baneris leidinys

macaitiene_vasaitienePraėjusią savaitę posėdžiavo rajono neįgaliųjų narių koordinacinė taryba, kurioje buvo aptariami einamieji klausimai, be to, iš savo pareigų bandė atsistatydinti ilgametė pirmininkė Marija Mačaitienė.

Nuotr. Ilgametę koordinacinės tarybos pirmininkę M. Mačaitienę (kairėje) turėtų pakeisti S. Vasaitienė, tačiau ji tikina neketinanti eiti šių pareigų.

Susitikimo pradžioje rajono meras Juozas Bertašius supažindino susirinkusiuosius su jau įvykusiais bei planuojamais pakeitimais savivaldybėje. Oficialiai koordinacinei tarybai buvo pristatyta vicemerė Rima Rauktienė, ją tarybos vardu Jonas Bosas pasveikino ir gimtadienio proga. Prisistatė ir Sveikatos ir socialinės politikos komiteto pirmininkas Darius Mikelionis, raginęs kilus klausimams nebijoti kreiptis ir ieškoti bendrų problemų sprendimo būdų.

Socialinės paramos skyriaus specialistė Danė Kupstaitienė supažindino su neįgaliojo ženklo bei kortelės naudojimo ir įsigijimo galimybėmis. Susirinkusieji džiaugėsi, kad ši tvarka šiek tiek supaprastinta.
 
Socialinių paslaugų centro vadovė Vilma Bielskienė akcentavo, kokios paslaugos teikiamos centre, kokios galimybės įsigyti kompensacinę techniką, kitas reikiamas priemones.

Ne pirmojo koordinacinės  tarybos posėdžio metu iš užimamų pareigų bando atsistatydinti ilgametė pirmininkė Marija Mačaitienė. Ji daugiau nei 10 metų vadovavo Žmonių su negalia sąjungai, kurią pati ir įkūrė. Nuo pat įkūrimo, 2005 metų, ji vadovauja ir neįgaliųjų koordinacinei tarybai, kuriai priklauso visų nevyriausybinių neįgaliųjų organizacijų vadovai. Dėl silpnos sveikatos prieš kelerius metus ji atsistatydino iš sąjungos pirmininkės pareigų, tai bando padaryti ir koordinacinėje taryboje. Tuo labiau, kad pagal galiojantį reglamentą, pirmininkauti šiai tarybai turėtų visų organizacijų vadovai iš eilės. Tad susitikimo pabaigoje M. Mačaitienė paprašė atleisti ją iš užimamų pareigų, nors į šį prašymą, rodos, niekas rimtai nesureagavo. Visgi minėtas pareigas užimti buvo pasiūlyta neįgaliųjų draugijos pirmininkui Sauliui Rakauskui ir dabartinei Žmonių su negalia sąjungos pirmininkei Stasei Vasaitienei. Nors ji pareiškė, jog būti koordinacinės tarybos pirmininke nenori, už ja buvo nubalsuota. Kitą dieną į „Draugą“ paskambinusi S. Vasaitienė kalbėjo, kad yra daug jaunesnių ir neįgaliųjų veikloje daug ilgesnį laiką dirbančių, patirtį turinčių žmonių. Tuo labiau, kaip tikino ji, jog už M. Mačaitienės atleidimą niekas nebalsavo, o balsuojant už S. Vasaitienę net balsų tinkamai niekas neskaičiavo. „Aš tikrai nesutinku ir nevadovausiu. Kitos tarybos metu šį klausimą kelsime iš naujo, nes taip būti negali“, - teigė S. Vasaitienė. M. Mačaitienė pusiau rimtai pusiau juokais kalbėjo, kad S. Vasaitienė tiesiog neturės kitos išeities. „Kas bus, jeigu visi šitaip kratysimės. Juk aš kiek galėsiu, tiek padėsiu. Energinga moteris, vairuojanti, ko daugiau reikia. Gal ir per prievartą mes ją išrinkome, bet ką darysi“, - teigė M. Mačaitienė.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos