baneris leidinys

zabulisGegužės 19 dieną Šakiuose lankėsi Valstybės pažangos tarybos narys, OMNITEL prezidentas Antanas Zabulis, kuris aktyviausiems rajono bendruomenės nariams pristatė Lietuvos pažangos strategijos projektą „Lietuva 2030“. Tai projektas, kuris suteikia puikią progą atsakingai pasvarstyti apie savo šalies ateitį.

Nuotr. Valstybės pažangos tarybos narys, OMNITEL prezidentas A. Zabulis šakiečiams pristatė Lietuvos pažangos strategijos projektą „Lietuva 2030“.

Ketvirtadienį Šakiuose viešėjęs OMNITEL prezidentas A. Zabulis po susitikimo su rajono meru Juozu Bertašiumi ir vicemere Rima Rauktiene, savivaldybės posėdžių salėje susitiko ir su administracijos darbuotojais, mokytojais, aktyviais mokyklų moksleiviais.  Valstybinės pažangos strategijos projektą „Lietuva 2030“ pristatęs A. Zabulis šakiečius ragino aktyviai dalyvauti diskusijoje apie Lietuvos ateitį. Tačiau susirinkusiems sunkiai sekėsi tai padaryti, tad apie projektą kalbėti A. Zabulis turėjo geras dvi valandas laiko.  
 
Minėtuoju dokumentu siekiama pažadinti visuomenės ir kiekvieno jos nario kūrybiškumą, susitelkti prie idėjų, kurios padėtų Lietuvai tapti modernia, veržlia, atvira pasauliui, puoselėjančia savo nacionalinį tapatumą šalimi. Kad tai pasiektume, pasak A. Zabulio, svarbiausia reikia atkreipti žmonių dėmesį į vertybių ugdymą, kad 2030 metais būtų galima pasakyti, jog mes kaip šalis ir kiekvienas kaip individas atskirai gebame ir norime daryti įtaką. „Jeigu mes galvojame apie Lietuvą 2030 -aisiais, tai galvojame, kad žmonės jaustųsi saugūs, jaustųsi orūs, jaustųsi galintys kažkam daryti įtaką“,- teigė A. Zabulis.

Kalbėdamas apie šiandienę situaciją, pranešėjas pabrėžė, jog Lietuva šiandien pasidalijusi į tris dalis. Pirma – tai jaunimas, gyvenantis virtualiame pasaulyje, kuriam, pasak A. Zabulio, visai visvien, ką sprendžia Seimas. Kita dalis žmonių – tai skaitmeniniai emigrantai – vyresnio amžiaus žmonės, kuriems pakankamai sudėtinga prisiderinti prie šiuolaikinių technologijų, kitokios gyvensenos. Dar yra vidurinioji Lietuvos žmonių dalis, kurie įsivaizduoja esantys sprendėjai, bet realiai nelabai ką ir sprendžia.

A. Zabulis pristatinėdamas valstybės pažangos strategijos projektą „Lietuva 2030“ pridūrė, jog nereikia išradinėti dviračio, reikia siekti sekti tuo, kas jau seniai geriausiai padaryta. Reikia nebijoti mokytis iš savęs, iš kaimyno. Svečias ragino žmones negyventi vien tik idėja – svarbu, kad būtų pasiektas pats rezultatas.

Vizija „Lietuva 2030“ – tai sumani šalis, kurioje gera gyventi, dirbti. Tai pasiekti, pasak A. Zabulio, reikia atsakingo ir kūrybiškai mąstančio žmogaus. Labai svarbu, kad šalies visuomenė būtų ne tik darbšti, bet ir kūrybinga, gebanti išradingai panaudoti turimus resursus.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos