baneris leidinys

Pasaulyje gerai žinomas “Lions” klubas šiandien bando įsitvirtinti ir Šakiuose. Šūkiu “Mes tarnaujame” pagrįsta klubo veikla skatina žmones vienytis ir daryti gerus darbus visuomenės bei savo asmeninei gerovei. Liūtų klubo Šakiuose iniciatorė Daiva Kudule tikisi, kad klubas Šakiuose bus tvirtas ir vargstantiems darys daug gerų darbų.

“Liūtų klubas” – taip skamba Šakiuose naujai besikuriančios visuomeninės organizacijos pavadinimas. Jau 12 metus Jurbarke gyvuojantis “Liūtų klubas” šiandien inicijuoja klubo kūrimąsi Šakiuose. Dar vasaros pabaigoje D. Kudule buvo pakviesta kartu su Jurbarko “Liūtų klubu” vykti į Norvegiją. Šioje šalyje D. Kudulei kartu su jurbarkiečiais teko apsilankyti Norvegijoje veikiančiuose “Liūtų klubuose”.
Nuo tada kilo idėja klubą įkurti Šakiuose. Naujai besikuriančio visuomeninio klubo iniciatorė D. Kudule šakiečius vienyti į visuomeninę veiklą pradėjo nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio. Pirmasis žmogus, kuris prisidėjo prie “Liūtų klubo” veiklos, buvo gydytoja D. Zaleckienė. Taip po truputį Šakiuose renkamas “Liūtų klubo” narių skaičius.
Klubo nariais gali būti visi, kas tik nori. Svarbiausia yra turėti gerų norų, entuziazmo daryti gerus darbus ir norėti dalyvauti klubo veikloje. “Organizacija yra klubinė veikla. Siekiama, kad žmonės savanoriškai skirtų savo laiką ir imtųsi savanoriškos veiklos. Žmonės turi norėti padėti kitiems.: neįgaliems, seneliams, vargšams. Rengiamos įvairios akcijos, kurių metu surinkti pinigai yra skiriami kitiems žmonėms”,- kalbėjo klubo iniciatorė D. Kudule.
Šiuo metu pasiryžusių dalyvauti klubo veikloje yra 12 šakiečių. Norint oficialiai įkurti “Liūtų klubą” Šakiuose, reikia bent 20 narių. Dar tik pirmuosius žingsnius Šakiuose žengiantis “Liūtų klubas” pasiekė tai, kad Šakiai gavo labdarą. Labdarą šakiečiai gavo padedant Jurbarko “Liūtų klubui”. Tiesiogiai šią labdarą organizavo ir ja rūpinosi norvegas Olle Romslo Traasdahl. Jis pasiteiravo, ar reikalinga labdara, suorganizavo labdaros surinkimą Norvegijoje.
Norvego Olle Romslo Traasdahl organizuota labdara atvyko į Jurbarką, kur pats organizatorius ją ir iškrovė. Šakių ligoninės Ginekologijos skyrius gavo dvi specialias lovas ir nemažai patalynės. Šakių Socialinių paslaugų centras iš šios paramos gavo nemažą kiekį rūbų. Pasak direktorės Vilmos Bielskienės, labdara bus išdalinta vargstantiems žmonėms.
Pasak D. Kudule, “Liūtų klubo” nariai turės galimybę pabendrauti, pabūti kartu su kitais, pasidalinti savo patirtimi su kitais žmonėmis. “Liūtų klubo” nariai vykdo bendrą veiklą. Yra galimybė palankiausiomis sąlygomis pakeliauti po užsienio šalis. “Jurbarko Liūtų klubas praeitą vasarą keliavo į Norvegiją. Šių metų pavasarį planuoja vykti į Sankt Peterburgą stebėti baltąsias naktis. Ir štai iš mūsų komandos kviečia važiuoti kartu”,- kalbėjo D. Kudule.
Pasaulyje “Lions” klubas (“Liūtų klubai”) jau 89 metus vykdo tarptautinę veiklą. Šios organizacijos judėjimo šūkis - „Mes tarnaujame“. “Liūtų klubai” pasaulyje yra didžiausia ir reprezentatyviausia visuomeninė organizacija. Šie klubai veikia 194 šalyse, vienija 46 tūkstančius klubų, kuriems priklauso apie 1,5 milijono narių visuose pasaulio kontinentuose. Tuo tarpu Lietuvoje “Liūtų klubai”  taip pat nebe naujiena. Lietuvoje veikia 25 klubai, vienijantys per 500 narių. Liūtų prioritetine judėjimo veiklos sritimi laikoma pagalba akliesiems ir silpnaregiams.
“Draugo” inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos