baneris leidinys

tamulisAsta GVILDIENĖ

Praėjusį penktadienį Šakių J.Lingio parke vykusioje tradicinėje Amatų dienoje dalyvavo ne tik prekybininkai. Čia sutikome ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos vienuoliktoką Edviną Tamulį, pristačiusį dar niekur neeksponuotus, paties gamintus žemės ūkio technikos modeliukus. Iš tiesų, nustebino toks šiuolaikiniam jaunimui nebūdingas pomėgis.

Nuotr. Amatų dienoje E.Tamulis pristatė dar niekur neeksponuotus, paties gamintus žemės ūkio technikos modelius.

Kai jo bendraamžiai nepakelia akių nuo kompiuterinių žaidimų, linksminasi šokiuose ar klausosi kurtinančios muzikos, Edvinas tyliai konstruoja. Konstruoja ne lenktynines mašinas ar galingus keturračius „Robotų karams“, bet visiškai tikroviškus, nuotoliniu būdu valdomus traktoriukus ir jų padargus žemės dirbimui, žolės pjovimui, sniego valymui.  Apie tai ir kalbamės su Edvinu.
 
Kada ir kaip susidomėjai tokiu neįprastu žemės ūkio technikos modeliavimu?  

Viskas prasidėjo prieš dešimt, o gal ir daugiau metų. Pamačiau tokį traktorių, kuris man taip patiko, jog panorau pasigaminti jo kopiją. Kadangi dar tada buvau mažas, tai modeliavimo gudrybių daug nežinojau ir mano pirmieji modeliukai buvo panašūs į arbatos dėžutes.

Ar tai tik hobi? Ar jau tapo gyvenimo būdu?  

Laikui bėgant labai pamėgau tokią modelių kategoriją ir bandžiau šioje srityje tobulėti. Vėliau beveik atsirado priklausomybė nuolat kažką konstruoti... tai buvo stimulas tobulėti ir kokybiškai pasiekti gana aukštą modeliavimo lygį.

Kaip kilo idėja savo modelius valdyti nuotoliniu būdu?

Kai pagaminau kuo tikslesnes žemės ūkio technikos kopijas, norėjosi iš jų išgauti maksimalią naudą, todėl sukonstravau valdymą radijo bangomis. Tokiu būdu modeliukai gali atlikti visus darbus taip, kaip ir tikra technika.

Minėjai, jog Lietuvoje radai tik tris bendraminčius, gaminančius tokius modeliukus. Ar jūs bendraujate?

Taip, retkarčiais pasikeičiame naujienomis ir pasidaliname patirtimi. Gaila, kad jie ne iš mūsų rajono.

Kokius modeliukus jau pasidarei? Kaip jie veikia?

Aš esu pagaminęs daug įvairių modelių. Visų net neprisimenu. Turiu dviejų diskų trąšų barstyklę,  tinkančią žiemą barstyti druską ant takučių neišeinant iš kambario. Pagaminau galingą traktoriaus modelį su diodinėmis šviesomis, kuris puikiai veikia ir gali dirbti net naktį. Turiu padaręs vieną identišką Lukšių žemės ūkio bendrovės priekabos kopiją ir dar tris kitus modelius, taip pat pagamintus pagal  tikras priekabas. Labai naudinga mano sukonstruota žoliapjovė, kuri tinka nupjauti žolę tose vietose, kur netelpa vejapjovė. Ją taip pat galima valdyti neišeinant iš kambario. Turiu ir kitų padargų modelių, kurie  gali dirbti žemę. Šiuo metu pradėjau gaminti sėjamąją, kurios labai įdomus veikimo principas – sėklos išmetamos naudojant oro srovę.

Kiek laiko darai vieną modelį? Ar sunku konstruoti?

Daugelį modelių padarau greitai. Sudėtingesni užtrunka ilgiau, priklauso nuo to, kiek reikia detalių.

Kokias medžiagas naudoji?

Daugiausiai naudoju aliuminį, plieną, plastiką, kai kurias detales darau iš medienos ir polistirolio.

Gal ir ateities svajones sieji su inžinerija ar modelių konstravimu?

Taip. Planuoju studijuoti mechanikos inžineriją, bet tai pat neatsisakysiu ir taip mėgiamo modeliavimo.

Ką dar veiki laisvalaikiu? Kuo domiesi?

Laisvalaikiu labai mėgstu keliauti, bet dažniausiai jį praleidžiu aiškindamasis įvairių mechanizmų veikimo principus ir bandydamas montuoti modelius.

Dėkojame Edvinui už pokalbį ir linkime sėkmės modelių konstravime!

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos