baneris leidinys

varvarinieneAsta GVILDIENĖ

Rugsėjo mėnesį Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė kreipėsi į rajono savivaldybės administracijos direktorių Juozą Puodžiukaitį, prašydama inicijuoti Vaiko teisių apsaugos skyriaus ir jo vyriausiosios specialistės Aldonos Varvarinienės tarnybinį patikrinimą dėl galimų tarnybinės veiklos pažeidimų ir kvalifikacijos trūkumų.

Nuotr. Komisija konstatavo, kad Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė A.Varvarinienė tarnybinio nusižengimo nepadarė.

Pirmųjų puslapių istorija


Istorija apie Vaikų globos namuose praėjusiais metais, prieš Kalėdas, pas seserį viešėjusią mažametę papuolė į pirmuosius spaudos puslapius. Mergaite, kurios šeimoje buvo girtaujama,  pasirūpinęs ir Vaikų globos namuose priglaudęs evangelikų liuteronų kunigas Virginijus Kelertas, buvo apkaltintas savivaldžiavimu ir vaiko teisių bei interesų pažeidimu. Tačiau Vilkaviškio rajono apylinkės prokuratūra jo kaltės neįžvelgė, todėl pakartotiniai Vaiko teisių apsaugos kontrolierės skundai buvo atmesti, o ikiteisminė byla nutraukta. Be to, paaiškėjo, kad vaiko teisių gynėjai ne tik nesivargino ištirti situacijos, bet ir nepastebėjo, jog mergaitė patiria smurtą šeimoje. Ši byla šiandien nagrinėjama kaimyniniame Jurbarko rajono apylinkės teisme.    
 
Inicijavo tarnybinį patikrinimą

Nutraukto ikiteisminį tyrimą, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė suabejojo Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistų kompetencija ir pati atliko tyrimą dėl galimai netinkamo vaiko teisių atstovavimo ikiteisminio tyrimo metu. Jos manymu, bendradarbiavimo tarp prokuratūros pareigūnų ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistų nebuvimas ir gauti A. Varvarinienės paaiškinimai dėl atliekamo tyrimo atskleidė šios specialistės tarnybinių žinių trūkumą. E.Žiobienės teigimu, tai galėjo  įtakoti atliekamų tarnybinių funkcijų kokybę ir turėti neigiamos įtakos vaiko teisių apsaugos užtikrinimui.

Atlikus tyrimą ir įvertinus visas jo metu paaiškėjusias aplinkybes, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė nusprendė pasiūlyti savivaldybės administracijos direktoriui Juozui Puodžiukaičiui inicijuoti neeilinį Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbo organizavimo patikrinimą, atkreipiant dėmesį į skyriaus tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo poreikį. Taip pat atkreipti dėmesį į vyriausiosios specialistės A.Varvarinienės veiklos trūkumus ir galimą kvalifikacijos trūkumą bei siūlyti taikyti jai drausminę atsakomybę.

Tyrė dvi komisijos

Atsižvelgiant į Vaiko teisių apsaugos kontrolierės gautą pažymą, buvo sudarytos dvi komisijos. Viena jų, vadovaujama rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Leonoros Pocevičiūtės, atliko Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbo organizavimo trūkumų tyrimą. Kita, vadovaujama rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjos Ritos Vaičiūnienės, sudaryta galimam Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiosios specialistės A.Varvarinienės tarnybiniam nusižengimui tirti.

Komisija, atlikusi Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbo organizavimo ir kvalifikacijos trūkumų tyrimą, konstatavo, kad darbas skyriuje organizuojamas pagal patvirtintas nuostatas bei pareigybines funkcijas.

Komisija, sudaryta galimam Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiosios specialistės A.Varvarinienės tarnybiniam nusižengimui tirti, nenustatė jos kaltės. Šiuo atveju buvo konstatuotas nesusipratimas, kilęs dėl skyriaus darbuotojų nesusikalbėjimo. Komisija nusprendė, kad A.Varvarinienė tarnybinio nusižengimo nepadarė ir nesiūlo jai taikyti jokios drausminės atsakomybės.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierei E.Žiobienei jau išsiųstas atsakymas, informuojantis ją apie šią tarnybinės veiklos vertinimo procedūrą ir tyrimo rezultatus.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos