baneris leidinys

regata
Nuotr. Baidarių žygio „Šešupės regata“ dalyviai, įveikę nelengvą, bet įdomų maršrutą, finišavo Slavikuose.


Praėjusį savaitgalį baidarių mėgėjai buvo pakviesti į tradicinį pasiplaukiojimą baidarėmis Šešupės upe. Šiais metais Šešupe paplaukioti užsimojo daugiausiai jaunimas – jūrų skautai iš Kauno ir Klaipėdos bei Šakių „Žiburio“ gimnazijos moksleiviai.
Vykintas Augustaitis, vienas iš „Šešupės regatos“ organizatorių, pasidžiaugė, jog šiųmetis renginys truko net dvi dienas. Praėjusį šeštadienį į Kudirkos Naumiestį atvyko 18 jūrų skautų iš Kauno ir Klaipėdos. Iki pietų jie susipažino su Kudirkos Naumiesčio įžymybėmis, o po pietų pliaže sėdo į baidares ir tik aštuntą valandą pasiekė Panovius. Vietos bendruomenė pasirūpino, kad buvusioje Panovių mokykloje įrengtame baidarių centre svečiai išsivirtų vakarienę, turėtų kur pernakvoti.
 
Rugsėjo 9 d. rytą į Panovius atvyko 14 Šakių „Žiburio“ gimnazijos moksleivių, kuriuos lydėjo mokytojai Edvardas Grigošaitis ir Asta Ulinskienė. Visi sėdo į Panovių bendruomenės baidares ir kartu su 10 skautų išplaukė į Slavikus. Pasak V. Augustaičio, dalis jaunesnių skautų ir du jų vadovai liko stovyklauti Panoviuose.

„Pirmas sustojimas turėjo būti pusiaukelėje tarp Panovių ir Šilgalių prie regyklos, nuo kurios atsiveria gražus vaizdas į Šešupę ir Karaliaučiaus kraštą. Prieš kelerius metus su Europos Sąjungos parama čia buvo įrengta poilsiavietė. Vėliau pasieniečiai dėl nežinomų priežasčių ją išardė. Dabar nustebino raudonais dažais į abi puses nuo regyklos prie kelio pažymėti vertingi medžiai. Nejau ir tą galingą pušį, nuo kurios viršūnės mes fotografuodavome Šešupės vaizdus, ruošiasi kirsti?“ – stebėjosi V. Augustaitis.

Kitas baidarių žygio dalyvių išlipimas buvo prie Šilgalių dvaro, iš čia buvo duotas aštuonių kilometrų ilgio lenktynių startas iki Slavikų pliažo. Vieniems žygio dalyviams net teko tempti ir silpnai irkluojančių baidares.

Pirmieji finišą pasiekė „Žiburio“ gimnazistai. Jų laukė ne tik Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro medaliai, bet ir rajono mero dovanoti atmintukai bei kredito unijos „Zanavykų bankelis“ piniginiai prizai. Prisiminimui apie regatą medalius gavo ir pirmieji atplaukę skautai.

V. Augustaitis jau kuria planus kitų metų „Šešupės regatai“ ir tikisi sulaukti dalyvių iš Vokietijos, viliasi, kad lengviau pavyks suderinti leidimus plaukioti pasienio zonoje, ir dėkoja, kad pasieniečiai į tokius renginius žiūri geranoriškai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos