baneris leidinys

ziemaDėl stipraus snygio ir besitęsiančios pūgos eismo sąlygos išlieka sudėtingos visoje Lietuvoje. Trečiadienio rytą rajonas vis dar skendo pusnyse. Krašto kelių dangos vietomis provėžuotos, kai kur padengtos prispausto sniego sluoksniu, slidžios. Rajoniniuose keliuose situacija sudėtingiausia, čia yra užpustytų kelių ruožų, kurie neišvažiuojami. Sinoptikų prognozės nedžiugina – nustojus snigti, šalį sukaustys speigas.

Pasak Šakių kelių tarnybos vadovo Antano Pauliukevičiaus, kai antradienio rytą jau atrodė, kad pagaliau keletą parų užsitęsusi pūga aprims, prasidėjęs gausus sniegas nuklojo nuvalytus kelius ir juos vėl reikėjo valyti iš naujo - pirmiausiai pagrindinius, o po to ir rajoninius. Trečiadienio rytą daugiausiai užpustytų kelių Alytaus (27 proc.), Marijampolės (15 proc), Klaipėdos (12 proc.), Utenos ir Kauno (po 11 proc.) apskrityse. Šalyje 12 proc. rajoninių kelių neišvažiuojami lengvaisiais automobiliais. „Dirbame nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Žmonės jau pavargę. Tikimės, kad sniegas pagaliau liausis ir per trečiadienį valiosime nuvalyti sunkiai išvažiuojamus, o kai kur užpustytus rajoninius kelius“, - teigė Šakių kelių tarnybos vadovas.

Per supustytas pusnis į iškvietimus Greitosios medicinos pagalbos stoties automobiliams „išlipti“ taip pat nelengva. Pasak budinčios slaugytojos, rajoniniai keliai sunkiai išvažiuojami,  į kiemus iš viso neina įsukti, visur sustabdo palaidas sniegas. Medikus gelbsti pavasarį įsigytas visureigis. Aišku, dirbti žiemą visada sudėtinga. Dažniau tenka pašildyti ir automobilius, kad įranga ir medikamentai neužšaltų.
 
Šakių autobusų parko Eksploatacijos skyriaus viršininkė Dalė Šlėderienė informavo, kad didesnių staigmenų nei pirmadienio rytą trečiadienį vairuotojai nepatyrė, nes maždaug žinojo, kurie kelių ruožai yra užpustyti. Vis dar sudėtingas važiavimas keliu Gelgaudiškis – Jurbarkas, kuris užpustytas ties Maštaičių kaimu. Autobusai vis dar neužsuka ir į Ritinius, sunkiai išvažiuojami Griškabūdžio, Paluobių, Kudirkos Naumiesčio krašto keliai. Pasak D.Šlėderienės, į daugelį kaimų nesukama vien todėl, kad nebūtų užklampintas autobusas su keleiviais. Kelininkų darbas užsitęsusios pūgos metu kai kur vis tik nedavė rezultatų. Tikimasi, kad trečiadienio pavakare nustojus snigti, eismas keliuose ir vėl pagerės, aišku, tik tiek, kiek tai įmanoma žiemos mėnesiais.

Šventiniu laikotarpiu sinoptikai vėlgi nieko gero nežada. Jei sniegą ir nustos drėbti, tai visą šalį sukaustys speigas.  Gruodžio 25-osios naktį prognozuojama, kad šiaurės Lietuvoje termometro stulpelis gali nukristi ir iki 31 laipsnio šalčio! Per Šv. Kalėdas, tikėtina, sulauksime mažesnio speigo – nuo - 26 iki - 20 laipsnių.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos