyklų automobilizmo instruktoriams bus sunku įgyvendinti naujos vairuotojų rengimo tvarkos reikalavimus, nuo rugsėjo 1 dienos įsigaliojusius susisiekimo ministro įsakymui. Apie tai mes rašėme ankstesniajame laikraščio numeryje. Tačiau pasikalbėjus su mokyklų vadovais ir vairavimo mokymo instruktoriais, išaiškėjo, kad naujoji vairuotojų rengimo tvarka  jų neišgąsdino.

Nuotr. Į vairavimo užsiėmimus gimnazistai žiūri taip pat rimtai kaip į matematikos ar fizikos pamokas.

Kaip teigė Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas, jis negali komentuoti, kaip bus įgyvendinti naujosios vairuotojų rengimo tvarkos reikalvimai, nes šiuo metu automobilizmo teorijos instruktorius serga ir vairavimo kursai prasidės ne anksčiau kaip lapkričio mėnesį.
 
Nieko konkretaus negalėjo pasakyti apie mokinių vairavimo mokymus ir Gelgaudiškio vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja, kuri, deja, neprisistatė, bet paminėjo, kad šiuo metu dar tik sudarinėjamos mokinių, norinčių išmokti vairuoti, grupės.

Viską apie naująją vairuotojų rengimo tvarką žinojo „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė. Pasak jos, būsimi vairuotojai įgis daugiau praktinio vairavimo įgūdžių, bet mokymai pabrangs ir dėl finansinės padėties bus sunku ateityje išsilaikyti tarp privačių vairavimo mokyklų.

Smulkiau apie visus pliusus ir minusus sutiko pakalbėti „Žiburio“ gimnazijos vairavimo mokymo instruktorius Egidijus Klimaitis, kuris teigė, kad norinčiųjų išmokti vairuoti gimnazistų labai daug ir jie laukia eilėje, nes anksčiau 3 mėnesius vairavimo mokėsi 23 – 25 mokiniai, o prisidėjus praktinio vairavimo valandoms, dabar per tą patį laikotarpį bus galima paruošti tik 15 vairuotojų. Vairuotojų rengimo grupes tvirtina gimnazijos direktorė. Per mokslo metus paruošiamos trys grupės. Kadangi pačios teorinės medžiagos nesumažėjo, tik valandų jai skirti reikia mažiau, E.Klimaitis kelių eismo taisyklių išdėstymui mokymo plane paliko 44 valandas.

Pasak vairavimo mokytojo, mokiniams už teorijos kurso pamokas pinigų mokėti nereikia – tai mokykloje įforminta kaip papildomo ugdymo valandos, o trečdaliu padaugėjus praktinio vairavimo valandų skaičiui, padidėjo ir vairavimo kursų apmokėjimas. Iki naujos tvarkos gimnazistai mokėjo 700 Lt už 20 praktinio vairavimo valandų, dabar už 30 valandų moka 1050 Lt. Kaip teigė E.Klimaitis, ne visi mokiniai gali tokius pinigus susimokėti.

Teorijos egzamino fiksavimas atskirame kompiuteryje – tai „Žiburio“ gimnazijoje ne naujiena. Yra kompiuterinės programos, kuriose jau 3 metai fiksuojami ir saugomi būsimų vairuotojų teorijos egzaminų rezultatai. Vaizdo ir garso įrangos reikalavimas mokomuosiuose vairavimo automobiliuose įsigalios tik nuo 2012 metų sausio 1 dienos. „Manau, kad viskas įmanoma“, - kalbėjo vairavimo instruktorius, šį darbą gimnazijoje dirbantis nuo 1999 metų rugsėjo 1 dienos ir paruošęs per tiek metų net 940 vairuotojų.

Naujoji vairuotojų rengimo tvarka neišgąsdino ir Edvardo Gurevičiaus IĮ „Vairavimo mokykla“ Šakių filialo vadovo ir vairavimo instruktoriaus Vytauto Rekešiaus. Pasak jo, tik kai kurios mažos vairavimo mokyklos nepajėgs išsilaikyti, nes joms bus sunku papildomai investuoti į reikalaujamą naują įrangą. Vairavimo mokyklos turės daryti ir vienerius metus saugoti praktinio vairavimo (B, BE, C, C1E, CE, D, D1E ir DE kategorijos transporto priemonių) įgūdžių galutinės įskaitos vaizdo ir garso įrašus.

V.Rekešius pabrėžė, kad praktinio vairavimo fiksavimo tvarka griežta buvo visada – kiekvienas važiavimas žymimas ir patvirtinamas mokytojo bei mokinio parašais vairavimo mokymo lape. Be to būtina ir medicininė pažyma, leidžianti vairuoti atitinkamos kategorijos automobilį. Jei anksčiau mokymai kainavo 1100 Lt, tai dėl padidėjusio praktinio vairavimo valandų kiekio dabar kainuoja apie 1500 Lt.

Be „B“ kategorijos, šioje mokykloje rengiama vairuoti motociklus – „A1“ ir „A“ kategorijos, bei „BE“ kategorija, leidžianti vairuoti automobilį su priekaba, todėl čia susirenka mokytis vairuoti įvairaus amžiaus mokiniai. Jauniausiam mokyklos mokiniui 16 metų, o vyriausiai  - 72 metai. Pagal Pagal „A1“ ir „A“ kategorijų rengimo tvarką nuo lapkričio 1 iki balandžio 1 dienos nevykdomi nei mokykliniai, nei valstybiniai vairavimo egzaminai.

Remiantis pasikeitusiu valandų skaičiumi, pirmiausiai sudaromi nauji teminiai planai. Pasak V.Rekešiaus, negalima išdėstyti pusės teorijos kurso, išmokyti pusę kelio ženklų, todėl, kad sumažėjo valandų kiekis – vis tiek reikia išmokti visą kursą. „O praktinio vairavimo valandų buvo tikrai mažai“, - pripažįsta vairavimo instruktorius. – „Labai gerai, kad padaugėjo važiavimų miesto ir užmiesčio keliuose, kad prisidėjo 2 vairavimo valandos tamsiu paros metu.“

Kaip teigė V.Rekešius, pati svarbiausia naujovė, kad nuo rugsėjo 1 dienos išduoti vairavimo kursų baigimo pažymėjimai, galioja tik vienerius metus. Pažymėjimai, išduoti anksčiau, dabar irgi galioja tik vienerius metus ir metai pradedami skaičiuoti nuo rugsėjo 1 dienos.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos