baneris leidinys

kazemekas
Nuotr. Giedrius Kažemėkas pirmą kartą Lietuvoje vykusiose ralio reido lenktynėse tarp motociklininkų buvo greičiausias – jis trasoje užtruko 2 val. 24 min. 24 sek.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Šeštadienį Druskininkuose prasidėjo nauja „4x4 Perimetras“ maratoninių bekelės lenktynių „Rally raid“ serija. Pirmajame etape daugiau nei tris dešimtis susirinkusių dalyvių pasitiko naujas formatas, naujos trasos ir nauji dalyviai. Tarp nugalėtojų – ir kraštietis Giedrius Kažemėkas.

„4x4 Perimetras“ lenktynių serija – tai bekelės lenktynių čempionatas, kurį organizatoriai vadina mažuoju lietuvišku Dakaru. Jame galimybę išbandyti save bekelėje turėjo ne tik lenktynininkai ar turistai su visureigiais, bet pirmą kartą ir motociklininkai. Jiems teko dvigubas išbandymas, nes teko žiūrėti ir į kelio knygą, ir į kelią.

Sportininkams ir motociklininkams teko įveikti pusantro šimto kilometrų greičio ruožais, o turistų orientacinis maršrutas nusidriekė beveik 300 km Dzūkijos miškais.

Dalyviai tikino, kad varžybos atitiko aukščiausius standartus ir reikalavo tiek susikaupimo, tiek geros navigacijos bei vairavimo įgūdžių.

Pirmą kartą Lietuvoje vykusiose ralio reido lenktynėse tarp motociklininkų greičiausias buvo kraštietis Giedrius Kažemėkas.

Iš Rokiškio į mūsų rajoną maždaug prieš dvejus metus atsikėlęs G. Kažemėkas pasakoja, kad motociklu važiuoja gal penkerius metus, yra tapęs ne vieno motokroso, įvairių varžybų nugalėtoju, važiavęs „enduro“ (ekstremali bekelė). Pašnekovas patikina, kad pernai savo pomėgį teko atidėti dėl šeimos pagausėjimo, o šioms varžyboms ruošęsis apie pusmetį – įsigijo naują motociklą „KTM EXC 450“, specialią įrangą.

„Ar brangu? Motociklas kainavo 10 tūkst. 300 eurų, paruošimas varžyboms gal dar apie 2 tūkst. eurų, nes reikėjo specialios įrangos. Jei lygintume su automobiliais, tai prie jų biudžeto turbūt ne vieną nulį reikėtų pridėti“, – skaičiavo pašnekovas.

Ypač jam patiko ir savaitgalinės lenktynės. Jis trasoje užtruko 2 val. 24 min. 24 sek. ir buvo greičiausias. Antrą vietą užėmęs varžovas nuo jo atsiliko 13 min.

„Labai patiko. Trasos labai greitos, buvo galima pasiekti 140 km/h greitį. Buvo sudėtingų vietų, išmuštų duobių. Mes važiavome kartu su mašinom, tai buvo ir tramplinai, kad pašoki, ar duobės išdrožtos. Visi važiavome pagal kelio knygą, tai sudėtingos vietos buvo pažymėtos“, – įspūdžiais dalijosi sportininkas, pripažinęs, kad žiūrėti ir į knygą, ir į kelią ir siekti rezultato gana sudėtinga.

Tiesa, sako apšilimą padaręs Ukmergėje, nes organizatoriai prieš lenktynes organizavo treniruotę. Visgi jo artimiausias priešininkas turėjo nemenką patirtį, yra važiavęs Maroke, Afrikoje, tad Giedrius juokauja, jog jei ne abu priešininko motociklo prakiurę ratai, kuriais ir baigė trasą, tai neaišku, kaip ir jam būtų baigęsi, nes pirmuosius važiavimus pirmavo visai nedideliu skirtumu, labiau atsiplėšė antrajame (iš viso buvo trys važiavimai). Dabar svarsto, kad galbūt padėjo ir vietoj oro kamerų sumontuotos specialios, kurių nepramušė, tad sėkmingai įveikė trasą.

Artimiausiuose G. Kažemėko planuose – birželio 27 d. vyksiantis didysis maratonas, kuriame be sustojimo teks važiuoti 60 val. įvairiose šalies vietose.

„Organizatoriai daro mini Dakaro formatu, kad pajustume ir miego stygių, ir nuovargį. Tai jau ruošiuosi. Bus sunku, bet bandysiu atsilaikyti“, – entuziazmo nestokojo greičiausias praėjusio savaitgalio lenktynių motociklininkas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos