baneris leidinys

butai2Gintarė MARTINAITIENĖ

Apie tai, kad reikia renovuoti daugiabučius namus, kalbama dažnai. Nuolat minimos ir įvairios rėmimo programos, į kurias gyventojai žiūri gana atsargiai. Tačiau Šakiuose kol kas nėra nė vieno renovuoto namo. Visgi pirmąjį žingsnį renovacijos link žengia S. Banaičio gatvės Nr. 12 daugiabučio namo gyventojai, pasiryžę jau artimiausiu metu pakeisti namo šildymo sistemą iš vienvamzdės į  dvivamzdę.

Nuotr. Jau artimiausiu metu S. Banaičio gatvėje Nr. 12 esančiame name bus pakeista šildymo sistema. Pasak specialistų, būtent šie pakeitimai turi didžiausią įtaką norint sutaupyti.

Nori suvienodinti šilumą

S. Banaičio gatvėje Nr. 12 esančio daugiabučio namo bendrijos pirmininkas Žydrūnas Butkus pripažino, kad reikia ne laukti, o tiesiog patiems imtis iniciatyvos. Būtent todėl jie jau artimiausią mėnesį tikisi pradėti darbus ir pertvarkyti 45 butų šildymo sistemą iš vienvamzdės į dvivamzdę. „Nusprendėme pertvarkyti, kad suvienodintume šildymą visuose butuose“, - pagrindinį pasirinkimo motyvą įvardijo bendrijos pirmininkas. Pasak jo, būna taip, kad vieni butai dėl per didelės šilumos žiemą laiko atidarytus langus, o kitų butų savininkai šąla. Taip yra, kaip aiškino pašnekovas, nes name per tiek metų išsibalansavo šildymo sistema ir kitokios išeities, kaip tik keisti sistemą, nelabai yra. „Dabar bus pirmasis etapas, pakeisime vienvamzdę šildymo sistemą į dvivamzdę, o kitais metais planuojame susidėti butuose daviklius ir tuomet mokėtume kiekvienas atskirai pagal sunaudotą šilumos kiekį. Juk kituose miestuose tokios sistemos pertvarkymas tikrai ne naujovė, tik Šakiuose niekas to nedarė“, - kalbėjo Ž. Butkus. Kažką galvoti ir imtis realių planų skatina ir tai, kad rudenį žadamas dujų brangimas, tad neišvengiamai išaugs ir šilumos kaina. Jau ir praėjusią žiemą šio namo gyventojai gavo 600 – 700 litų sąskaitas už šildymą, tad dėl savo pasirinkimo renovuoti šildymo sistemą, bendrija nesigaili. Be to, kaip tikino pašnekovas, ne langų pakeitimas bute ar išorinių sienų apšiltinimas leidžia labiausiai sutaupyti. „Kiek teko domėtis, būtent šildymo sistemos pakeitimas į dvivamzdę turi didžiausią įtaką mažesnėms sąskaitoms“, - akcentavo bendrijos vadovas.
 
Investicija atsipirks

Kyla klausimas, ar pertvarkyti sistemą yra brangus malonumas? Juk apie didžiules sąskaitas kiekvienais metais kalba daugelio butų savininkai, o iniciatyvos kažką keisti, kaip rodo praktika, nesiima niekas. Pasak Ž. Butkaus, jie taip pat nepuolė lyg nuogi į dilgėles, bet apsižiūrėjo, kas gali pasiūlyti pigesnes medžiagas, kas gali pigiau parengti projektą, o ir darbus planuoja vykdyti savo jėgomis. Visą procesą prižiūrės pats bendrijos pirmininkas, turintis reikiamą išsilavinimą bei atitinkantis kitus keliamus reikalavimus. Skaičiuojama, jog iš viso namo šildymo sistemos renovacija kainuos apie 43 tūkst. litų Ž. Butkus mano, jog nereikės nei dviejų metų, kad ši investicija atsipirktų.

Planuoja remti

Kadangi 11 šeimų, gyvenančių minėtame name gauna kompensacijas už šildymą, yra socialiai remtini ir negali sau leisti prisidėti prie renovacijos. Todėl jie kreipėsi į rajono savivaldybę su prašymu juos paremti. Pasak rajono vadovo Juozo Bertašiaus, gyventojai prašo 10 tūkst. litų paramos. „Jau šio mėnesio tarybai teiksime prašymą ir, manau, kad pritarsime. Tai labai geras pavyzdys butuose gyvenantiems žmonėms. Gal ir kiti kažką pradės daryti“, - kalbėjo meras.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos