baneris leidinys

skverasGiedrė PLEČKAITYTĖ

Iki spalio 31 dienos rotušės fojė eksponuojami keturi Šakių miesto skvero rekonstravimo projektiniai pasiūlymai. Pareikšti nuomonę kviečiami ir miesto grožiui neabejingi šakiečiai. Beje, šakiečių išsakyta nuomonė bus patariamoji,  galutinį sprendimą, atsižvelgus į projekto kainą ir tinkamumą miestui, tars kompetentinga komisija.   

Nuotr. Į savivaldybės fojė stovinčią urną galima įmesti ant lapelio parašytą savo nuomonę apie labiausiai patikusį projektą.  


Netrūksta išskirtinių idėjų

Kad centrinis Šakių miesto skveras reikalauja investicijų ir naujų vėjų, pastebėjo ne vienas šakietis. Apie būtinus pokyčius ne kartą svarstė ir rajono valdžia. Tad šiemet savivaldybė užsimojo pradėti įgyvendinti projektą „Draugystės parkai  - 1“. Prieš įgyvendinant jį, rajono valdžia kalbėjo, kad į skvero tvarkymą planuojama investuoti daugiau nei 1 mln. litų, pritrauktų iš ES fondų.
 
Šiomis dienomis Šakių rajono savivaldybės administracija vykdo viešąjį pirkimą supaprastinto atviro projekto konkurso būdu „Šakių miesto skvero rekonstravimo projektinių pasiūlymų ir projekto parengimo bei projekto vykdymo priežiūros paslaugos“. Nuo praėjusio antradienio iki kito trečiadienio rotušės fojė eksponuojami keturi Šakių miesto skvero rekonstravimo projektiniai pasiūlymai. Paganyti akis tikrai yra į ką.  
Projekto „Apsijunkime, leiskime laisvalaikį kartu“ pateiktos idėjos autoriai siūlo apsijungti ir laisvalaikį leisti kartu. „Pagrindinis tikslas – jungtis tarp skirtingo aktyvumo, poilsio bei pomėgių zonų, išdėstytų išilgai skvero. Apskritos zonos – tai jaukios erdvės, traukos centrai, skirti pritraukti skirtingas interesų grupes, vietinius gyventojus bei turistų srautus“, - akcentuoja projekto autoriai.

Išskirtinė idėja pateikiama projekte „Miesto svetainė“. Jo autoriai skverą norėtų padaryti miesto svetaine, kurioje šakiečiai leistų laisvalaikį ir priimtų miesto svečius. Numatoma, jog skvero erdvė būtų reprezentacinė, tačiau ne šalta, o jauki, skirta atsipalaidavimui, aktyviam ar pasyviam poilsiui. Projektuotojai įsitikinę, jog svetainės idėja pabrėžia miesto svetingumą ir draugiškus santykius su kaimyninių šalių miestais. Kaip aiškina projekto autoriai, skvero grindinio grafika primintų kilimą. Skvero akcentas – originali ir žaisminga, dėmesį traukianti kultūrinė išdidintų svetainės baldų kompozicija, sudaryta iš stalo, toršero bei kėdžių. Kiekviena iš milžiniškų kėdžių turėtų būti skirta tam tikriems miesto bičiuliams (ant jų siūloma užrašyti miestų – draugų pavadinimus, pavyzdžiui, Goldapo, Kraznoznamensko, Gusevo). Kaskart Šakiams susidraugaujant su nauju miestu, skvere galėtų būti iškilmingai atidengiama nauja kėdė.

Taip pat pateikti dar du projektai: „Šakių parko istorija“ ir „517380“. Kuris projektas laimės paaiškės po ekspertų ir pirkimų komisijų verdikto. Žmonių išsakyta nuomonė – patariamoji. Apsisprendimui, kuris projektas laimės, taip pat reikšmės turės ir pateikta kaina, kuri paaiškės po konkurso.

Mažai laiko?

Kaip teko pastebėti, norint tvirtai ir argumentuotai pareikšti savo nuomonę apie labiausiai patikusį projektą prireiks laiko. Nors Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas sako, kad tam skirta dešimt dienų, tuo būtų galima suabejoti, nes savaitgalis - ne darbo dienos. Tad, ar užteks tiek laiko bent didesnei daliai šakiečių įvertinti pateiktus projektus? Kodėl jie neeksponuoti kur kas anksčiau, V. Girdauskas konkrečiai nepaaiškino. „Dešimt dienų skirta. Gyventojai gali juos apžiūrėti savivaldybės internetinėje svetainėje“, - teigė V. Girdauskas. Deja, kaip žadėta, projektų internetu išvysti neįmanoma.

Taigi aktyviausieji šakiečiai savo nuomonę gali išreikšti tik apsilankę savivaldybės fojė, kur už patikusį projektą gali pareikšti nuomonę lapelyje ir jį įmesti į specialią urną. Tad būkime aktyvūs ir išsakykime savo nuomonę, galbūt ji bus išgirsta ir jūsų norai bus patenkinti. Skvero tvarkymo darbai bus pradėti ateinančiųjų metų vasarą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos