baneris leidinys

carlasGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį Šakių rajone viešėjo vokietis, VšĮ „Solidarity“ generalinis direktorius, rajono garbės pilietis Gerhardas J. Karlas (Gerhard Josef  Carl). Jis aplankė dvi šeimas, kurioms jau anksčiau suteikė paramą, taip pat susipažino su dar viena, paramos besitikinčia rajono šeima.

Nuotr. G. J. Karlą (kairėje) šiek tiek stebino, kaip R. ir V. Naumavičiai (centre) per dešimt gyvenimo šiame name metų, nepagerino gyvenimo sąlygų.

Dar skyrė paramą

Pirmiausiai svečių ir rajono valdžios delegacija apsilankė Kriūkų seniūnijoje, Ingrydos ir Raimondo Masaičių šeimoje, kurioje auga septyni nepilnamečiai vaikai. Šiai šeimai G. J. Karlas jau ankstesniojo vizito metu skyrė 15 tūkst. litų paramą, už kurią buvo planuota pakeisti stogą, apšiltinti namą. Pradėti įrenginėti kambariai antrajame namo aukšte, tačiau iki galo neapšiltintas namas, neatlikta apdaila, nėra lietvamzdžių, neatlikti kiti smulkūs darbai, o pinigai jau išleisti. Kadangi VšĮ „Solidarity“ generalinis direktorius neturi priekaištų dėl atliktų darbų, už panaudotus pinigus atsiskaityta taip, kaip priklauso, jis šeimai skyrė dar 6 tūkst. litų namo apšiltinimui, plastikinėms lentelėms apdailai bei lietvamzdžiams. Geradaris pabrėžė, kad ši parama I. Ir R. Masaičiams bus paskutinė. Kambarių įrengimą antrajame aukšte bei kitus darbus patarė planuoti savo išgalėmis.
 
Kitas vizitas - paskutinis

Vėliau visi apsilankė Rasos Mikalavičiūtės bei jos keturių mažamečių vaikučių šeimoje. Šiai moteriai prieš metus laiko vokietis nupirko gyvenamąjį namą Veršių kaime, Sintautų seniūnijoje. Tuomet itin skurdžiai gyvenusiai R. Mikalavičiūtei teko persikelti iš Griškabūdžio seniūnijos, tačiau jauna moteris to nesureikšmino, nes niekada nesitikėjo sulaukti tokios paramos, kokią jai suteikė VšĮ generalinis direktorius. Gauta parama aukštyn kojomis apvertė moters gyvenimą. Ji įsikūrė naujuose namuose, susitvarkė buitį. Vėliau apsilankęs geradaris skyrė dar 11 tūkst. litų paramą šildymo sistemos, elektros instaliacijos, langų pakeitimui. Praėjusį ketvirtadienį rajone viešėjęs G. J. Karlas apžiūrėjo, kaip šiai šeimai sekasi tvarkytis. Jau ir ankstesniųjų vizitų metu geradaris žavėjosi šia jauna moterimi, kuri pati būdama našlaite taip atkakliai kabinasi į gyvenimą ir stengiasi dėl savo vaikų gerovės. Vasarą numatytas vokiečio vizitas šeimoje turėtų būti paskutinis. Jo metu, tradiciškai, atsisveikindamas su šeima, G. J. Karlas jai įteikia Bibliją.

Susipažino su nauja šeima

Galiausiai visa delegacija vyko į Bajoraičių kaimą, Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje pas Ramunės ir Vytauto Naumavičių šeimą, kurioje apsilankymas buvo pirmasis. Šeimoje auga šeši vaikai, trys iš jų yra pilnamečiai, nors visa šeimyna gyvena tame pačiame būste. Vyriausiajam sūnui 23 metai, kitam – 20, o jauniausiajam – penkeri. Du vaikai mokosi Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo skyriuje. Šeima gyvena name, jei jį galima taip pavadinti. Čia viena ne itin didelės kvadratūros patalpa perskirta spinta, kuri dar laiko ir lubas. Name nėra nei vandentiekio, nei kanalizacijos, o ir pats būstas baigia susmegti į žemę. Svečiui kilo klausimas, ką šeima veikė tą dešimt metų, kai sudegė jų namas, juk nuo to laiko ji gyveno šiose patalpose. „Nejau niekaip nėjo pagerinti savo buities? - teiravosi G. J. Karlas. Be to, šią žiemą įgriuvo ūkinio pastato stogas, nors ūkiškai šeima šiek tiek ir verčiasi. Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Leonoros Pocevičiūtės, šeimos mėnesinės pajamos yra apie 2.5 tūkst. litų. Vaikai gauna nemokamą maitinimą, apiperkami mokyklinėmis prekėmis, šeima remiama maisto produktais, gauna kompensacijas už šildymą.  

Nori išsikelti

Paklausti, ko jie tikisi iš vokiečio, R. ir V. Naumavičiai teigė, kad labai norėtų išsikelti iš šios sodybos, kuri nuolat plaukia vandenyje, yra sunkai privažiuojama bei atokioje vietoje. Niekas iš atvykusiųjų net nedrįso ginčytis, kad šeimos sąlygos yra apgailėtinos „Tragedija, nors esame matę ir blogiau“, - kalbėjo svečiai. G. J. Karlas pripažino, kad šeimai padėti reikia, tačiau būtent kaip, dar bus svarstoma. „Bandysime padėti, tačiau ne taip, kaip norite jūs, o taip, kaip mes tai galime padaryti“, - konstatavo rajono garbės pilietis. Vėliau visa delegacija apžiūrėjo vieną parduodamą namą Kudirkos Naumiestyje, kurį galvojama nupirkti už 35 tūkst. litų. „Šiandien galutinis sprendimas tikrai nebus priimtas. Apie tai kalbėsime, kai atvyksiu birželį“, - kalbėjo VšĮ „Solidarity“ generalinis direktorius. Jei bus nupirktas namas, manoma, kad daugiau lėšų šios šeimos gyvenimo gerinimui nebus skiriama.

Formuos naują sąrašą

Viešnagės pradžioje G. J. Karlas aplankė rajono merą Juozą Bertašių bei pasveikino jį su pergale rinkimuose. Rajono garbės pilietis kalbėjo, kad tikisi, jog ir ateityje draugiškai bendraus su rajono valdžia. Be to, vokietis prašė papildyti šeimų, kurioms būtų reikalinga parama, sąrašą. Į jį pageidaujama įtraukti keturias naujas šeimas. Į susitikimą su svečiu buvo atvykusi Kaušių šeima iš Griškabūdžio seniūnijos, kuri augina septynis nepilnamečius vaikus (jauniausias gimęs 2010 metais) ir labai norėtų, kad jai būtų suteikta kokia nors parama. Kaip kalbėjo seniūnijos socialinė darbuotoja Skirmutė Raulynaitienė, jei tik bus galimybės, šeimą tikrai siūlys įtraukti į laukiančiųjų paramos sąrašą. „Šeima tikrai tvarkinga, tik skurdžios gyvenimo sąlygos, o vaikučių daug“, - konstatavo specialistė.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos