Referendumą gaubia neaiškumai ir informacijos trūkumas?

Kad spalio 14 dieną Lietuvoje vyks Seimo rinkimai, tikriausiai žino visi. Tai, kad tą pačią dieną atėję prie balsadėžių turėsime pareikšti ir savo valią dėl naujos atominės elektrinės statybos, pasirodo, nedaugelis.

Parašyti kad ir trumpą informaciją šia tema paskatino keletas išgirstų nuomonių ne tik gatvėje, bet ir redakcijoje. Vienas užėjęs skaitytojas net nusistebėjo, ar tikrai su Seimo rinkimais vyks ir referendumas. Esą reklama ir informacija pateikiama tik dėl Seimo rinkimų. „O jūs rimtai sakot, kad kartu vyks ir rinkimai, ir referendumas? Maniau, kad vėliau“, - stebėjosi šakietis. Jis pabrėžė, kad nors mieste pilna politikų plakatų, jam niekur neužkliuvo jokia informacija apie artėjantį referendumą.

Nors šis referendumas bus tik konsultacinis ir tokio pobūdžio pirmasis, papildomai bus išleista nemažai lėšų. Planuojama, kad rinkimams suorganizuoti reikės 21 mln. litų, o dėl referendumo teks pakloti dar apie 2 mln. litų. Tačiau kodėl, kaip teigė ir gatvėje kalbinti žmonės, trūksta informacijos dėl referendumo? Pasak Šakių apygardos rinkimų komisijos pirmininkės Irenos Haase, tuo turėtų būti suinteresuotos partijos. „Mums tikrai nekyla jokių klausimų. Referendumo įstatymas yra papildytas nauju straipsniu. Referendumas ir rinkimai vyks tą pačią dieną, o agitaciniai dalykai yra partijų reikalai“, - aiškino I. Haase.

Piliečiai atėję prie balsadėžių spalio 14 dieną rinks ne tik naująją šalies valdžią, bet ir turės galimybę pareikšti valią dėl atominės elektrinės statybos. Jiems bus pateiktas teiginys “Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje“ ir du galimi atsakymai –„taip“ arba „ne“.

Jeigu referendume dalyvauja daugiau kaip pusė piliečių ir konkretaus sprendimo priėmimui pritaria ne mažiau kaip pusė jame dalyvavusių piliečių, sprendimas laikomas priimtu.

Nuo 1991 metų Lietuvoje vyko10 privalomųjų referendumų, kuriuose keturis kartus piliečiai pritarė pasiūlytoms nuostatoms. Paskutinis referendumas „Dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo“ šalyje buvo rengiamas 2008 metais. Tuomet už Ignalinos AE darbo pratęsimą pasisakė 90 proc. piliečių, tačiau referendumas laikytas neįvykusiu, nes jame balsavo mažiau kaip 50 proc. balsavimo teisę turinčių piliečių.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip atsikratote žaliosiomis atliekomis?

klausimelis 04 16Dalė iš Griškabūdžio:

Lapus, daržovių atliekas kompostuojame. Po to kompostą naudojam ant daržo. Nugenėtas medžių šakas patys susismulkinam ir naudojam kaip kurą. Žinau, kad žaliąsias atliekas galima vežti į tam skirtas aikšteles. Bet kai kaime gyveni, tai nereikia niekur vežti. Be to, tokių atliekų nedaug ir susidaro. Nupjauta žolę dedu apie medelius, krūmus. 

klausimelis 04 16 2

Ilma iš Šakių:

Šiuo metu gyvenu bute. Tad dėl žaliųjų atliekų tvarkymo ir rūpesčių neturiu. Jeigu tvarkomės, pasigrėbiam apie daugiabutį, tai sukraunam į krūvas, kurias po to išveža seniūnija. Be abejo, žinom, kad reikia atsakingai ir gamtoje elgtis poilsiaujant, todėl ir laužą tik tam skirtose vietose kūrenam, dar ir šiukšles, kitų paliktas, surenkam.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.