baneris leidinys

4X4
Nuotr. Nors galingi visureigiai klimpo trasose, skendo giliuose grioviuose, finišą pasiekė visi.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusį šeštadienį autosporto klubas „4x4 Šakiai“ surengė jau tradicija tampančias visureigių automobilių turizmo varžybas, skirtas klubo dešimtmečio taurei laimėti. Spustelėjęs šaltukas buvo palankus visiems 34 ekipažams, susirungusiems dviejose klasėse.

Varžyboms užsiregistravo 34 ekipažai ne tik iš mūsų rajono, bet ir Vilniaus, Kauno, Pasvalio, Utenos, Jurbarko, Vilkaviškio bei kitų miestų. Organizatorių teigimu, pirmą kartą atvažiavo dalyviai iš Tauragės ir Alytaus.

Dalyvius, susirinkusius Zyplių dvaro arklidėse, pasveikino ir instruktažą pravedė „4x4 Šakiai“ klubo vadovas Arūnas Vasiliauskas.

„Malonu, kad susirinkote į tokį pasivažinėjimą, skirtą mūsų klubo dešimtmečiui. Visi juk važiuojame savo malonumui ir vieni kitiems padedame. Smagu, kad atvažiuoja iš Kalvarijos „Open“ klasės visureigis, kuris, manau, užklimpusius ištrauks visus. Į turizmą nepatariu važiuoti be „gervės“ ir be kastuvų“, – juokavo A. Vasiliauskas.

Po instruktažo apie 100 dalyvių sustoja bendrai nuotraukai, o jau prieš dešimtą valandą sėda prie visureigių vairo, šalia įsitaiso šturmanai, suriaumoja automobilių varikliai.

Dalyviai išsitraukia eilės numerius, vienoje eilėje išsirikiuoja turizmo klasės, kitoje standarto klasės dalyviai. Duodamas startas, dalyviai jį užfiksuoja fotoaparatais, kiekvienas pasiektas taškas taip pat turi būti įamžintas fotoaparatu, tokios tad taisyklės. Iš Zyplių dvaro į skirtingas puses rieda varžybų dalyviai, greitai tolsta švarūs, modernūs ir brangūs automobiliai. Kokio švarumo jie sugrįš į finišą, tikriausiai nesunku nuspėti...

Turizmo klasėje dalyvavo 24 ekipažai, turėję įveikti apie 40 km bei surinkti reikiamus taškus. Pasak A. Vasiliausko, buvo vietų, kur varžybų dalyviams teko pasikapstyti purvynuose, bet pasitelkę „gervės“ mechanizmus trasą įveikė.

Turizmo klasėje pirmą vietą laimėjo pasvaliečiai Rimvydas Paulauskas ir Marius Tekutis, antri buvo taip pat pasvaliečiai Tomas Gužauskas ir Sigitas Tribuišis, o trečią vietą užėmė svečiai iš Kauno –Egidijus Stašelis ir Saulius Mocevičius.

Standartinėje klasėje važiavę 10 ekipažų turėjo įveikti apie 120 km trasą ir pagal koordinates susirinkti taškus. Maršrutas tęsėsi Paluobių, Barzdų, Kudirkos Naumiesčio bei Vilkaviškio link. Prieš kelionę renginio organizatoriai prašė varžybų dalyvių, kad būtų sąmoningi, nevažinėtų po ūkininkų pasėlius, juolab kad gamtinės šeštadienio sąlygos buvo ypač palankios. Priminė, kad trasa bus ir pasienio teritorijoje, todėl prašė kantrybės bendraujant su pasieniečiais. Šioje trasoje pasitaikė ir didelių skardžių, kuriuos dalyviai vienaip ar kitaip įveikė.

Standartinėje klasėje pasižymėjo bendras šakiečių ir kauniečių ekipažas – pirmą vietą laimėjo Vytautas Kružikas ir Antanas Stepulaitis, antri buvo kauniečiai Vaidotas Vegelevičius ir Jonas Stakvilevičius, o trečią vietą užėmė svečiai iš Tauragės – Vytautas Gedminas ir Virginijus Liepis.

Pasak A. Vasiliausko, varžybos praėjo sklandžiai, du automobiliai buvo sugedę, bet juos pavyko sutvarkyti vietoje.

Po varžybų daugiau nei 100 dalyvių sugrįžo į Zyplių dvarą, nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais bei rėmėjų įsteigtais prizais ir, aišku, visi pavaišinti tradicine ant laužo virta kopūstiene. Gėlių žiedais buvo maloniai nustebintos ir varžybose dalyvavusios 20 moterų.

Komentarai   

#1 mažvaikių žaidimas 2018-03-26 15:11
smėlio dėžėje, atsiprašau purvyne, pasivažinėjo kaip kiaulaitės ir be reikalo apsipaškudino.. .o kaip po to keikėsi plaudami žaidimų mašinėles...
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos