baneris leidinys

pociusAntradienį Šakiuose lankėsi ir su meru susitiko Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų direktorius Vaidas Pocius. Vizito tikslas buvo skatinti žemdirbių savivaldą, kaimo plėtrą ir vietinę iniciatyvą. Susitikimu visi liko patenkinti, nes direktoriaus teigimu, Šakių rajone viskas vykdoma taip, kaip ir turi būti.

Nuotr. Vykusiame susitikime su naujuoju Lietuvos žemės ūkio rūmų direktoriumi V. Pociumi visi buvo patenkinti, nes direktorius negailėjo pagyrų Šakių rajono vadovybei.


Direktorius minėjo, jog jo kompetencijai, dėl žemdirbių savivaldos skatinimo ir kaimo plėtros, priklauso daugiau nei 30 rajonų, todėl jis dažnai keliauja ir bando palaikyti glaudesnius ryšius su miestų vadovais ir kitais savivaldybės darbuotojais. V.Pocius domėjosi ūkiniais klausimais taip pat teiravosi apie žmones, kurie užsiima ūkininkavimu. Kaip teigė rajono meras, Šakių rajone iki 40 metų yra daugiau nei 500 ūkininkų, todėl kol kas bus kam žemę dirbti. Didžiausią bėdą savivaldybėje meras įžvelgia tą, jog biudžetas šiais metais ir taip yra sumažintas 10 mln. litų, o dar ir galių mažai turi, tik apie 15 proc., todėl dažnai sprendžiant klausimus, rankos būna surištos. Dar vienas skaudulys yra tai, kad gyventojai dažnai nesupranta, jog rajone veikia tam tikros sistemos, todėl neretai dėl to kyla problemos, kurių meras nėra pajėgus išspręsti, nes jis naujos sistemos sukurti negali.
 
Pokalbio metu rajono  vadovas minėjo, jog jis turi būti ir ūkininkas, ir vadybininkas, ir visų kitų sričių specialistas. Todėl kartais atrodo, jog tų galių turi ir per daug, tačiau anaiptol taip nėra. Meras džiaugėsi, jog turi gerą ir stiprų kolektyvą, bei pats visuomet padeda kuo gali.

Rajone yra nemažai asociacijų, tokių kaip žemdirbių, pieno, grūdininkų ir pan. Neseniai vyko auditas. Buvo tikrinama, kaip veikia vietos savivaldos aparatas rajone ir šakiečiai buvo pagirti, kad viską atlieka tiksliai ir be jokių priekaištų. Todėl tai pats geriausias įvertinimas visam sunkiai dirbančiam kolektyvui. Buvo užsiminta ir apie vidines problemas. Ne paslaptis, kad kiekvienoje savivaldybėje yra daug problemų, iš kurių dažnai nerandama išeities, tačiau V.Pociaus teigimu, vidines problemas visuomet geriausia spręsti dalyvaujant abiems pusėms ir kalbantis, nes jei nesikalbėsi, problemos neišnyks. Tik žinodamas vidines problemas, gali susidaryti bendrą vaizdą apie veikiantį aparatą.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos