baneris leidinys

Balandžio 17 dieną Šakių rajonas įsiliejo į Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Rusijoje vykstančią akciją “Darom’09.” Puikią pavasario dieną visa Lietuva mirgėjo ne tik besiskleidžiančia augalija, bet ir jaunimu, kuris nešinas grėbliais, šiukšlių maišais traukė į labiausiai šiukšlinas savo miesto ar miestelio zonas, pasiryžęs kibti į darbą ir visą nesusipratusių piliečių “triūsą”, t.y. įdėtą darbą kaupiant alaus tarą, traškučių pakelius ir t.t. gražiausiose miesto vietose, paversti niekais. 

Nuotr. Akcijos dalyviai prašė žmones nešiukšlinti.

Didžiausi entuziastai – mažiausieji akcijos dalyviai. Jie noriai fotografavosi, demonstravo savo “radinius”, uoliai kuopė miesto šiukšlynus. Nors tas žavus mažiausiųjų mūsų miesto atžalų čirškimas džiugino, tačiau... Graudoka matyti šeštos klasės mergaitę, renkančią degtinės butelius, cigarečių pakelius... Pakalbintos mokytojos sakė: “Viskas ateina iš namų. Kokį pavyzdį vaikas mato, toks jis ir pats bus. Jei tėvai teršia gamtą, tai ir vaikai į numestą šiukšlę žiūrės pro pirštus.” Tačiau šie vaikai yra tikra pamoka “suaugusiems”, jie keičia mūsų visuomenę.
Paaugliai parodė kur kas mažiau aktyvumo. Kalbinamieji suko akis į šalį, tik vienas kitas norėdavo sustoti, pasakyti savo nuomonę, bet ir jį nunešdavo aroganciją (turbūt paprastai apsimestinę?) demonstruojančių bendraklasių banga. Mokytojos kalbėjo, kad vaikams gėda eiti per miestą su grėbliu. Pavienis entuziastas priverstas paklusti bandos instinktui. “Iš tiesų, kaip čia atrodys, jei visa klasė be grėblių, o aš vienas su?”,- turbūt tokia mintis vienokia ar kitokia forma aplankiusi daugelį.
Šeštokų auklėtoja teigė, kad jiems nesunku ir grėblį atsinešti, ir paprasčiau apsirengus ateiti, o dičkiai grėblio pakelti, matyt, nevaliojo... Mergaitės teisinosi, neva autobusu reikia važiuoti, tai nepatogu, neva tai bute gyvena ir neturi... Tik kažkodėl tie patys šeštokai ir autobusais važinėja, ir butuose gyvena, bet tvarkymosi įrankius turi... Į pavasarinę talką atėjo net šeštos klasės moksleivis, turintis pirmą invalidumo grupę. O tarp dičkių, be abejonės, nemažai buvo tokių, kurie, jų pačių žodžiais tariant, “nusiplovė”.
“Jie iš vakaro atvažiavo su dviračiais ir apsižiūrėjo, kur daugiau šiukšlių, kad nereikėtų ten eiti tvarkyti”,- šokiravo “Aukuro” pagrindinės mokyklos mokytoja. Net keista, kiek dar reikia įdėti darbo, kad vaikai atsisakytų tokių atsilikusių ir visame pasaulyje smerkiamų pažiūrų, kurios, padaro pajuokos objektu jį patį.
Tačiau vėlgi – negalima teigti, kad visi paaugliai į darbą kibo nenoriai. Daug buvo tokių, kurie matė prasmę šiame darbe, teigė, kad patys stengiasi neteršti aplinkos. Paklausti, ką norėtų perduoti tiems, kurie mėto šiukšles, akcijos dalyviai visi kaip vienas sušukdavo: “NEŠIUKŠLINKITE!”

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos