baneris leidinys

damijonaitis2Kovo 17 dieną Šakių rotušės salėje vyko visuotinis Šakių krašto vietos veiklos grupės narių susirinkimas, į kurį susirinko apie 20 narių. Susirinkimo metu buvo susipažinta su praėjusių metų veiklos ataskaita, aptarti pirmieji bendruomenių centrų laimėjimai, teikiant paraiškas ES paramai pagal LEADER programą gauti, ir įsibėgėjusi projektų įgyvendinimo strategija.
Nuotr. Šakių krašto vietos veiklos grupės pirmininkas Algimantas Damijonaitis pabrėžė, kad būtų didelis laimėjimas, jei iki 2015 metų mūsų rajonas projektų įgyvendinimui galėtų gauti maždaug 9,6 mln. litų ES paramos.

Šakių krašto vietos veiklos grupės pirmininkas Algimantas Damijonaitis pateikė išsamią 2010 metų ataskaitą, pabrėždamas, kad 2009 metai buvo tik pradžių pradžia, o visi 2010 metai – aktyvios veiklos ir esminio lūžio metai - pagaliau pradėta įgyvendinti Šakių krašto Vietos plėtros strategija, kurią  maždaug 10 mln. litų iki 2015 metų rems ES pagal LEADER programą.

A.Damijonaitis pasidžiaugė, kad iš devynių I – ojo kvietimo paraiškų buvo atmestos tik dvi, o septynios jau praėjo visus vertinimų etapus ir jų pareiškėjai šiuo metu rankose jau turi sutartis, pasirašytas su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos, dėl projektų finansavimo. Atranką praėjusių paraiškų bendra vertė daugiau kaip 338 tūkst. litų.
 
Praėjusių metų pabaigoje buvo paskelbtas II – asis ir dvigubas kvietimas: rajone veikiantys kaimo bendruomenių centrai ir nevyriausybiniai subjektai galėjo teikti paraiškas tiek „minkštiesiems“, tiek investiciniams projektams finansuoti iš ES paramos lėšų pagal LEADER programą. Šiuo metu vykstančioje atrankoje dalyvauja penki „minkštieji“ projektai ir vienuolika investicinių projektų, kurių vieno vertė siekia iki 450 tūkst. litų. Jie, vietos veiklos grupės pirmininko teigimu,  tikrai judės daug greičiau nei pirmieji.

Sėkmės atveju, per pirmuosius du kvietimus į mūsų rajoną būtų pritraukta daugiau nei 4,5 mln. litų suma. Tai būtų tikrai didelis laimėjimas, nes iki 2015 metų mūsų rajonas projektų įgyvendinimui galėtų gauti maždaug 9,6 mln. litų ES paramos. Pasak A.Damijonaičio, Šakių krašto Vietos veiklos grupės strategijoje numatyta, kad iš viso bus pateiktos 49 paraiškos „minkštiesiems“ ir investiciniams projektams remti. Jei šiandien turime 23 paraiškas, vadinasi, iki 2015 metų dar gali būti pateiktos 26 paraiškos.

Ir vietos veiklos grupės pirmininkas, ir meras kvietė bendruomenių centrų atstovus nesnausti ir suskubti pasinaudoti ES teikiama parama, orientuojantis į savo vietovės infrastruktūros ir gyvenimo kaime gerinimą. Tikėtina, kad dar šiais metais galime sulaukti ir III – ojo kvietimų skelbimo. J.Bertašius užtikrino, kad rajono savivaldybė, kaip ir buvo žadėjusi, savo lėšomis prisidės prie visų planuojamų projektų finansavimo, nors metų pradžia parodė, kad savivaldybės biudžetas daug mažesnis negu tikėtasi. „Turime nepaleisti europinių pinigų, nes nesame tokie turtingi, kad galėtume jų atsisakyti“, - kalbėjo meras.

A.Damijonaitis išreiškė viltį, kad tai nebus paskutinės lėšos, kurios atkeliaus į mūsų rajoną kaimo žmonių gerovės gerinimui. ES aukščiausiose institucijose jau baigiama rengti dar viena - 2014 - 2020 metų ES plėtros programa. Jis mano, kad projektinė veikla tikrai nenutrūks. Juo labiau, kad ir kaimyninėse šalyse ši veikla tebesitęsia.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos