baneris leidinys

bendruomenes3Lapkričio 8 dieną apie smulkųjį verslą ir didesnes verslo galimybes kaimo bendruomenių nariams pasakojo į Šakius atvykę lektoriai - Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų Kooperacijos ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Gytis Viršila ir vyriausioji specialistė Sigita Grigaliūnienė.

Nuotr. Kaimo bendruomenių nariai susipažino su tradicinių amatų plėtojimu, svarstė, ar ne per sunku šiandien tuo užsiimti kaimo žmogui.

G.Viršila seminare nagrinėjo temą „Kooperacijos esmė, principai, formos, nauda kooperacijos dalyviams.“ Pasak jo, dar daugelis žmonių nesupranta kooperacijos esmės - labiausiai kooperacijos plėtrą stabdo žmonių  pasyvumas ir nepasitikėjimas. Tai nulemia per mažas žmonių domėjimasis kooperatinės veiklos galimybėmis ir privalumais, trūksta informacijos ir žinių, nėra lyderių, kurie turėtų ne tik patirties žemės ūkio srityje, bet ir išmanytų verslą. Skatinant kooperaciją, nemažiau svarbu ir švietimas, konsultavimas, mokymas, pagalba rengiant dokumentus. G.Viršilos teigimu, kooperacijos nauda akivaizdi – gaunamos didesnės pajamos už parduodamus produktus, pigiau nusiperkamos gamybos priemonės, didesnės galimybės sudaryti ilgalaikes sutartis su pirkėjais. Be to, tai prioritetinė sritis siekiant pasinaudoti ES struktūrine parama. Kaimo socialinę padėtį gerina be didelių investicijų sukuriamos papildomos darbo vietos, lieka daugiau laiko gamybai ir poilsiui.
 
Lektorė S.Grigaliūnienė seminare gvildeno „Sociokultūrinės veiklos kaimo bendruomenėse“ klausimą. Ji daug dėmesio skyrė tradicinių amatų plėtojimui, informavo, kaip sudominti kaimo žmones senaisiais amatais, kaip juos sertifikuoti ir kodėl to reikia. Seminaro dalyviai noriai įsijungė į diskusijas šia tema, nes dalis klausytojų apie senuosius amatus daug girdėjo ir yra matę savo senelių ar prosenelių darbus.

Pasak Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos sekretorės Onutės Rakauskienės, po seminaro ne vienam kilo mintis, ar grįžę į savo bendruomenes sugebės savo žmones sudominti užsiimti senaisiais amatais, ar tai ne per sunkus uždavinys šiandien kaimo žmogui? Juk labai svarbu, kad įdėtos lėšos ir idėjos nenueitų vėjais, nes mažai kam reikia rankų darbo ir širdies reikalaujančios produkcijos todėl, kad ji gerokai brangesnė už pramoninę.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos