baneris leidinys

gedvilasGiedrė PLEČKAITYTĖ

Gegužės 16 dieną Jaunimo kūrybos ir sporto centre vykusiame seminare – pasitarime buvo diskutuojama kelių priežiūros, saugaus eismo sąlygų užtikrinimo klausimais. Po seminaro renginyje dalyvavęs gausus būrys svečių apžiūrinėjo įdomesnius rajono kelių objektus.   

Nuotr. Lietuvos automobilių kelių direkcijos Vietinių kelių skyriaus vedėjo pavaduotojas J. Gedvilas kalbėjo apie lėšų panaudojimą.

Pirmadienį Šakiuose vykusiame respublikinės reikšmės seminare – pasitarime „Kaip racionaliai ir efektyviai panaudoti kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas, skirtas vietinės reikšmės keliams (gatvėms) tiesti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti“ dalyvavo aštuonių savivaldybių merai, kiek daugiau nei pusšimtis įvairių savivaldybių miškų urėdijų, saugomų teritorijų atstovų. Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos inicijuotas renginys buvo skirtas vietinės reikšmės kelių  priežiūros, saugaus eismo užtikrinimo klausimams aptarti.
 
Lėšų panaudojimas

Kasmet savivaldybėms vietinės reikšmės kelių priežiūrai skiriama 20 proc. Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, kurias savivalda paskirsto savo nuožiūra. Kaip teigė Lietuvos automobilių kelių direkcijos Vietinių kelių skyriaus vedėjo pavaduotojas Juozas Gedvilas, savivaldybės, naudodamos šias lėšas, turi nusistatyti aiškią tvarką ir į finansavimo sutartį įtraukti pagrindinius objektus, sudaryti sąlygas kapitalo investicijoms, kurios iš esmės pagerintų susisiekimo komunikacijų būklę. Šių lėšų ekonomiškiausias panaudojimas būna tada, kai pinigai skiriami kelių dangai. Tačiau, J. Gedvilo teigimu, didžiąją šių lėšų dalį savivaldybės skiria laikinam kelių būklės gerinimui, tai sniego valymui, žvyrkelių greideriavimui.

Apie kelių priežiūros ir plėtros panaudojimą saugaus eismo priemonėms gerinti kalbėjęs Kelių direkcijos Eismo saugumo skyriaus vedėjas Egidijus Skrodinis pabrėžė, kad artimiausiu metu bus priimtas sprendimas 15 proc. minėtų lėšų skirti būtent saugiam eismui. Saugus eismas, pasak pranešėjo, yra vienas svarbiausių dalykų kelių priežiūros reikaluose. „Kodėl svarbu saugumas? Tai yra svarbu todėl, kad tai susiję su kiekvieno mūsų gyvybe ir sveikata“,- akcentavo E. Skrodenis.

Saugumas keliuose

Eismo saugumo skyriaus vedėjas E. Skrodenis pasidžiaugė, jog per pastaruosius penkerius metus šalyje teigiamai pasikeitė požiūris į saugų eismą. Pavyzdžiui, pernai šalies keliuose žuvo 300 žmonių, užpernai – 370. Anot E. Skrodenio, tai džiuginantys, bet nelabai leidžiantys atsipalaiduoti duomenys, nes Lietuva sau išsikėlė ambicingą uždavinį – iki 2014 metų patekti į dešimtuką šalių, kurių keliuose žūsta mažiausiai žmonių. Tai pasiekti, anot pranešėjo, padėtų įvairios inžinerinės priemonės, kaip tinkamas ir, beje, ekologinis gatvių apšvietimas. Ypač svarbu apšviesti pavojingas gatvių vietas. Nemažiau svarbi pavojingų sankryžų rekonstrukcija žiedinėmis sankryžomis, kurios padeda sumažinti avarijų skaičių. Numatyta, jog šiemet šalyje atsiras dar trys naujos tokio tipo sankryžos. Be to, E. Skrodenis kalbėjo, kad netolimoje ateityje itin svarbią reikšmę turės dviračių takų infrastruktūros kūrimas. „Neturime sakyti, nereikia dviračių takų, nes nėra dviratininkų. Jų yra. Brangstant degalams, dviratininkų turėtų tik daugėti ir ypač mažuose miestuose, kaip Šakiai“,- pabrėžė vedėjas. Be visų minėtų dalykų, pasak E. Skrodenio, labai svarbu, kad kelių priežiūrai skiriamos priemonės būtų estetiškos ir pritaikytos prie miesto ar gyvenvietės infrastruktūros.  
Diskutavo apie miško kelius

Kaip žinia, šį pavasarį rajone buvo itin daug problemų dėl miško kelių priežiūros. Tad seminare nors ir trumpai, bet taip pat buvo gvildentas ir šis klausimas. Tokiu atveju, jeigu keliai eina per privačių miškų teritoriją, juos turi prižiūrėti miško savininkai. Buvo diskutuojama ir apie tai, kas turi prižiūrėti miškuose esančius kelius, kuriuos iš abiejų pusių riboja privačios miškų valdos. Specialistai, atsakydami į tai, akcentavo, kad tokiu atveju turi būti nustatomas kelio priklausomumas ir tada kam priklauso kelias, tas ir turi jį prižiūrėti.  

Taip pat seminare pranešimus skaitė Laboratorinių bandymų centro vadovas Gediminas Kunčinas, AB „Problematika“ atstovas Vidmantas Mikolaitis, Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Stonys, VĮ Registrų centro darbuotojai Alvydas Janulevičius ir Gražina Kumetaitienė, UAB „Kelprojektas“ Klaipėdos skyriaus viršininkas Edmundas Kolakauskas, VĮ „Marijampolės regiono keliai“ Šakių kelių tarnybos viršininkas Antanas Pauliukevičius, Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Šakių žemėtvarkos skyriaus vedėjas Algirdas Vaičiūnas, Šakių rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis.

Seminaro pabaigoje Šakių rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius visus susirinkusiuosius pakvietė į ekskursiją apžiūrėti kelio Naujokaičiai – Panykiai vykdomus priežiūros darbus bei Plokščių miestelio Vaiguvos upę – kelią. Pastarasis objektas svečiams iš visos Lietuvos buvo bene įspūdingiausias.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos