baneris leidinys

povilaitisGintarė MARTINAITIENĖ

Iki pirmadienio laikinai mero pareigas ėjo vicemerė Rima Rauktienė, tačiau jai negalint eiti šių pareigų, rajonas liktų be vadovo. Kad taip neatsitiktų, penktadienį posėdžiavo rajono taryba ir vienbalsiai laikinai mero pareigas eiti pavedė vyriausiajam tarybos nariui Zigmui Povilaičiui.
 
Nuotr. Kol į darbą grįš meras, arba iš atostogų parvyks vicemerė, laikinai mero pareigas eis Z. Povilaitis.
 
Nuo pirmadienio vicemerė Rima Rauktienė išeina ilgai planuotų bei lauktų atostogų ir išskrenda į egzotišką užsienio šalį. Rajono meras Juozas Bertašius iki vasario 20 dienos, teismo sprendimu, laikinai nušalintas nuo pareigų, todėl laikinai jo pareigas ėjo vicemerė. Tad negalint šių pareigų eiti nei vicemerui, nei merui, jas turėtų eiti kitas asmuo, tačiau savivaldybė iki šiol tokios tvarkos nebuvo nusistačiusi, nes rajone niekada nebuvo ir panašios į esamą situaciją. Taigi dėl to penktadienį buvo sušauktas neeilinis tarybos posėdis, kuriame ir buvo gvildenamas šis klausimas bei papildytas svarbiausias tarybos dokumentas – reglamentas.

Iki tol, kol pareigas galės eiti meras, ar iš atostogų grįš vicemerė, tarybos nariai vienbalsiai nusprendė jas pavesti vyriausiam tarybos nariui Zigmui Povilaičiui, jam mokant rajono savivaldybės merui nustatytą darbo užmokestį. „Šiandien netgi nežinome, ar aš, ar meras pirmiau grįšime į darbą“, - aiškino R. Rauktienė.

Kai kuriems tarybos nariams kilo klausimas, kodėl būtent Z. Povilaičiui reikėtų pavesti eiti šias pareigas, o ne kuriam nors kitam tarybos nariui. R. Rauktienė aiškino, kad į šias pareigas gali būti skiriamas toks žmogus, kuris turės galimybę dirbti neatsitraukdamas, neturėti didelio krūvio tiesioginiame darbe ir savivaldybėje būti nuolat. Be to, vyriausias tarybos narys buvo siūlomas ir atsižvelgiant į šalyje taikomą praktiką, gautas rekomendacijas ir pan.

Z. Povilaitis posėdžio pabaigoje tarybos nariams dėkojo už parodytą pasitikėjimą. Vėliau „Draugui“ laikinasis meras kalbėjo, kad tai visiškai nauja patirtis, tačiau tai jo negąsdina. Kaip vieną iš svarbiausių darbų jis įvardijo pasiruošimą šio mėnesio pabaigoje vyksiančiam tarybos posėdžiui. „Nors, jei į darbą ir negrįžtų meras, į posėdį grįš vicemerė, tačiau medžiagą paruošti reikia iki posėdžio, tai reikės ją peržiūrėti, susipažinti“, - kalbėjo Z. Povilaitis. Be to, einant tokias pareigas, kaip mąstė laikinasis meras, reikia nuolat bendrauti su kitais administracijos specialistais, viskuo domėtis. Tą artimiausiu metu jis ir žada daryti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos