baneris leidinys

ritaGintarė MARTINAITIENĖ

Kas gali žmogui padėti, kai jam labai sunku? Žinoma, pirmiausiai mylintys ir besirūpinantys artimieji, tačiau to kartais neužtenka, nes reikia ir finansinių resursų. Papasakosime dvi plokštiečių istorijas, kurioms pagalbos ranką ištiesė labdaros bei paramos fondas „Bėdų turgus“.

Nuotr. R. Povilaitienė džiaugiasi naujai įrengta kanalizacija, sutvarkytu vonios kambariu, dovanų gautu vandens šildytuvu, nors norint pagerinti buities sąlygas dar daug ką reikia padaryti.


Sunkiausia, kad prasta sveikata

Jau 11 metų Plokčiuose gyvenanti 33-ejų Rita Povilaitienė aštuonmečio berniuko ir vienuolikmetės mergaitės mama. Tačiau jai sunku ne tik todėl, kad vaikus augina viena, nes nepakentusi vyro smurto ir girtavimo nusprendė skirtis, bet ir todėl, kad jos sveikata itin prasta. Tik pasigimdžius antrąjį vaiką, Ritai buvo diagnozuota išsėtinė sklerozė, be to, ji beveik nemato, sunkiai vaikšto. „Buvau pas daktarus, tai dar prie visų blogybių ir depresiją bando prirašyti, nes tikrai pavargau nuo tų visų remonto darbų ir visko“, - pripažįsta jauna moteris. Visgi didžiausi jos pagalbininkai - vaikai, kurie šalia mamos nuolat. „Kai vyras smurtaudavo, tai jie bijodavo mane vieną palikti, nuolat nerimaudavo, o išsiskyrus ir vaikų mokymosi rezultatai pagerėjo, ir ramiau gyventi, nes kas iš to, juk jis nieko nepadėdavo, smurtaudavo“, - sako dėl savo pasirinkimo skirtis nesigailinti R. Povilaitienė. Nors vyras ir ateina aplankyti vaikų, bet gyventi kartu jiems neišeina. Nemažai padeda ir jaunesnioji Ritos sesuo, kuri nuolat iš Šakių atvažiuoja. Dažnai lankosi ir seniūnijos socialinė darbuotoja, kuri moteriai padeda buityje tvarkytis ar nuvykti pas medikus. „Ir dabar sesuo atvažiuoja, sienas naujais tapetais klijuoja, padeda“, - pasakoja Rita. Ir nors ji gyvena tik iš pašalpos, gaunamos už neįgalumą (700 Lt) bei to, kuo padeda mama, sesuo, sunkiausia jai, kad sveikata prasta. „Keturis metus vaistus gėriau, kurie netiko, vėliau ir kraują teko valyti, bet džiaugiuosi nors tuo, kad dar galiu vaikščioti, nors kartais kaip girta atrodau, kojos visur kliūva“, - apie savo savijautą pasakojo moteris.
 
Kas pasikeitė?  

Nuo to laiko, kai ji dalyvavo „Bėdų turguje“ praėjo maždaug du mėnesiai. Tad kas per tą laiką pasikeitė? R. Povilaitienė džiaugiasi, kad pagaliau name įrengtas tualetas, dušo kambarys. „Vasarą dar būdavo nieko, kad nėra tualeto, bet žiemą sunku, nes, pavyzdžiui, esant tokiam orui kaip dabar, išvis neinu į lauką“, - kalbėjo pašnekovė. Be to, name sudėti langai, dovanų gavo ir vandens šildytuvą, vaikams viena įmonė padovanojo rašomuosius stalus. „Dar labai reikia vandentiekio. Turime hidroforą, bet vasarą dažnai būna taip, kad vanduo šulinyje pasibaigia. Anksčiau vyras skalbimui vandenį iš Vaiguvos upelio nešdavo, o ką daryti. Kai kam galbūt ir keista, kad šiais laikais yra žmonių be kanalizacijos ar vandentiekio gyvenančių“, - mintimis dalijosi pašnekovė. „Būtų labai gerai, kad atsirastų galinčių padėti įsivesti vandenį. Bet suprantu, kad šiais laikais nelabai kas dykai ką daro. Reikia ir įvairių papildų organizmui stiprinti, bet pinigų nėra“, - kalbėjo moteris. Tad nors nemažai padėjo labdaros ir paramos organizacija, R. Povilaitienė galvoja ne tik apie vandentiekį, bet ir apie namo apšiltinimą. Gaila, kad viską riboja ne tik pinigai, bet ir sveikata...

Pagailo mergaitės – sumanė padėti

Kita „Bėdų turgaus“ herojė – Plokščių vidurinės mokyklos abiturientė Violeta Šalonikaitė. Ji visai neseniai dalyvavo laidos filmavime ir džiaugiasi gauta parama. Tačiau laidoje dalyvauti sumanė ne ji pati ar jos artimieji, o Šakių diabeto klubo „Linelis“ vadovė Biruta Jančaitienė, kuriai pagailo Violetos ir nutarė jai padėti. „Mergaitė serga diabetu, šeimoje labai sunki padėtis, o dantukai tikrai kreivi ir jai dėl to kyla nemažai nepatogumų. Tad ir kilo mintis parašyti laišką „Bėdų turgui“, - apie savo pasirinkimą kalbėjo „Linelio“ vadovė. Ir pati mergina kažkada su mama yra teiravusis, kiek kainuoja dantų teisinimo paslaugos, tačiau pagal jų finansines galimybes - tai tiesiog neįmanoma. Mama viena augina du nepilnamečius vaikus. Vyresnioji dukra jau baigusi mokyklą, dirba ir gyvena Anglijoje. Violeta su mama ir broliu gyvena vienkiemyje netoli Plokščių, o namas netgi ne jiems priklauso. Jie tik įleisti gyventi.

Dabar ir padėti sumaniusi B. Jančaitienė, ir pati Violeta džiaugiasi rezultatais. Mat „Bėdų turgus“ skyrė 2 tūkst. litų paramą važinėjimui pas odontologą bei finansuos briketų sudėjimą. „Paaiškino, kad reikės ištraukti keturis dantis, o paskui Kaune dės briketus, tad dabar viską tvarkausi Šakiuose, o paskui reikės važinėti į Kauną“, - pasakojo plokštietė.

Nori būti pedagoge

Violeta pokalbio metu nedrąsiai šypsosi, papasakoja apie savo ateities planus. Baigusi mokyklą ji norėtų studijuoti ikimokyklinio ugdymo pedagogiką ar būti pradinių klasių mokytoja. Be to, ji pasvarsto ir apie socialinį darbą. O mokosi mergina tikrai neblogai – bendras pažymių vidurkis apie 9. Nors jos sesuo įsikūrusi Anglijoje, pati Violeta bent jau kol kas savo ateitį mato Lietuvoje, o galbūt ir Plokčiuose. Į užsienį galvoja vykti padirbėti tik vasarą.  Mokyklos socialinė pedagogė Neringa Pilypaitienė tiek apie merginą, tiek apie jos šeimą tik geros nuomonės. „Nors gyvena ir verčiasi sunkiai, bet niekada nedejuoja ir neprašo. Tikrai smagu, kad Violetai bus sutvarkyti dantukai“, - teigė N. Pilypaitienė.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos