baneris leidinys

klimaitisŠakių ligoninės vyriausiasis gydytojas Algirdas Klimaitis kreipėsi į rajono tarybą, kad ši panaudotų visas įmanomas priemones, jog Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities Ragainės (Nemano) rajone statoma atominė elektrinė nekeltų grėsmės Šakių rajono gyventojams. Meras patikino, kad sprendimas šiuo klausimu bus priimtas kitą mėnesį, nors to buvo prašoma jau prieš mėnesį.

Pasak A. Klimaičio, šiuo metu Rusijai priklausančioje Kaliningrado srityje statoma atominė elektrinė kelia didelę grėsmę Šakių rajonui ir jo gyventojams, mūsų rajonas, kuriame gyvena daugiau nei 34 tūkst. gyventojų yra nutolęs tik per keliasdešimt kilometrų nuo būsimos elektrinės. „Todėl galimos avarijos joje atveju dėl mažo atstumo ir vyraujančių vakarų krypties vėjų mūsų rajono gyventojai būtų evakuojami dėl grėsmės jų sveikatai ir gyvybei.

Mums nerimą kelia tai, kad planuojamas statyti reaktorius, kurio saugumas iki šiol nėra patikimas pramoninės eksploatacijos sąlygomis, kad skubant statyti elektrinę ignoruojami saugumo klausimai, kad iki šiol nepaaiškinta, kodėl be alternatyvų įvertinimo pasirinkta aikštelė visai šalia Lietuvos sienos, kurios apsaugos zona apima plačią Lietuvos Respublikos teritoriją“, - pranešimą skaitė A. Klimaitis, pabrėždamas, kad šios atominės elektrinės statyba pradedama skubotai, demonstruojant visišką nesiskaitymą su Lietuva, o tuo pačiu ir su mūsų rajono gyventojais. Pareiškėjas akcentavo, kad nesilaikoma tarptautinių konvencijų nustatytų reikalavimų poveikio aplinkai įvertinimo, viešumo ir skaidrumo principų, kurių griežtai laikosi branduolinę energetiką plėtojančios Europos Sąjungos šalys.
 
A. Klimaitis įsitikinęs, kad ekologinę grėsmę mūsų gyventojams keliančios Ragainės (Nemano) elektrinės projektavimas ir statyba neleistini be tarptautinėse konvencijose įtvirtintų poveikio aplinkai įvertinimo ir derinimo su mūsų valstybe procedūrų, todėl jis prašė savivaldybės tarybos, Lietuvos Respublikos Prezidentės, Seimo ir Vyriausybės panaudoti visas įmanomas priemones, kad Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities Ragainės (Nemano) rajone pradedama statyti atominė elektrinė nekeltų grėsmės Šakių rajono gyventojams.

Šis klausimas buvo pristatytas ir praėjusį mėnesį, tačiau tuomet buvo kalbama, jog tai tik priešrinkiminis pasisakymas. Visgi Vaidas Balčiūnas bandė paaiškinti, kad šiuo raštu siekiama, jog taryba tik pareikštų savo poziciją minėtu klausimu. Meras teigė, kad klausimas bus svarstomas ir sprendimas priimamas kitą mėnesį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos