baneris leidinys

sniego_valytuvasAsta GVILDIENĖ

Gruodžio 1 - ąją savo pozicijas užėmusi žiema rodo savo galybę. Visą savaitgalį siautusi pūga nenurimo ir pirmadienio rytą - visoje šalyje vis dar snigo ir dėl gūsingo vėjo pažeme pustė.  Pasak Marijampolės regiono kelių Šakių tarnybos vadovo Antano Pauliukevičiaus, eismo sąlygos gana sudėtingos, kelininkai dirba visu pajėgumu.

Nuotr. Kelininkai perspėja, kad dėl pūgos eismo sąlygos vis dar išlieka sudėtingos, todėl neišvengiamoms kelionėms eismo dalyviai turėtų numatyti daugiau laiko.  

Sinoptikų prognozės kelininkų nedžiugina – savaitgalį prasidėjusi pūga tęsiasi. Stiprūs vėjai ir nuolatinis pustymas jiems neleido ilsėtis nei šeštadienį, nei sekmadienį.  Krašto kelius, anot A.Pauliukevičiaus, jiems teko valyti net po keletą kartų, o miškingose vietose ir pabarstyti.  
 
Dėl siaučiančios pūgos kelių dangos provėžuotos, padengtos privažinėto sniego sluoksniu, vietomis susiformavę sniego liežuviai. Pūga trunka jau daugiau nei 60 valandų, informacija apie kelių būklę neguodžia, dalis šalies kelių neišvažiuojami. Daugiausia neišvažiuojamų rajoninių kelių yra Utenos, Vilniaus, Alytaus, Kauno ir Marijampolės apskrityse bei Šilalės rajone. Keliai nuolat valomi. Šakių kelių tarnybos darbuotojai perspėja neapsirikti dėl iš pažiūros saugaus juodo kelio. Jis iš tikrųjų padengtas plonu leduku, kurio nesimato, todėl daugelis vairuotojų dažnai neįvertina realių sąlygų.

A.Pauliukevičiaus teigimu, blogiausia padėtis išlieka rajoniniuose keliuose – jie padengti puraus arba prispausto sniego sluoksniu, kai kur slidūs, kai kur papustyti. Pirmiausiai valomi respublikinės reikšmės keliai, o tik po to - rajoniniai. Prognozuojama, kad dėl pūgos eismo sąlygos šalyje dar išliks sudėtingos. Vairuotojų prašoma atsižvelgti į meteorologines sąlygas ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį. Jeigu per pūgą važiuodami automobiliu užklimpote, patartina neišjungti variklio arba periodiškai jį šildyti. Labai svarbu į saloną neprileisti išmetamųjų dujų. Todėl nepamirškite stebėti, kad dujų išmetamojo vamzdžio neužverstų sniegas.

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, Šakių kelių tarnyba prižiūri ne tik rajono kelius, bet ir pagrindines Šakių miesto gatves. Dėl gausaus sniego kai kur susidariusi sniego košė trukdo automobilių eismą. Kelininkai jau nuo gruodžio pradžios dirbantys visu pajėgumu pagal Kelių tarnybos žiemos planą, kasdien barstė svarbiausius rajono kelius. A. Pauliukevičius informavo, kad visi barstytuvai, o jų kelininkai turi septynis,  kasdien išbarstydavo daugiau nei 30 tonų druskos. Tai kainuoja „velniškus pinigus“ - apie 18 tūkst. litų. Tad atsakymas aiškus, kodėl kelininkai nebarsto visų rajono kelių.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos