baneris leidinys

rinkeviciusGintarė MARTINAITIENĖ

Kontrolės komiteto pirmininku balandžio 28 dieną vykusio tarybos posėdžio metu buvo patvirtintas vienintelis savarankiškai kandidatūrą išsikėlęs Edmundas Rinkevičius. Tačiau jau po tarybos posėdžio Seimas keitė Vietos savivaldos įstatymą, kuris įsigaliojo nuo gegužės 3 dienos. Su pakeitimais susipažinęs rajono meras Juozas Bertašius tikino, kad artimiausia taryba spręs, kaip elgtis pasikeitus įstatyminei bazei. Neatmetama galimybė, kad Kontrolės komiteto pirmininkas gali būti perrinktas.

Nuotr. E. Rinkevičius (kairėje) vienintelis tarybos narys dirbantis opozicijoje. Ar pasikeitus įstatymui jis nebus perrinktas ar atstatydintas, kol kas neaišku.

Spręs, kaip elgtis

Taip jau susiklostė, kad paskutinysis rajono tarybos posėdis vyko dar neįsigaliojus Savivaldos įstatymo pakeitimams. Tuomet, kaip ir priklausė pagal galiojančius įstatymus, opozicijoje esantis vienintelis Edmundas Rinkevičius išsikėlė savo kandidatūrą ir buvo patvirtintas Kontrolės komiteto pirmininku. „Elgėmės pagal įstatymus, o dabar vėlgi elgsimės pagal įstatymus, tik pasikeitusius“, - teigė rajono meras Juozas Bertašius. Tai reiškia, kaip tikino jis, kad artimiausia taryba spręs, kaip elgtis su Kontrolės komiteto pirmininku. Tačiau ar jį perrinkus ir, tarkim, jei pavyktų, pakeitus, nenorima visas valdžios vadžias perimti ir į taip stiprias valstiečių liaudininkų rankas?
 
Žiūrės, kaip bus

Pagal pasikeitusį įstatymą, Kontrolės komiteto pirmininką savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) siūlymu, skiria savivaldybės taryba reglamento nustatyta tvarka. Tačiau keitėsi ir traktuotė, kas tai yra ta mažuma (opozicija).Teigiama, kad tai savivaldybės tarybos narių frakcija ir (ar) savivaldybės tarybos narių grupė, tačiau grupę turi sudaryti bent du žmonės. Kaip žinoma, E. Rinkevičius yra vienas, tad jis negalėtų pats išsikelti savo kandidatūros. „Tai taryba tam ir yra, kad keistų, atšauktų ar iš naujo priimtų sprendimus. Pagal naują tvarką Kontrolės komiteto pirmininkas turi būti renkamas slaptu balsavimu, o mes rinkome balsuodami atvirai. Jau nežiūrint į tai, kad pats vienas savo kandidatūros jis išsikelti negali. Be to, mūsų reglamentas taip pat bus tvirtinamas tik kitą tarybą, tad žiūrėsime, kaip čia bus“ - teigė J. Bertašius.

Netrukdo, nes yra vienas iš 25

„Jau ir aname posėdyje norėjau siūlyti Irenos Haase kandidatūrą Kontrolės komiteto pirmininko pareigoms užimti, bet E. Rinkevičius šio posto niekam neužleido. Žinoma, man jis netrukdo. Jei taryba nuspręs, tegul jis ir būna tuo pirmininku, juk jis, kaip ir kiekvienas iš mūsų, yra vienas iš 25 tarybos narių. Kontrolės komitetą taip pat sudaro ne jis vienas, o visų partijų atstovai“, - komentavo rajono vadovas.

Jeigu nori, tegul keičia

E. Rinkevičius, paklaustas, kaip vertina įstatymo pakeitimus teigė, kad su įstatymu dar nesusipažino ir teiravosi, ar jis jau yra paskelbtas „Valstybės žiniose“. Visgi, jo nuomone, jei taryba norėtų kažką keisti, tegul keičia. „Ką aš galiu vertinti, ar uždrausti. Ji (taryba – red.) gali vertinti kaip nori. Nelabai suprantu, ką galima plačiau komentuoti, nebent tai, kokie įstatymai galiojo tuomet, kai buvo priimtas sprendimas dėl Kontrolės komiteto pirmininko. O įstatymas atgal - neveikia“, - komentavo opozicijoje dirbantis E. Rinkevičius. Ar nesunku opozicijoje dirbti vienam? R. Rinkevičius tikino, kad ne tik kad nesunku, bet netgi lengva.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos