baneris leidinys

vaigauskasSpalio 14 dieną Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gavo Darbo partijos skundą, kuriame aiškinama, kad rajono meras Juozas Bertašius, naudodamasis tarnybine padėtimi, nuolat reklamuojasi bei vietiniuose laikraščiuose publikuoja užsakomojo turinio informaciją. VRK ištyrė skundą ir priėmė atitinkamas išvadas. 
 
VRK politinės reklamos darbo grupė, gavusi Darbo partijos skundą, jį ištyrė ir nustatė, kad laikraštyje spausdintos rajono mero J. Bertašiaus užsakytos publikacijos, tikėtina, pažeidžia galiojančius įstatymus. Du mero straipsniai buvo spausdinti kaip politinė reklama, o kita tik kaip paprasta užsakomoji publikacija, tačiau rajono vadovo nuotraukos visuose užsakomuosiuose tekstuose labai panašios.

Be to, kaip išvadą daro VRK, padėka, tikėtina, buvo apmokėta iš savivaldybės lėšų, o kitas tekstas – iš rinkimų kampanijos sąskaitos. „Kadangi padėka (mero padėka Derliaus šventės rėmėjams – red.) iliustruota mero nuotrauka panašia į naudojamą politinėje reklamoje, VRK spalio 17 dienos raštu Šakių rajono merui Juozui Bertašiui rekomendavo imtis kontrolės priemonių, kad nebūtų pažeidžiamos rinkimų, Referendumo ir Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymų nuostatos ir išvengta klaidų, tai yra skleidžiant savivaldybės informaciją politinės kampanijos laikotarpiu vengti politinės reklamos elementų“, - rašoma VRK komisijos atsakyme.
 
Rajone kandidatavęs Darbo partijos kandidatas Gintautas Kniukšta dar paskutinę savaitę prieš rinkimus piktinosi, kad J. Bertašius laikraštyje užsakė publikaciją, kurioje išsakoma asmeninė rajono vadovo nuomonė. Tai buvo padaryta paskutiniame laikraštyje prieš rinkimus, kai kandidatas neturi galimybės pasiaiškinti ar pateikti savų argumentų. Vėliau G. Kniukšta aiškino esąs įsitikinęs savo teisumu ir nusivylė mero elgesiu, kai jis, žinodamas įstatymus, visomis priemonėmis viešai agitavo už vicemerę. Net ir tomis, kurios, kandidato nuomone, įstatymiškai negalimos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos