baneris leidinys

skruibisAsta GVILDIENĖ

Nuo spalio mėnesio teisines paslaugas Šakiuose pradėjo teikti buvęs Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Skruibis. Taip jau sutapo, kad liepos 10 dieną teisingumo ministrui Remigijui Šimašiui prisiekęs advokatas, licenciją gavo būtent Angelų sargų dieną. Tad šiuo metu Šakiuose savo paslaugas teikia jau penki advokatai. Ar sunki naujo darbo pradžia, trumpai kalbinome savo kontorą atsidariusį advokatą M.Skruibį.

Nuotr. Nuo spalio mėnesio advokato darbą pradėjęs M.Skruibis tvirtino, kad apie patirtį ir profesionalumą vertės prabilti gal po kokių penkerių metų.  

Įvykis tik pagreitino apsisprendimą

Priminsime, kad kolegų ir rajono visuomenės gerbiamas rajono komisariato vadovas M.Skruibis iš užimamų pareigų savo noru pasitraukė šių metų gegužės pabaigoje, kai buvęs jo pavaldinys, Patrulių būrio vadas Vytautas Demenius, būdamas neblaivus, ne tarnybos metu sukėlė tragišką autoįvykį, kurio metu žuvo nepilnametis Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleivis. „Šis tragiškas įvykis skaudžiai palietė tiek žuvusio berniuko artimuosius, tiek V.Demeniaus šeimą, - teigė M.Skruibis. – Todėl savo pasitraukimo iš užimamų policijos komisariato viršininko pareigų aš nesureikšminu. Šis įvykis tik pagreitino mano apsisprendimą išeiti.“ Pasak jo, ši mintis kilo 2008 metų spalio mėnesį, prasidėjus dviprasmiškai vertinamai policijos įstaigų reformai, kai Šakių policijos komisariatas tapo struktūriniu Marijampolės policijos komisariato padaliniu. Tačiau tuomet jam iki pensijos trūko vos vienerių metų, o po to prasidėjo krizė. Be to, iki policijos vadovų rotacijos dvi kadencijas komisariatui vadovavęs M.Skruibis teigė, kad didelė tikimybė, jog jis galėjo būti paskirtas vadovauti kuriam nors kitam šalies komisariatui. „Noriu išsklaidyti žiniasklaidoje pasirodžiusias įvairiausias mano pasitraukimo interpretacijas ir patikinti, kad tai nebuvo nei pasiaukojimas, nei nuobauda, - atviravo buvęs ilgametis policijos komisariato vadovas. – Tragiškas autoįvykis tik pagreitino apsisprendimą. Tam buvo visa eilė priežasčių.“
 
Tarp advokatų - naujokas

Pirmąjį mėnesį teisines paslaugas teikiantis M.Skruibis patikino, kad šis darbas kitoks nei jis dirbo daugiau nei 20 metų. „Esu naujokas šioje srityje, - juokavo jis. – Apie patirtį ir profesionalumą galėsime pasikalbėti po kokių penkerių metų. Tai kaupsis kasdien po truputį. Advokato darbas nebuvo vaikystės svajonė. Jei kas tuomet būtų pasakęs, kad dirbsiu advokatu, būtų atrodę keistokai. Aišku, vaikystėje svajojau, tik mano svajonės  nebuvo susijusios su konkrečiu darbu. Kai 2004 metais atsirado galimybė, susitvarkius formalumus, tapti pripažintu advokatu, nelaikant kvalifikacinių egzaminų, tiesiog tuo pasinaudojau. Nors tada toli į priekį nežiūrėjau, tačiau šiandien tuo pasinaudojau.“  Advokato paslaugos yra individuali veikla, todėl už suteiktas paslaugas apmoka klientas. Kiek kainuoja konsultacija ar paslauga – konfidencialu. Pasak M.Skruibio, tai yra kliento ir advokato susitarimo reikalas. Kiek šiais laikais advokato profesija perspektyvi? Galbūt į šį klausimą gali atsakyti  didėjantis advokatų skaičius. Šakiuose nuo 1999 - ųjų advokato paslaugas teikia Romaldas Petras Damušis, nuo 2002 – ųjų – Irena Teresė Balsienė. 2004 – aisiais advokate pradėjo dirbti Irena Haase, o 2012 – aisiais  prie advokatų būrio prisijungė naujokai - Gintautas Balseraitis ir M.Skruibis.

Komentarai   

#1 Vasia 2014-09-30 16:22
nu kazi kaip balseraiciui sekasi advokatauti??? Ar supranta ka nors ?
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos