baneris leidinys

jurgilieneAsta GVILDIENĖ

Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus parengtas  projektas, likus tik jo galutinio sprendimo etapui, netikėtai tapo neprieinamas jo rengėjams. Dideli norai ir gražios svajonės suteikti moksleiviams, pasirinkusiems žemdirbiškas profesijas, mokytis ir dirbti su naujausia šiuolaikine technika atsimušė į biurokratizmo sieną.

Nuotr. Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė ieškojo galimybių, pasinaudojant ES parama, atnaujinti mokymo bazę šiuolaikine modernia technika, tačiau neaišku, ar ja teks pasidžiaugti.

Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė, rengdama projektą „Žemės ūkio technologijų sektorinio praktinio mokymo centro sukūrimas ir praktinio mokymo plėtra Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriuje“, ieškojo galimybių atnaujinti mokymo bazę šiuolaikine modernia technika, pasinaudojant ES parama. Kadangi mokykla su sena tarybinių laikų technika, kurios Lietuvos ūkiuose jau mažai belikę, yra nepatraukli  jaunimui ir negali suteikti reikiamo teorinio ir praktinio parengimo, projektas būtų puiki galimybė įsigyti taip reikalingą brangią žemės ūkio techniką ir jos aptarnavimo bazę.
 
Visa projekto vertė siekia net 8 mln. litų, iš kurių 6 842 500 litų Europos Sąjungos pinigai, o 1 207 500 litų bus dengiama iš Valstybės biudžeto. Kad šis projektas būtų patvirtintas, daug pastangų dėjo mūsų rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius, Seimo narys Mindaugas Bastys. Jie įtikinėjo Žemės ūkio ministerijos vadovus, jog mūsų žemdirbiškam kraštui būtina atnaujinti profesinio mokymo techniką ir mokyti jaunimą dirbti žemę su naujausia technika, būtina turėti materialinę bazę, aikštelę, garažus, techninio aptarnavimo dirbtuves.

Didelis akibrokštas buvo žinia, kad projektas negrįžo į Kudirkos Naumiesčio skyrių, o buvo nukreiptas į Marijampolės PRC, kur rengiami tik melioratoriai, tačiau ne žemdirbiškų profesijų specialistai. Dėl tokio akibrokšto buvo kreiptasi į Švietimo ir mokslo ministeriją, tačiau šis klausimas taip ir liko neišspręstas.

Kadangi šiuo metu Marijampolės PRC direktorius Vidas Juozas Šalaševičius atostogauja, jo pavaduotoja Irena Mikalavičienė negalėjo atsakyti į klausimą, ar projektą parengęs skyrius galės pasinaudoti ES lėšomis ir įsigyti naujausią techniką, taip reikalingą žemės ūkio jauniesiems specialistams. „Nepamirškite, kad Kudirkos Naumiesčio skyrius yra Marijampolės profesinio rengimo centro padalinys“, - pabrėžė I.Mikalavičienė. Tik tokį komentarą galime pateikti.

Rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius labai neigiamai vertino projekto vykdytojo pasikeitimą, tačiau rankų nenuleidžia. „Darom viską, kad bent dalis to projekto įgyvendinimo lėšų sugrįžtų į Kudirkos Naumiesčio skyrių, - kalbėjo J.Bertašius. – Sakyčiau nusižengta ne tik morališkai, bet ir etiškai.“

Taip pat meras abejoja, ar tokį projektą būtų galėjęs laimėti ir įgyvendinti profesinio rengimo centras, kuris neruošia žemės ūkio specialistų, neturi ir savo žemės praktiniam moksleivių apmokymui, o Kudirkos Naumiesčio skyrius turi 60 ha žemės, kur galima mokyti jaunimą dirbti su nauja technika.

Pati Marijampolės savivaldybė, palyginus su Šakių rajonu, kurio net 80 proc. gyventojų verčiasi žemės ūkiu, yra ne žemdirbiškas, o daugiau pramoninis kraštas. Marijampolės PRC ir Kudirkos Naumiesčio skyrių skiria apie 40 km atstumas, todėl nebūtų logiška įsigytą pagal projektą techniką laikyti Marijampolėje, kai ji reikalinga tik skyriaus mokiniams, atliekantiems teorines ir praktines užduotis.

Tikėkimės, kad kompromisas bus rastas ir nors dalis projekto įgyvendinimo lėšų bus atiduotos projekto rengėjams ir pagaliau mokykla galės įsigyti taip reikalingą žemės ūkio techniką, su kuria mokysis dirbti jos mokiniai. Meras neatmetė galimybės, kad techninė bazė būtų Marijampolės PRC nuosavybe, tačiau ji turėtų būti ten, kur yra reikalinga.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos