baneris leidinys

zaremba_baceviciusGiedrė PLEČKAITYTĖ

Praėjusią savaitę vykusiuose rajono tarybos komitetų posėdžiuose buvo sprendžiami į darbotvarkę neįtraukti šakiečio Antano Bacevičiaus iškelti klausimai. Beje, vyriškis jau ne vienerius metus neduoda ramybės ne tik tarybos nariams, bet ir UAB „Šakių šilumos tinklai“ atstovams.  Dėl niekaip neišsprendžiamų šakiečio problemų spalio 28 dieną vykusiame tarybos posėdyje kilo nemažai aistrų. Tarybos narys, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos atstovas Henrikas Zaremba daug problemų keliantį A. Bacevičių pavadino nesveiku.

Nuotr. Ketvirtadienį vykusio tarybos posėdžio metu Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos atstovas, tarybos narys Henrikas Zaremba daug problemų keliantį A. Bacevičių pavadino nesveiku.


Visiems iki skausmo žinomas, aktyviai savo teisybės ieškantis A. Bacevičius, matyt, vėl tapo galvos skausmu tarybos nariams. Praėjusią savaitę šis šakietis dar kartą kreipėsi į rajono tarybą, kad jos nariai atsakytų į jo pateiktus klausimus. Vyriškis reikalauja atsakyti, ar taryboje gali dirbti UAB „Šakių šilumos tinklai“ abonentinės tarnybos vadovas H. Zaremba, kuris, pasak A. Bacevičiaus, sovietmečiu nacionalizavo jam priklausantį garažą. Dabar šakietis politiką kaltina tuo, kad šis nori nacionalizuoti jo karšto vandens skaitiklį. Vyriškis akcentavo, jog jis gyvena kaime, bet ne Šakiuose esančiame bute, ir karšto vandens nenaudoja, o iš UAB „Šakių šilumos tinklai“ jam ateina sąskaitos, siekiančios 164,82 Lt, todėl jis prašo grąžinti pinigus, sumokėtus per trejus metus už karštą vandenį.
 
Informavo, kad nesveikas

Vos tik posėdyje buvo prabilta apie A. Bacevičiaus kreipimąsi, netrukus pasisakė tarybos narys, valstietis liaudininkas Henrikas Zaremba. Jis aiškino, jog A. Bacevičius tą patį klausimą dėl garažų kelia nuo 1988 metų, kai buvo bylinėjamasi Šakių apylinkės teisme. Negana to A. Bacevičiaus skundai pasiekė Aukščiausiąjį teismą, kuriame, pasak H. Zarembos, buvo pripažinta, kad garažas atimtas teisėtai. Tarybos narys priminė, kad 2004 metais A. Bacevičius vėl viešai jį apšmeižė dėl garažų, dėl kurių buvo iškelta baudžiamoji byla. Tuomet Šakių apylinkės teismas pripažino, kad A. Bacevičius apšmeižė H. Zarembą ir skyrė jam piniginę baudą. Pasak H. Zarembos, sprendimas buvo apskųstas apygardos teismui, kuris Šakių apylinkės teismo sprendimo nepakeitė. „Ir turėjo užsibaigti. Jis trejus metus buvo ramus. Dabar vėl pradėjo tą patį garažo klausimą, su kuriuo aš visiškai nesusijęs. Teismai keturis kartus pripažino. Aš noriu tarybos narius informuoti, kad šis žmogus yra nesveikas. Aš į jį visiškai dėmesio nekreipiu, kadangi duoda tuos klausimus, kurie visiems aiškūs“,- tarybos posėdyje kalbėjo politikas H. Zaremba. Reaguodamas į A. Bacevičiaus pateiktą užklausimą dėl skaitiklių, H. Zaremba kalbėjo, kad karšto vandens skaitiklius nemokamai keičia UAB „Šakių šilumos tinklai“. „Jis neįsileidžia į namus, neduoda pakeisti jų, o paskui intrigas kelia. Turbūt įdomu jam intriguoti.“,- akcentavo kaltinamas politikas.

Reikalingi tretieji asmenys?

Į tokį tarybos nario H. Zarembos pasisakymą apie A. Bacevičiaus sveikatos būklę nedelsiant reagavo kitas tarybos narys, socialiberalas Ronius Karopčikas. „Žmogus kreipėsi į tarybą su savo problema. Vietoj to, kad jam išaiškintų, H. Zaremba jį apkaltino ligoniu. Taip negalima, neetiška. Net viešai iškloti visą istoriją, teismų maratoną, argi šitai būtina?“,- pasipiktinęs kalbėjo politikas R. Karopčikas. A. Bacevičiaus keltiems klausimams neliko abejingi ir kiti tarybos nariai. Tėvynės sąjungos narė Irena Haase kalbėjo, kad A. Bacevičiui visus atsakymus turėtų pateikti neutrali institucija. „Ne šilumos tinklai, ne Šakių rajono savivaldybė, kadangi nuolatos kaltinama ir taryba, ir savivaldybės administracija, ir patys šilumos tinklai. Kai atitinkama institucija, kuri visiškai neturi jokių sąsajų nei su šilumos tinklais, nei su mumis, duos išvadą, kuris teisus, ar ,,Šakių šilumos tinklai”, ar A. Bacevičius. Mums bus aišku, ką daryti“,- užvirusioje diskusijoje kalbėjo I. Haase. Jos tikinimu, A. Bacevičiaus keltas problemas turėtų nagrinėti, pavyzdžiui, Aplinkos arba Ūkio ministerijos.

Tačiau tokiai idėjai prieštaravo valstietis liaudininkas Zenonas Ulkė, motyvuodamas, kad A. Bacevičiaus pateikti klausimai tarybos narių išnagrinėti. „Visi tarybos nariai yra sąmoningi ir nereikia, manyčiau, jokių trečiųjų nuomonių ar teisėjų. Jeigu piliečiui kažkas neaišku, yra teismas ir teismine tvarka turi būti viskas aiškiai atsakyta.“,- sakė Zenonas Ulkė.

Kiek nurimus aistroms vyko balsavimas, kuriuo buvo sprendžiama, ar atsakymą A. Bacevičiui pateikti, kaip buvo siūloma, per trečiuosius asmenis, ar įpareigoti jį paruošti savivaldybės administracijos direktorių. Galiausiai 15 tarybos narių nubalsavo už tai, kad atsakymą, paremtą visais reikalingais dokumentais, šakiečiui parengtų administracijos direktorius.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos