baneris leidinys

gaisrasGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusiame laikraščio „Draugas“ numeryje informavome apie praėjusį penktadienį Patašinės kaime, Griškabūdžio seniūnijoje mediniame name kilusį gaisrą. Gaisro metu išdegė mansardoje įrengti kambariai, nudegė dalis stogo, o pirmajame aukšte esančios patalpos buvo sulietos vandeniu. Name gyveno net trys šeimos, o daugiausiai rūpesčių ši nelaimė, kaip pasirodo, kelia ne patiems namo gyventojams, o seniūnijai.

Nuotr. Iš trijų name gyvenusių šeimų toliau čia likti ir tvarkytis planuoja tik Pranas, kuris tikisi seniūno pagalbos.


Ieškoma būsto

Gaisras Patašinėje kilo apie pusę devynių vakaro, kai nuo mansardoje įrengtos krosnies įkaito siena ir užsidegė prie jos stovėjusi spinta. Kaip po įvykio kalbėjo pirmojo aukšto gyventojai, esą visą dieną buvo jaučiamas smilkimo kvapas, tačiau niekas nekreipė dėmesio kol spinta neužsiliepsnojo. Griškabūdžio seniūnas Saulius Naumavičius sakė, kad visa laimė, jog gaisras nekilo naktį, nes neaišku, ar būtų pavykę išvengti aukų. Gaisro metu mansardoje, kurioje gyveno vieniša moteris su trimis nepilnamečiais vaikais, visiškai išdegė kambariai, nudegė dalis stogo. Griškabūdžio seniūnijos socialinė darbuotoja Liucija Maksvytienė kalbėjo, kad neseniai šeimininkė ir baldus buvo atsinaujinusi ir buitį apsitvarkiusi, o po gaisro iš viso J. K. turto liko tik nuodėgulių krūva. Natūralu, kad moteris patyrė šoką, o iš buto vienas iš sūnų į lauką išbėgo basas ir apšalo kojas. Tačiau, kaip kalbėjo seniūnas, bent jau laikinai šeima turi kur glaustis, o seniūnija ir pati nukentėjusioji ieško įvairiausių sprendimų iš tokios padėties. „Dedamos visos pastangos, ieškome būsto, kur jie galėtų gyventi. Ir pati moteris nesnaudžia“, - teigė seniūnas.
 
Stebina abejingumas

Visiškai kitokia situacija yra su pirmajame aukšte gyvenusiomis šeimomis. Viename namo gale gyveno Pranas Jacevičius. Kitame gale gyvenamąsias patalpas nuomojosi Vilma Venslovienė su sugyventiniu Antanu ir trimis atžalomis. Mažiausiajam šeimos nariui - tik 10 mėnesių, o vyresnės mergaitės mokosi šeštoje klasėje ir Marijampolės profesinio rengimo centre. Šios socialinės rizikos šeimos situacija ir kelia didžiausią rūpestį seniūnijai. Moteris yra registruota Kalvarijos, o jos gyvenimo draugas Kazlų Rūdos savivaldybėje. Kaip pasakojo socialinė darbuotoja, į seniūniją su kūdikiu ant rankų jie atvyko vasarą, kai dar galutinai nebuvo suderinti net jų gyvenimo, dabar gaisro suniokotame name, niuansai. Be to, nors Vilma gyvena su kitu vyriškiu, tačiau oficialiai nėra išsiskyrusi su sutuoktiniu, nesusitvarkiusi ir kitų dokumentų. „Nebuvo iki galo sutarta, o jie su vaiku atvažiavo, tad ir įleido šeimininkai gyventi be jokių nuomos mokesčių“, - prisiminė seniūnas. Dabar jie glaudžiasi pas nuomoto būsto šeimininkus Griškabūdyje, kurie, pasak seniūnijos darbuotojų, taip pat verčiasi gana sunkiai. Stebina tai, kad jie tikisi, kad kažkas turi sutvarkyti jų buitį, pasirūpinti gyvenamąja vieta. Galbūt ir būtų įmanoma surasti kažkokį būstą, tačiau daugelis, pasak seniūno, išgirdę, kad tai socialinės rizikos šeima, atsisako padėti. „Viskas būtų paprasčiau, jei nebūtų mažo vaiko. Jie net socialinių išmokų mūsų seniūnijoje negauna, nes čia neregistruoti. Sėdi pas žmones ir jokių pastangų nerodo, tad ką mes galime padaryti. Visvien kažkaip tą šašą turėsime išspręsti. Jei situacija nesikeis, vaikus turėsime vežti į globos namus“, - apie seniūnijoje gyvenančius prisiglaudėlius kalbėjo S. Naumavičius. Gaisras kilo praėjusį penktadienį, o tvarkytis jie neskubėjo net antradienį. „Suprantu tą moterį, gyvenusią mansardoje, kurios viskas sudegė ir nieko neliko. Bet pirmajame aukšte galima gyventi, tik reikia susitvarkyti, uždengti stogą šiaudais, plėvele ir viskas. Tačiau niekas neateina, nerodo iniciatyvos. Bent jau prašytų, klaustų, ateitų, tai žiūrėtume, o čia nieko,“ – kalbėjo seniūnas.

Žadėjo seniūnas

Apsilankę įvykio vietoje, pirmojo aukšto gyventojus radome prie namo. Jie jau netgi krosnis pasikūrę buvo, patalpas šildė. Pasikalbėjus paaiškėjo, kad vienas gyvenęs Pranas nors ir buvo planavęs vykti pas žmoną į Kauną, savo planų atsisakė. „O kas žiūrės viską čia? Nusprendžiau pasilikti, nors grindys visai sukrito, viskas šlapia, bet kaip nors“, - sakė vyriškis. Paklaustas, ar neplanuoja bent minimaliai apšiltinti stogą, jį uždengti, sakė neturintis tam galimybių. Be to, esą ir seniūnas jau kažką žadėjo. O kieme iškastų spalių, išmėtytų iš mansardos daiktų taip pat nebuvo laiko tvarkyti. „Suprantu, kad reikės susitvarkyti, žiūrėsim“, - apie kiemo susitvarkymą kalbėjo Pranas.

Atsisakė priglausti

Sugyventinių pora taip pat tvarkėsi, rinkosi daiktus, skalbė vaikiškus rūbelius. Tuomet Vilma atskleidė, kad ji jau ir gyventi susirado kur. Be to, jis aiškino, kad jau planuoja tvarkytis ir skyrybų dokumentus, dukroms prisiteisti alimentus. Moteris pasakojo, kad brolis surado Panoviuose gyvenamąjį plotą, tad artimiausiu metu planavo ten persikelti. Tačiau, kai straipsnis jau buvo paruoštas spaudai, sužinojome, kad visgi Panoviuose žmonės atsisakė suteikti šeimai būstą. „Galbūt sužinojo, kad tai socialinės rizikos šeima ir tai atbaidė, jie, aiškino, kad name išgriautos krosnys“, - situaciją komentavo L. Maksvytienė. Tad jau ketvirtadienį ryte seniūnas vyko pas rajono valdžią, kreipėsi į Vaiko teisių apsaugos tarnybą ir bandė spręsti problemą, nes V. Venslovienės šeimos apgyvendinimo klausimas tebekybo ore. Vaikus kol kas priglaudę tie žmonės, kurių nuomotame būste šeima gyveno iki gaisro. Tad kur gyvens be pastogės likusi, ne mūsų rajone registruota, socialinės rizikos šeima su kūdikiu ir dviem nepilnametėmis, tebelieka seniūnijos galvos skausmas.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos