baneris leidinys

zukles varzybosPraeitą savaitgalį pirmą kartą Valiulių tvenkinyje vyko Lietuvos žūklės plūdine meškere čempionato III etapo varžybos. Jose dalyvavo komandos iš įvairių Lietuvos regionų – dvidešimt dalyvių.

Nuotr. Valiulių tvenkinio pakrantę apgulė žvejai vyrai – deja, čempionate moterų nedalyvavo.

Šakiečiai priklauso sportinės žūklės klubui „Salmo Kaunas“, bet komandos nesudarė.

„Apmaudu, kad sunku rasti entuziastų. Šitam sportui reikia daug lėšų. Šakiečiai tikrai nėra prasti žvejai, parodome ir gerų rezultatų“, – kalbėjo tvenkinio šeimininkas ir varžybų teisėjas bei organizatorius, šakietis Raimondas Mureika.
 
Pirmas turas vyko Šilutės rajone, Rusnėjė, Skirvytės II krantinėje, antras – Kauno mariose, o trečias – Šakių Valiulių tvenkinyje. Kaip informavo Lietuvos sportinės žūklės federacijos plūdinės žūklės sekcijos vadovas Alvydas Žibas, čempionatas vykdomas skirtinguose vandens telkiniuose, kad sportininkai parodytų savo meistriškumą gaudydami įvairiausią žuvį.

„Valiulių tvenkinys yra išskirtinis vandens telkinys, nes jame yra daug sportinės žuvytės – kuojos, kuri labai gerai kimba, yra ir „bonusų” – taip žvejai vadina dideles žuvis. Čia labai geras susisiekimas, puikus tvenkinys, todėl rugpjūčio mėnesį numatomas organizuoti dugninės meškerės čempionatas”, – apie planus pasakojo A. Žibas.

Jis sakė, kad dar liko du turai, ir tuomet geriausi sportininkai pateks į Lietuvos rinktinę ir dalyvaus Europos čempionatuose.

A. Žibas pasakojo, kad jie populiarina plūdinę žūklę, kuri Lietuvoje prasidėjo nuo 1960 metų. Šakiuose čempionatas praeitą savaitgalį susilaukė nemažai žiūrovų, pravažiuojančių žmonių dėmesio.

„Unikalūs dalykai, kai žiūrovai pamato 13 metrų ilgio meškerę. Tai specifinės varžybos: žvejai žvejoja iš savo sektorių plūdine meškere, plaukiančiu masalu, ypatingi reikalavimai skaičiuojant pagautas žuvis ir kt. Šis sportas gana brangus: įranga, atvažiavimas, gyvenimas kelias paras tam tikroje vietovėje“, – sakė klubo „Salmo Kaunas“ vadovas A. Žibas.

Rezultatai, pasiekti Valiulių tvenkinyje, įdomūs: vienas žvejys per keturias valandas pagavo apie 4 kg smulkios žuvies, kitas pagavo karosą, kuris svėrė 1 kg 314 g.

R. Mureika pasidžiaugė, kad į Šakius atvyko tokio lygio komandos, su organizatoriais aptarė, ką reikia daryti, kad tvenkinys taptų patrauklesnis sportininkams.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos