baneris leidinys

autobusasAsta GVILDIENĖ

Pirmąją Naujųjų metų dieną prasidėjęs gamtos stichijos siautėjimas tebesitęsia. Netikėtos orų permainos: pūgos ir intensyvus sniegas vis labiau trikdė eismą keliuose, todėl praėjusio penktadienio rytą, siaučiant pūgai, jie tapo visai neišvažiuojami. Vaikai nepasiekė mokyklų, suaugusieji vėlavo į darbus. Sniego danga šiemet storiausia per paskutinius 50 metų.

Nuotr. Praėjusį ketvirtadienį autobusas, veždamas keleivius iš Kriūkų į Šakius, ties Beduone nuslydo į griovį.

Autobusai neišvažiavo septyniais maršrutais


Šakių autobusų parko Eksploatacijos skyriaus viršininkė Dalė Šlėderienė informavo, kad padėtis rajoniniuose keliuose praėjusio penktadienio rytą buvo labai sudėtinga. Į rajono kelius išvykę vairuotojai patyrė nemažai išbandymų: vieni klimpo pusnyse, kiti grįžo atgal nenuvažiavę viso maršruto. Pasak D.Šlėderienės, užpustyti keliai Kriūkų, Panovių link, kelias į Braškius visiškai neišvažiuojamas, taip pat buvo užnešti keliai į Griškabūdį, Voverius, Valakbūdį, autobusai klimpo maršrutuose: Gelgaudiškis – Skaistakaimis – Kiduliai, Gelgaudiškis – Plokščiai. Į septynis maršrutus autobusai iš parko visai neišvažiavo, todėl tą rytą daug vaikų nepasiekė mokyklų.
 
Nuslydo į griovį

Autobusų parkas turi savo techninę pagalbą, tačiau tokiomis ekstremaliomis sąlygomis tenka kreiptis pagalbos ir į Kelių tarnybą, ir į Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Praėjusį ketvirtadienį autobusas, veždamas keleivius iš Kriūkų į Šakius, ties Beduone nuslydo į griovį. Kaip informavo Autobusų parko direktorius Tomas Povilaitis, keleiviai nenukentėjo, tik išsigando. Juos į namus parvežti buvo pasiųstas mažesnis autobusas, kuriam teko važiuoti du kartus, nes žmonių šiuo maršrutu važiavo labai daug. Didelio ir sunkaus autobuso iš pusnynų Autobusų parko techninė pagalba ištraukti neįstengė iki kitos dienos pietų. Tai pavyko padaryti tik su ugniagesių gelbėtojų pagalba. Kiek autobusas apgadintas traukiant jį iš pusnies, aiškinsis Šakių autobusų parko Techninio skyriaus specialistai.

Neišvažiavo ir mokykliniai autobusiukai

Iš sniego pusnų teko vaduoti bent keturis mokyklinius autobusus su vaikais. Kaip informavo rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Sofija Liudžiuvienė, Plokščių vidurinės mokyklos autobusiukas visai neišvažiavo iš kiemo, o Gelgaudiškio ir Kriūkų vidurinių bei Žvirgždaičių ir Kidulių pagrindinių mokyklų autobusiukai neįveikė didelių sniego pusnų, užklimpo. Dalis mokinių dėl įsisiautėjusios pūgos neatvažiavo į rajono bendrojo lavinimo mokyklas, tačiau pamokos jose vyko įprasta tvarka.

Kelininkai nespėjo valyti

Šakių kelių tarnybos viršininkas Antanas Pauliukevičius sako, kad praėjusio penktadienio rytas buvo baisus. Kelininkai vienu metu išvažiavo ir į krašto, ir į rajoninius kelius, tačiau sniego nespėjo valyti: kai kuriais keliais teko važiuoti net po keletą kartų. Kadangi didelis sniego kiekis neleido išsiplatinti kelių važiuojamosios dalies, siaučianti pūga tuoj pat ir vėl juos užpustė. Kaip informavo A.Pauliukevičius, kelininkai dirbo labai operatyviai: ir sniegą valė, ir traukė iš pusnų užklimpusius automobilius. Iki praėjusio penktadienio vakaro tiek krašto, tiek rajoniniai keliai buvo nuvalyti ir išvažiuojami.

Savaitgalį eismo sąlygos priminė pavasarį

Praėjusio savaitgalio eismo sąlygos keliuose priminė pavasarį, o ne sausio pradžią: daugelyje šalies rajonų važiavimą apsunkino tvyrantis rūkas ir vandens sankaupos, kelių dangos buvo šlapios, kai kur su sniego provėžomis. Rajoniniai keliai buvo padengti suledėjusiu arba šlapiu sniegu, ypač pavojingi staigiuose posūkiuose ir stačiose įkalnėse.

Pasak A.Pauliukevičiaus, praėjusį savaitgalį kelininkai neturėjo kada atsipūsti - valė pagrindinių kelių kelkraščius, platino važiuojamąją kelio dalį. Šiuo metu visi rajoniniai keliai yra išvažiuojami, tačiau tie keliai, kurie buvo labai gerai nuvalyti, dėl lietaus ir šilumos apledėjo ir šiuo metu atsirado kita problema - jie tapo labai slidūs. Todėl anot Autobusų parko Eksploatacijos skyriaus viršininkės, autobusai praėjusio pirmadienio rytą problemų neturėjo – visi tiek kelininkų, tiek seniūnijų prižiūrimi keliai - nuvalyti, tačiau dėl apledėjusios ir slidžios kelio dangos kai kurie autobusai vėlavo. Kelių tarnybos viršininkas informavo, kad slidžių rajoninių kelių dangos „šiurkštinamos“ specialia įranga, siekiant padidinti sukibimą, pavojingos žvyrkelių vietos, staigūs posūkiai, įkalnės – barstomi.
 
  • Daugiau nuotraukių iš įvykio čia..

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos