baneris leidinys

Aušra MAASS

Lietuvai vis giliau klimpstant į krizės liūną, tautiečiai pragyvenimui prasimano kaip kas gali. Pastaruoju metu rajono gyventojams prekiautojai siūlo abejotinos kokybės ir kilmės prizus. Ne už dyką – už prizus paprašo susimokėti. Didžioji dalis potencialių pirkėjų siūloma preke nesusigundo, tačiau tokių, kurie už siūlomą prizą sumokėjo 49 litus, o po to graužėsi nagus, pasitaikė ne vienas.

Sunkmečio laikotarpiu prekybos vietose daugelis ieško akcijų ir gerai paskaičiuoja, kuri prekė pigesnė. Tačiau akcijas galima rasti ne tik prekybos centruose ar mažesnėse parduotuvėse, akcijos net pačios atkeliauja į namus. Kaip rodo praktika, dažnai tai būna labai įtartinos ir abejotinos akcijos bei jų metu siūlomos prekės.
Ne vieno rajono gyventojo namus aplankė svečias – prekeivis, kuris už teisingai įvykdytą „užduotį“ žada rimtą prizą. Toks svečias aplankė ir nenorėjusius viešintis Sintautų seniūnijos Keturnaujienos bei Šakių seniūnijos Valių kaimo gyventojus. Pasak pirkėjais „atsitiktinai“ tapusių žmonių, į duris pasibeldęs vyriškis tikino, kad jis akcijos dalyviais išrinko būtent tų namų gyventojus. O tokia „sėkmė“ reiškė, kad „išrinktieji“ įgauna galimybę laimėti vertingus prizus.
Žaidimo sąlyga pasirodė esanti paprasta: norint laimėti vertingą prekę, reikėjo atsakyti į klausimus, susijusius su Lietuvos istorija. Gyventojams teko atsakyti į klausimus apie šalies prezidentus, karus ir pan. „Išrinktųjų“ pasakojimu, pateikus teisingą atsakymą, jiems buvo pasiūlyti tokie prizai: puodų rinkinys, keptuvė, svarstyklės ar stalo įrankiai. Kai žaidimo dalyviais tapę žmonės pasiteiravo, ar siūlomos prekės yra geros kokybės, sulaukė prekeivio tikinimų, kad prekės yra labai kokybiškos ir geros.
Paveikti įtaigaus įkalbinėjimo, dalis „žaidimo“ dalyvių susigundė priimti prizą. Tuomet ir paaiškėjo, kad už „laimėtą“ prizą reikia dar ir susimokėti. Už gautą puodų rinkinį, keptuvę, svarstykles ir kitus prizus gyventojų buvo paprašyta susimokėti po 49 litus. tačiau net ir tokia sąlyga daliai „išrinktųjų“ pasirodė priimtina, ir jie prašomą sumą prekeiviui sumokėjo.
Kitų liudininkų teigimu, Įsigyti vertingų prekių rajono gyventojams buvo siūloma ir neatsakinėjant į užduotus klausimus, tie patys prizai kitiems gyventojams buvo siūlomi apskritai be jokio užmokesčio. Kaip pasakojo nenorėjusi viešintis Keturnaujienos gyventoja, jai į namus atėjęs vyriškis siūlė puodų komplektą tiesiog padovanoti. Tačiau už tai, kad bus padovanotas nemokamas puodų rinkinys, vyriškis prašė apmokėti kelionės išlaidas – 49 litus. neoficialiais duomenimis, tas pats vyriškis galėjo siūlyti prizus Šakių, Sintautų bei Kudirkos Naumiesčio gyventojams. Nes visi su juo susidūrę asmenys vyrą apibūdino taip pat.
Daliai „laimingųjų“ mus giliau domėtis gautų už dyką ar už pinigus prizų kokybe, tikrinti, ar laimėti puodai, stalo įrankiai ir kiti gaminiai nėra kenksmingi sveikatai, paaiškėjo ir kitų aplinkybių. Pasirodo, didžiuosiuose prekybos centruose minėtus prizus galima įsigyti už kur kas mažesnę kainą. Prekės, už kurias gyventojai mokėjo 49 litus, kainuoja žymiai pigiau. Ne vienas prizą nusipirkęs gyventojas dabar jaučiasi apgautas, nes toks pat puodų rinkinys, kurį gyventojams siūlė jaunas vyriškis, prekybos centruose kainuoja 39,99 litus, o svarstyklės tik 12,99 litus.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos