baneris leidinys

ciaupasAr įtikėtina, kad dvidešimt pirmajame amžiuje žmonės gyventų be vandens? Įtikėtina. Ir dar kaip. Nors Barzduose buvo įrengtas ne vienas vandens gręžinys, tačiau vandens kaip nėra, taip nėra. Keldami šią problemą seniūnijos gyventojai jau yra kreipęsi ir į rajono valdžią, o praėjusį penktadienį Barzduose apsilankiusi komisija svarstė, kur būtų tinkama vieta naujajam gręžiniui.

Nuotr. Tikimasi, kad įrengus naują vandens gręžinį Barzduose bus išspręsta geriamojo vandens problema.

Barzduose nauji vandens gręžiniai buvo įrengti 1997 ir 2004 metais, tačiau problemos tai neišsprendė, nes vandens kaip nėra, taip nėra. Dažnai dalis gyventojų neturi vandens, o apie jo kokybę niekas net diskutuoti neketina. Vasario viduryje gyventojai, surinkę parašus, kreipėsi į rajono merą Juozą Bertašių, kad problema būtų sprendžiama. J. Bertašius patikino, kad kito pasirinkimo tiesiog nėra, įrengti naują gręžinį tiesiog būtina. „Tačiau reikia labai atsakingai žiūrėti, nes kitose vietovėse gręžiniai po 30 metų veikia be problemų, o čia jau kiek daryta ir nieko. Planuojame pirmiau kontrolinį gręžinį daryti, tikrinti, ar bus vandens, konsultuotis su specialistais, žiūrėti, kur tinkamiausia vieta ir tik tuomet imtis konkrečių veiksmų“, - kalbėjo rajono vadovas. Penktadienį būtent šiuo klausimu Barzduose lankėsi komisija, kurią sudarė VĮ Šakių kelių tarnyba vadovas Antanas Pauliukevičius, Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis, Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas, UAB Šakių vandenys vadovas Vaidas Litinskas, Barzdų seniūnas Remigijus Naujokaitis. K. Kuncaitis informavo, kad kol kas tai tik pirmieji žingsniai naujojo gręžinio link. Kaip jau minėjome, pirmiausia siekiama išsiaiškinti, kad būtų vandens ir po kelerių metų vėl nepasikartotų dabartinė situacija. Tuo labiau, kad pinigai turės būti skirti iš savivaldybės biudžeto, nes tokioms nedidelėms gyvenvietėms pritraukti ES lėšas tokioms reikmėms gana sudėtinga. „Žinoma, dabar sunku pasakyti, kiek tai kainuos. Priklausys, kokio gylio gręžinio reikės“, - aiškino meras. Jau šiandien Barzduose turėtų būti gręžiamas bandomasis gręžinys ir žiūrima, ar numatytoje vietoje yra pakankamai vandens.
 
Gyventojus neramina ne tik tai, kad nėra poreikius atitinkančio gręžinio, bet ir tai, kad Barzduose turėtų būti įgyvendintas tarptautinis projektas „Nuo teorijos ir planų link ekologiniu požiūriu efektyvios ir darnios praktikos Baltijos jūros būklei gerinti – WATERPRAXIS“, pagal kurį Barzduose turėtų būti pastatyti vandens nugeležinimo įrenginiai. Gyventojai kelia klausimą, kam nugeležinimo įrenginius statyti prie beverčio gręžinio, negalinčio barzdiškių aprūpinti geriamuoju vandeniu. Tad ar nugeležinimo įrenginiai bus pastatyti prie naujojo gręžinio, ar prie dabartinio, parodys laikas.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos