baneris leidinys

taryba3Gintarė MARTINAITIENĖ

Apie nesugebėjimą priimti bendrą sprendimą dėl kultūros namų statybų Sudarge rašėme ne kartą, pateikdami įvairiausias nuomones ir aprašydami vis kitokius niuansus. Vis jausdavosi nuskriausti arba vieni, arba kiti. Galbūt po paskutiniojo tarybos posėdžio, kuris vyko praėjusį ketvirtadienį, bus padėtas galutinis taškas šioje istorijoje?

Nuotr. Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi rajono taryba patvirtino detalųjį planą dėl priestato statybos šalia Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinės mokyklos.

Sudargas – išskirtinė vietovė, tačiau aktyvios ir iniciatyvios bendruomenės problema, jog jie neturi normalių patalpų. Būtent dėl to prieš kurį laiką ir buvo nuspręsta statyti kultūros namus netoli bažnyčios, gražioje vietoje, ant viršukalnės. Čia planuota įkurdinti ne tik bendruomenės centrą, įrengti salę, bet galbūt perkelti seniūniją. Tačiau parapijos žemę puolė ginti dalis sudargiečių, aiškindami, kad jokių statybų čia neleis vykdyti. Be to, šioje žemėje stovintys pastatai gali būti įtraukti į Kultūros vertybių registrą, nes čia esą gyveno garsus to krašto knygnešys Martynas Sederevičius. Kiti, tikindami, kad reikia atsižvelgti ir į kaime gyvenantį jaunimą, ir į atvykstančius turistus, pasisakė už šio objekto statybą. Tuo labiau, kad būtų sutvarkyta niekieno netvarkoma ir apžėlusi teritorija. Nerandant bendro sprendimo į diskusijas įsikišo ir rajono valdžia. Vieno iš susitikimų metu rajono meras Juozas Bertašius pareiškė, kad bus statomas priestatas prie mokyklos ir taip nutraukti nesutarimai. Po kurio laiko buvo grįžta prie tos minties, jog visgi tinkamiausia vieta – viršukalnė. Netgi antrąkart buvo renkami parašai, kad gyventojai įrodytų, jog minėtas objektas jiems ypač reikalingas. Tačiau po jų vėl kilo įvairiausių diskusijų, nes Iniciatyvinė grupė jau turi aiškią viziją viename iš pastatų įrengti muziejų ir visais įmanomais būdais siekia tikslo įgyvendinimo. „Tuoj galėsite rašyti ne apie nesutarimus, o apie muziejaus įkūrimą“, - kalbėjo iniciatyviausias parapijos žemės gynėjas Juozas Vytas Tamušauskas.
 
„Mes tikrai nenorime užgrobti parapijos žemės. Mūsų tikslas – pastatyti kultūros namus, tačiau taip stipriai susipriešinus žmonėms grįšime prie to varianto, kad statysime priestatą prie mokyklos. Jei jau jie ima kibti vieni kitiems į atlapus ir vos ne langus vieni kitiems daužyti, tai bandysime įgyvendinti tai, ką galime“, - viename iš komiteto posėdžių kalbėjo rajono vadovas. Jis aiškino, jog netgi ir daugiau nei 500 surinktų parašų, kurie liudija, jog nori statinio viršukalnėje -  ne pats svarbiausias faktorius. „Sudargo parapija – tikrai daugiau nei 500 žmonių. Be to, bažnyčios, kaip kažkas nori, mes tikrai negalėsime pastatyti“, - konstatavo rajono vadovas.

Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi rajono taryba patvirtino detalųjį planą dėl priestato statybos šalia Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinės mokyklos.

Laikas parodys, kaip seksis įgyvendinti šį projektą ir ar tikrai visas savo vizijas įgyvendins Iniciatyvinė grupė.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos