baneris leidinys

gelbekit_vaikusVasario 8 dieną sukako 10 metų, kai Šakiuose oficialiai veiklą pradėjo visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ skyrius. Šiai sukakčiai paminėti praėjusį pirmadienį Šakių kultūros centro mažojoje salėje vyko specialus VO „Gelbėkit vaikus“ Šakių skyriaus ataskaitinis susirinkimas. Susitikime viešėjusi organizacijos generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė pasidžiaugė sėkminga Šakių skyriaus veikla.

Nuotr. J. Arštikaitienė (kairėje) ir VO ,,Gelbėkit vaikus” generalinė sekretorė R. Dičpetrienė kalbėjo apie organizacijos veiklą.

Praėjusį pirmadienį vykusiame VO „Gelbėkit vaikus“ Šakių skyriaus ataskaitiniame susirinkime dalyvavo organizacijos generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė, projektų koordinatorė Natalija Novakauskienė, taip pat policijos atstovai, savivaldybės švietimo, socialinių reikalų ir vaiko teisių skyrių vedėjai bei organizacijos nariai.

Metinę ataskaitą skaičiusi VO „Gelbėkit vaikus“ Šakių skyriaus pirmininkė Jūratė Arštikaitienė pabrėžė, jog kiekvienais metais jos vadovaujamame skyriuje daugėja veiklos. Čia nuolat įgyvendinami įvairūs projektai, akcijos. Kalbėdama apie vieną iš daugelio sėkmingai įgyvendintų projektų „Saugi mokykla“, J. Arštikaitienė susirinkusiuosius patikino, kad ir mažais žingsneliais galima padaryti daug naudos visuomenei. „Mažais dalykais galima pasiekti nemažų rezultatų“, - tvirtino skyriaus vadovė. Pavyzdžiui, Sintautų pagrindinėje mokykloje įgyvendintas minėtas projektas suvienijo mokyklos bendruomenę ne tik bendriems darbams, bet ir pojūčiams, kad esi reikalingas ir nepamirštas. Šioje mokykloje kiekvienas narys yra pasveikinamas gimimo dienos proga. Apie patirtą įspūdį, kai sveikina visa mokyklos bendruomenė su gimtadieniu, su konferencijos svečiais pasidalijo neseniai gimtadienį šventusi Sintautų mokyklos mokinė Greta: „Žinojau, kad mane sveikins su gimtadieniu. Bet tas pasveikinimas man paliko labai didelį įspūdį“.
 
J. Arštikaitienė pristatė pernai rudenį Šakiuose atliktą tyrimą apie Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos įgyvendinimo bendrąsias priemones. Tyrime dalyvavo keturios savivaldybės tarp kurių buvo ir Šakių savivaldybė. Atlikus tyrimą paaiškėjo, jog vienas pagrindinių vaiko teisių pažeidimų Lietuvoje - nediskriminavimo principo užtikrinimas. „Vaikai dažnai yra skirstomi pagal tai, kaip jis mokosi, kur dirba jų tėvai“,- teigė J. Arštikaitienė.

Kaip žinia, VO „Gelbėkit vaikus“ Šakių skyrius aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose. Tačiau pagrindinė problema yra narystė organizacijoje, nes šiuo metu nario mokestį yra sumokėję tik 12 asmenų. Bene pagrindinė skyriaus problema – pinigų stoka. Tačiau iš nepritekliaus išsisukti padeda vadovų apsukrumas pasinaudojant įvairių rėmėjų pagalba.

Po Šakių skyriaus metinės ataskaitos pristatymo pasisakė VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė R. Dičpetrienė. Ji pasidžiaugė labai aktyviu Šakių skyriumi, kuris drauge su Marijampolės ir Kazlų Rūdos skyriais išsiskiria kaip veikliausios organizacijos Lietuvoje. „Tą, ką jūs darote, tai yra labai didelis darbas, kuris atliekamas, kad Lietuvoje būtų geriau gyventi“, - tvirtino R. Dičpetrienė. Ji įteikė padėką ir dovaną DnB NORD bankas organizuoto kalėdinio atviruko konkurso laimėtojui. Konkursą laimėjo Paulius Kardauskas, kurio apdovanojimą renginyje atsiėmė jo brolis. P. Kardauskas laimėjo knygelę ir kelionę į Vilnių visai grupei. Taip pat renginyje VO „Gelbėkit vaikus“ Padėkos raštai buvo įteikti Šakių skyriaus vadovei J. Arštikaitienei, policijai, savivaldybei, gaisrininkams, sporto klubui „Audra“.

Pabaigoje organizacijos generalinė sekretorė R. Dičpetrienė priminė, kad šiemet VO „Gelbėkit vaikus“ švenčia 20 – metį. Šios sukakties proga bus siekiama, kad visuomenėje daugiau būtų išgirsta apie vaiko teises, vaiko vystymosi gerovės užtikrinimą. Birželio 1 dieną Seime vyks speciali konferencija, kurioje bus tvirtinama nauja ketverių metų organizacijos veiklos strategija.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos