baneris leidinys

bubleliai_vanduoGiedrė PLEČKAITYTĖ

Būblelių kaimo gyventojai su nekantrumu laukia, kuomet į jų namus bus tiekiamas kokybiškas geriamasis vanduo. Kaip skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kaimo gyventojams dar šiais metais planuojama atnaujinti centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens tiekimą. Tačiau UAB „Šakių vandenys“ direktoriaus Vaido Litinsko teigimu, to geriausiu atveju galima tikėtis tik sauso mėnesį.

Nuotr. Būblelių kaimo vandenvietėje bus įrengti nauji vandens kokybės gerinimo įrenginiai. Kokybišką geriamąjį vandenį vietos gyventojams žadama tiekti tik nuo kitų metų pirmosios savaitės.  

Netinkamas vartoti vanduo
 
Nuo spalio mėnesio minėto Būblelių kaimo gyventojams kokybiškas geriamasis vanduo tiekiamas autocisternomis ar išpilstytas į 20 l talpos tarą. Kaip informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, toks sprendimas buvo priimtas po to, kai atlikus Būblelių vandenvietės tiekiamo geriamojo vandens mikrobiologinius ir cheminius mėginių tyrimus, nustatyta, kad vandenyje amonio kiekis nustatytas specifikuotas vertes viršijo septynis kartus, o bendrasis geležies kiekis - net 36 kartus. Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsižvelgusi į tyrimų rezultatus, įpareigojo „Šakių vandenis“ nedelsiant imtis priemonių ir užtikrinti, kad gyventojams būtų tiekiamas kokybiškas geriamasis vanduo. „Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įpareigojimu, geriamojo vandens tiekėjas atliko vandens tinklų dezinfekciją, praplovimą ir kitus darbus, skirtus vandens kokybei pagerinti. Tačiau esant tokiai aukštai geležies koncentracijai požeminiame vandenyje ir norint iš esmės pagerinti geriamojo vandens kokybę šioje vandenvietėje buvo būtina įrengti naujus vandens nugeležinimo įrenginius”, - sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Galdikienė.
 
To paties kaimo gyventojas, tarybos narys Kęstutis Gudelevičius pabrėžė, kad šiuo metu gyventojai gyvena tarsi po karo, juk nuolat reikia rūpintis geriamuoju vandeniu. „Padėtis baisi. Pradėjo tvarkyti, kai gerokai atšalo. Iki šiol mums vandenį vežė statinėms.  Mes atsidūrėme tokioje baisioje padėtyje“, - tikino K. Gudelevičius.

Per vėlai pradėti darbai?

Vandenvietėje vandens nugeležinimo darbai pradėti įgyvendinti tik tuomet, kai praėjusią savaitę buvo pasirašyta sutartis su savivaldybėje konkursą laimėjusia UAB „Eigesa“. Yra įsitikinusių, kad darbai buvo specialiai vilkinami. Ūkio komiteto posėdžio metu Ūkio skyriaus vedėją vaduojanti Irena Rudzkienė patikino, kad darbus atlieka silpnas rangovas. Konkursą laimėjusios bendrovės direktorius Eimantas Baravykas teigė, kad darbai pradėti tik po sutarties pasirašymo. Savivaldybė, atsižvelgdama į Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos rekomendacijas ir UAB „Šakių vandenys” kreipimąsi, skyrė skirti 71 tūkst. 390 litų numatytiems darbams atlikti. E. Baravykas patikino, kad kokybiškas vanduo  gyventojus pasieks tik kitų metų pirmąją savaitę. „Paprašyta daug daugiau darbų atlikti. Technologijos labai sudėtingos. Septyni žmonės dirba nuolatos. Dirbsime ir tarpušventy, bet  iki sausio pirmos tikrai nesuspėsime“, - sakė bendrovės direktorius, „Šakių vandenų“ direktorius V. Litinskas patikino, kad bendrovei rajone priklauso 70 vandentiekių ir iš jų 60-yje tiekiamas geriamasis vanduo mažiau ar daugiau neatitinka europinių standartų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos