baneris leidinys

kontroles_komitetasŠiemet pirmą kartą Šakių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto nariai dalyvavo išvažiuojamuose posėdžiuose visose rajono seniūnijose. Praėjusią savaitę komisijos nariai pateikė išvadas apie padėtį seniūnijose.

Nuotr. Kontrolės komisija, vadovaujama pirmininko Zigmo Povilaičio (kairėje), pateikė išvadas apie situaciją rajono seniūnijose.


Siekdami būti arčiau rinkėjų, Šakių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas, kurį sudaro Zigmas Povilaitis, Ronius Karopčikas, Kęstutis Smirnovas, Aurelija Maksvytienė, Marija Mačaitienė, Vladas Sederevičius, šiemet pirmą kartą ryžosi vykti į rajono seniūnijas, susipažinti su jų socialine padėtimi. Buvo tikimasi objektyviau įvertinti pažeidimų aplinkybes, bei galimybes efektyviau spręsti iškilusias problemas.
 
Sudėtinga socialinė padėtis

Kontrolės komiteto pateiktoje išvadoje teigiama, kad bedarbystė ir bedarbių įdarbinimas viešuosiuose darbuose aktualu viso rajono gyventojams. Daugiausia bedarbių yra Sintautų, Barzdų, Slavikų, o mažiausiai - Lekėčių, Kidulių ir Šakių seniūnijose. Neturintys darbo daugiausiai įdarbinami kapinių, pagriovių ir žaliųjų plotų šienavimui atlikti. Vyriausybei sugriežtinus bedarbių registraciją šiuo metu sumažėjo bedarbių skaičius. Vyrauja tendencija, kad daugelis bedarbių nerodo iniciatyvos dirbti viešuosius darbus.

Seniūnijų socialinio darbo organizatoriai nuolat domisi, lanko socialiai remtinas šeimas. Šios komisijos nariai pastebėjo, jog dažnai neteisėtų priekaištų iš gyventojų susilaukia socialiniai darbuotojai. Socialinių įgūdžių neturintys pašalpų gavėjai piktinasi, kad jų pašalpos nėra išmokamos jiems į rankas. Pinigus valdo seniūnijų socialiniai darbuotojai, kurie padeda protingai paskirstyti pinigus, kad jų užtektų iki kitos pašalpos.  
Problema - socialiniai būstai

Kaip žinia, beveik kiekviena seniūnija turi socialinius būstus, tačiau dėl jų priežiūros yra ne mažai problemų. Komiteto narių teigimu, didelį rūpestį kelia lėšų trūkumas jų remontui, asocialių gyventojų įsiskolinimai už nuomą ir komunalines paslaugas, pačių gyventojų nenoras tvarkytis ir saugoti jiems patikėtą turtą, žmonių abejingumas juos supančiai aplinkai. Šakių seniūnijoje yra 117 socialinių būstų. Jų gyventojai seniūnijai įsiskolinę apie dešimt tūkstančių litų. Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje yra 53 socialiniai būstai, tačiau skola panaši kaip Šakių seniūnijoje. Vienintelė Lekėčių seniūnija, turinti devynis socialinius būstus, neturi skolininkų. Per praėjusius metus net 29 Gelgaudiškio seniūnijos šeimoms už įsiskolinimus buvo išjungta elektra.

Didesnes problemas teiks tarybai

Kontrolės komiteto nariai aplankė seniūnijoms priklausančius kultūros namus ir laisvalaikio sales, paslaugas teikiančius centrus ir saugotinus paveldo objektus. Įspūdį paliko apsilankymas Lukšių kultūros namuose ir atstatomame Zyplių dvaro ansamblyje, čia labai daug darbų atlieka žmonės, dirbantys viešuosius darbus.

Išsiaiškinus didžiausias seniūnijų problemas, Kontrolės komisijos nariai planuoja jas teikti tarybos nariams. Komisija išskyrė svarbiausias seniūnijų problemas:  rasti galimybių suremontuoti kiaurus Griškabūdžio ir Sintautų seniūnijų stogus, išasfaltuoti dalį senojo kelio į Kidulių miestelį, vasaros metu didesnėms seniūnijoms papildomai skirti nors pusę etato aplinkos tvarkymui ir viešiesiems darbams organizuoti.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos