baneris leidinys

versli_lietuva2Asta GVILDIENĖ

Balandžio 15 dieną Šakių jaunimo ir sporto centre vyko jau penktasis, iš dešimties numatytų visoje Lietuvoje, ciklo „Versli Lietuva“ renginys, kuriuo buvo siekiama padrąsinti žmones kurti savo verslą, suteikti jiems reikalingą informaciją ir realiais pavyzdžiais parodyti savarankiškos veiklos naudą, tikintis, kad tokie renginiai taps impulsu verslumo proveržiams visuose šalies regionuose.

Nuotr. Renginys „Versli Lietuva“ viršijo visus lūkesčius – registracijos duomenimis į jį susirinko daugiau nei 800 dalyvių.


„Renginių ciklas „Versli Lietuva“ skirtas žmonėms, kurių noras ir iššūkis - būti laisviems ir kažkada pradėti savo verslą“, - sveikinimo žodį konferencinėje erdvėje tarė renginio moderuotoja Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento direktorė Živilė Glaveckaitė, pakvietusi bendrai diskusijai „Ar verslo sėkmė aplanko nebijančius rizikuoti?“ Ūkio ministerijos viceministrą Daumantą Lapinską, rajono savivaldybės merą Juozą Bertašių, Seimo narius Mindaugą Bastį bei Arvydą Vidžiūną ir Šakių „Žiburio“ gimnazijos ekonomikos mokytoją Daivą Palukaitienę.  
 
Nuo pat ryto pramogų pasaulio atstovai, patyrę ir jaunieji verslininkai: sėkmingiausiai dirbantis televizijos laidų prodiuseris Rolandas Skaisgirys, žolininkė Adelė Karaliūnaitė, „Skamp“ grupės narys Viktoras Diawara, pakeitęs negalėjusį atvykti Vilių Alesių, metalo skulptorius Darius Dulinskas, jaunasis verslininkas Juozas Urbšys, UAB „ART 21“ direktorius Augustas Alešiūnas, savo pirmąjį milijoną uždirbęs dar besimokydamas mokykloje, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro rūbų modeliavimo būrelis bei Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus „Lino paslapčių“ būrelis, demonstravę savo sukurtus rūbus ir jų akcentus, ir kitus, kurie dalijosi savo žiniomis ir įkvepiančiomis verslo istorijomis, skatino atrasti savyje drąsos ir kūrybiškumo, pradedant kurti savo verslą.

Tačiau kartu šis renginys buvo išskirtinis tuo, kad „Versli Lietuva“ dalyviai buvo kviečiami prisidėti prie socialinės iniciatyvos - renginio metu atskiroje erdvėje „Žiburio“ gimnazijos moksleiviai pardavinėjo pačių iškeptus konditerijos gaminius bei sukurtus įvairiausius rankų dirbinius. Visas surinktas lėšas – daugiau nei 700 litų jie skirs Japonijos vaikams, nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo ir praūžusio cunamio.

„Moksleivių idėja puikiai atspindi socialiai atsakingo ir visuomeniškai aktyvaus verslo dvasią. Šiuolaikinis verslas yra įvairialypis, norėdami konkuruoti, verslininkai privalo galvoti ne tik apie pelną, bet ir apie verslo reputaciją ir visuomenei teikiamą naudą, todėl ši iniciatyva yra sektinas pavyzdys ne tik planuojantiems pradėti savarankišką veiklą, bet ir daliai sėkmingų verslininkų“, – savo nuomonę išsakė vienas iš renginio iniciatorių – VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas.

Renginio programa turėjo dvi atskiras dalis: vieni renginiai buvo skirti esamiems ir  būsimiems verslininkams bei visiems, kurie savajoja apie savo verslą ir trokšta tobulėti, kiti skirti jaunajai kartai – 10 – 12 klasių moksleiviams, kuriems buvo įdomu sužinoti, kaip kuriamas verslas. „Versli Lietuva“ dalyvius linksmino Girėnų kaimo kapela, vadovaujama Antano Sperausko.

Pasak VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“ generalinio direktoriaus, „Versli Lietuva“ Šakiuose -  pusiaukelė dešimties renginių cikle pranoko visus lūkesčius gausiu dalyvių, ypač moksleivių, skaičiumi ir tuo išsiskyrė iš kituose didesniuose šalies miestuose vykusių renginių – buvo užregistruota daugiau kaip 800 dalyvių. Jis džiaugėsi, kad renginio infrastruktūra buvo nepriekaištinga.

Nors po pietų renginio dalyvių, ypač jaunimo, sumažėjo daugiau nei perpus, jie ne tik gavo didžiulį srautą naudingos ir įdomia forma pateiktos informacijos, bet renginio metu ir nemokamai platinamas knygos „Aš pradedu verslą!“. Tai praktinės veiklos vadovas, kuriuo siekiama įkvėpti žmones pradėti ir plėtoti savo verslą.

Kaip ir visuose „Versli Lietuva“ renginiuose, čia buvo dalijami pirmųjų metų nemokamų paslaugų krepšeliai – vadinamieji vaučeriai. Jų pradedantiesiems verslininkams iš viso Marijampolės regiono buvo išdalinti net 26. Vaučerį įsigiję ir per artimiausius 6 mėnesius įmonę registravę asmenys 12 mėnesių nuo įmonės įsteigimo dienos galės nemokamai konsultuotis Šakių verslo informacijos centre svarbiausiais finansavimo, paramos, buhalterinės apskaitos vedimo, leidimų gavimo ir kitais verslo pradžiai aktualiais klausimais, o taip pat nemokamai naudotis biuro paslaugomis (spausdinimu, kopijavimu, internetu ir pan.).

Tikriausiai mažiausiai dėmesio sulaukė ir dėl reklamos stokos beveik visai nevykoprekyba renginio metu turėjusioje veikti „Pavasario mugėje“, kurioje savo gaminius ir produkciją pristatė ir siūlė vos keletas regiono verslininkų – ūkininkų ir amatininkų. Pasak jų, trūko reklamos: būtų užtekę pastatyti rodyklę prie „Maxima“ parduotuvės ar „Žiburio“ gimnazijos pastato ir problema būtų buvusi išspręsta – žmonės, atvykę apsipirkti, būtų užsukę ir į mugę.

Renginio pabaigoje iš didelės gausos moksleivių liko vos dešimt, tačiau jie atliko ir paskutinę užduotį - sukūrė ir pagamino „Versli Lietuva“ simbolį „Kius kius kius į Šakius verslo padaryti“, kurį įteikė renginio iniciatoriams iš Vilniaus.

Norisi tikėti, kad „Versli Lietuva“ ciklo renginiai - tai ne tik vienkartinis impulsas, skatinantis žmonių verslumą, bet ir verslumo pakilimo proceso visoje Lietuvoje pradžia.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos