baneris leidinys

vvgSpalio 14 dieną Šakių rotušės posėdžių salėje vyko  ataskaitinis – rinkiminis Šakių krašto vietos veiklos grupės (VVG) narių susirinkimas, kuriame dalyvavo 23 iš 29 grupės narių, tad balsų kvorumui užteko.

Nuotr. Dar vienai kadencijai vienbalsiai VVG valdybos pirmininku paliktas A.Damijonaitis.


Susirikimo metu VVG valdybos pirmininkas Algimantas Damijonaitis pateikė išsamią dviejų metų kadencijos ataskaitą, šiuos metus įvardindamas, kaip sudėtingus pasiruošimo projektiniam darbui metus ir paminėjo, kad šiemet naujai išrinktai VVG valdybai teks rimtas darbas – pradėti investicinių projektų paraiškų teikimą pagal LEADER programą.

Kaip informavo A. Damijonaitis, 2007 metais Šakių krašto VVG parengtoje plėtros strategijoje buvo numatyti 49 projektai, iš jų 22 -  kaimo atnaujinimo ir veiklos projektai, 27 – investiciniai. Visų jų įgyvendinimui skirta daugiau nei 9,6 mln. litų Europos Sąjungos parama, o kartu su rajono savivaldybės kofinansavimo lėšomis ši suma sieks apie 11 mln. litų.
 
VVG valdybos pirmininkas pasidžiaugė, kad net septyni projektai iš devynių pateiktų praėjo pirmuosius įvertinimus ir laukia galutinio Nacionalinės mokėjimo agentūros sprendimo. Tai vadinami „minkštieji“ Kriūkų, Lekėčių, Panovių, Sudargo, Veršių ir Voverių  bendruomenių centrų bei „Zanavykų seimelio“ asociacijos pateikti projektai, siekiantys 357 tūkstančių litų sumą.

Susirinkime pasisakė jau dvi kadencijas VVG valdyboje dirbantis Vidmantas Sprainaitis, kuris pasidžiaugė bendru VVG narių ir bendruomenių centrų darbu, tikėdamasis, kad jis ir ateityje bus toks vieningas bei konstruktyvus. VVG valdybos narys Zigmas Povilaitis, atsakingas už informaciją ir ryšius su bendruomenėmis, nelengvą VVG valdybos darbą įvertino labai kukliai – tik patenkinamai. Grinutė Šnirpūnienė, VVG valdyboje dirbanti nuo jos įsikūrimo pradžios, mano, kad Šakių krašto VVG strategiją „ištempė“ bendruomenės, kurios gali sėkmingai paruošti projektus ir juos vykdyti.

Savo kalboje rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius stebėjosi, kodėl antroji VVG valdyba labai kukliai įvertino savo nelengvą darbą. Jo manymu, Šakių krašto VVG visuomeniniais pagrindais  dirba labai daug ir labai sėkmingai. Jis pagyrė VVG valdybos pirmininką A.Damijonaitį, kuris šiam darbui negailėjo nei laiko, nei jėgų, ypač bendraudamas su Nacionalinės mokėjimo agentūros darbuotoja, kurią įvardijo kaip sudėtingą ir priekabią asmenybę.

Perrenkant naujos kadencijos VVG valdybą, ji buvo padidinta vienu nariu ir šiemet dirbs ne 10, o 11 valdybos narių. Dar vienai kadencijai vienbalsiai VVG valdybos pirmininku paliktas A.Damijonaitis, kurio savanoriško ir atsakingo darbo dėka Šakių krašto VVG yra visų šalies Vietos veiklos grupių 15-tukyje. A. Damijonaitis, dėkodamas už pasitikėjimą, pabrėžė, kad naujoji VVG valdyba tęs pradėtą strategiją, nes „įbridus į upę –ją reikia perbristi“.

Didžioji dalis valdybos narių išrinkta dirbti ir kitai kadencijai. Tai Rimantas Valiukas, atstovaujantis rajono savivaldybės administracijai, Aurelija Maksvytienė ir Almantas Pališkis - rajono verslo atstovai, Vidmantas Sprainaitis, Lina Uždravienė, Aistė Bakaitė, Grina Šnirpūnienė, Zigmas Povilaitis - rajono bendruomenių atstovai. Į VVG valdybą šiemet išrinkti tik du nauji nariai: Lilija Liutvinienė ir Elena Pocevičienė.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos