baneris leidinys

potvynisKovo 17 dieną rajono savivaldybės salėje administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis, Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Rekešius, Šakių rajono Aplinkos apsaugos agentūros viršininkas Kęstutis Lopeta ir savivaldybės administracijos vyresnysis specialistas Robertas Čiulkinys prašė rajono seniūnijų seniūnų, seniūnaičių ir bendruomenių centrų pirmininkų informuoti rajono gyventojus apie saugos priemones, kilus potvynio grėsmei.

Nuotr. Prasidėjus pavasariniam potvyniui didžiausia grėsmė kyla gyvenvietėms prie Nemuno, kai vanduo užlieja ne tik kiemus, bet pradeda semti ir pastatus.

Stichinė nelaimė Japonijoje dar kartą visam pasauliui parodė, koks svarbus gyventojų informavimas ir pasirengimas ekstremalioms situacijoms. Pavasarinis polydis ir ledų sangrūdos gali sukelti grėsmę žmonių sveikatai, gyvybei ir turtui. Taip pat buvo kalbėta apie aplinkosaugininkams ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams keliamą didelį rūpestį deginant pernykštę žolę, šakas ir atliekas.

Prasidėjus pavasariniam potvyniui, didžiausia grėsmė kyla gyvenvietėms prie Nemuno. Praėjusiais metais, Nemunui išlaužus ledus iki Gelgaudiškio gyvenvietės, ties kritine riba atsidūrė Gelgaudiškio vandenvietė. Dėl pavasarinio potvynio buvo sustabdytas vandens siurblinės darbas. Gelgaudiškiečiams nebuvo tiekiamas vanduo.  
 
Šakių rajono savivaldybės teritorijoje didesnės pavasarinio potvynio grėsmės pastarosiomis dienomis nepastebėta. Visi šių metų stebėjimai ir tendencijos patvirtina, kad potvynio mūsų rajone nebus. Padidėjęs Nemuno ir kitų vandens telkinių vandens lygis ypatingos žalos rajono gyventojų saugumui bei jų turtui nesukėlė, tačiau atsižvelgiant į šių metų šaltą ir sniegingą žiemą reikėtų išklausyti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus patvirtintas Civilinės saugos rekomendacijas, kaip elgtis kilus potvyniui.

Rajono savivaldybės administracijos vyresnysis specialistas civilinei saugai kalbėjo apie potvynio žalos atlyginimo tvarką, žalos dydį patvirtinančius dokumentus, kuriuos reikia pateikti kartu su prašymu vieno mėnesio laikotarpyje. Be to, kad ne visi žalos atlyginimo prašymai būna patenkinami, o kiekvieno prašymo išnagrinėjimo procedūros gali užtrukti net iki trijų mėnesių.

Šakių rajono Aplinkos apsaugos agentūros viršininkas, kaip ir kiekvieną pavasarį, prašė įspėti seniūnijų gyventojus, ypač ūkininkus, kad pernykštės žolės deginimas - tai ne tik grėsmė žmonių sveikatai, gyvybei  ir turtui, bet ir joje esančios gyvybės sunaikinimas. Jis pabrėžė, kad negalima deginti ne tik žolės, bet ir šakų ar kitokių atliekų.

K.Lopeta priminė, kad praėjusiais metais, neatsargiai kuriant laužus ar dėl tyčinių padegimų, šalyje kilo 4347 gaisrai, padaryta žala siekia 19 tūkst. litų. Ji, palyginus su ankstesniais metais, sumažėjo dešimteriopai -  gyventojus sudrausmino baudos nuo 100 iki 800 litų, ūkininkai negavo išmokų už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus arba paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos vadinamąsias plotines priemones.

V.Rekešius priminė, kad kuriant laužą reikia laikytis visų priešgaisrinės saugos reikalavimų: jis turi būti ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų ir 100 metrų nuo miško. Taip pat jis prašė visais šiukšlių deginimo atvejais apie tai patiems informuoti Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą.

J.Puodžiukaitis, apibendrindamas pateiktą informaciją, pabrėžė, kad pranešti apie kiekvieną sukurtą laužą reikia ne tik todėl, kad kiekvienas gaisrinės iškvietimas kainuoja didelius pinigus, bet ir dėl kitų žmonių bei jų turto saugumo. Išvykusi pagal iškvietimą dėl degančio laužo, gaisrinė gali nespėti į rimtą gaisrą, kai kiekvieną uždelstą akimirką gali žūti žmonės, sudegti jų turtas.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos