akcija2024 568px

krepsinio aiksteles
Agnė KEREIŠIŪTĖ

Vasaros metu, atostogaujant moksleiviams, Šakių „Varpo“ mokyklos stadione dažniausiai buvo galima pamatyti vos vieną kitą aktyviai praleisti laiko užsukusį šakietį, tačiau dabar vaizdas kur kas gyvesnis –  vos prieš savaitę įrengta naujoji krepšinio aikštelė it magnetas traukia šio sporto šakos  mėgėjus. Tiesa, Šakių rajono savivaldybės įgyvendintas projektas tapo ne tik dovana „Varpo“ mokiniams ir krepšinį mylintiems miestiečiams – aikštelės įrengimo užmojai kur kas platesni.

Pasak rajono mero  Edgaro Pilypaičio, mintis imtis šio projekto kilo prieš keletą metų – idėją pasiūlė 3x3 asociacijos steigėjas Rolandas Skaisgirys, mat įrengus profesionalią aikštelę Šakiai galėtų tapti viena iš Lietuvos 3x3 krepšinio čempionato stotelių.

„R. Skaisgirys sakė, kad jam, kaip kilusiam iš Šakių, garbės reikalas pasiūlyti tokią idėją, ir jei mes susidomėtume, jis dėtų visas pastangas, kad aikštelė atsirastų pas mus – tuomet ir per Šakius nuvilnytų čempionato regioniniai turai. Nors tai būtų tik epizodinis dalykas, tačiau ta įrengta aikštelė galėtų būti funkciškai naudinga ir miestui“, – pasakoja E. Pilypaitis.

Mero teigimu, iš pradžių R. Skaisgirys aikštelę siūlė įrengti miesto centre,  tačiau ten yra karilionas, o ir pati skvero architektūra nėra pritaikyta tokiems sprendimams, tad akys nukrypo į „Varpo“ stadioną.

Užbaigus darbus, senoji stadiono krepšinio aikštelė pasikeitė neatpažįstamai – čia buvo paklota speciali danga,  pastatyti keturi nauji krepšinio stovai, įrengtos sėdimos vietos sirgaliams. Anot savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojo Aurimo Staugaičio, remonto darbai savivaldybei atsiėjo beveik 94 tūkst. eurų.

„Pernai pinigų nusimatėme, pavasarį pradėjome organizacinius  darbus. Architektas Mantas Paketuris  padarė brėžinėlį, susiderinome ir darėme viešąjį pirkimą. Viskas buvo padaryta greitai, nes čia kaip paprastas remontas aikštelės gavosi, ne kokia statyba. Siekta, kad ji atitiktų visus standartus trijulių varžyboms ir galėtų vykti tie numatyti čempionato etapai. Kadangi šis sportas Lietuvoje sparčiai populiarėja, tai smagu, kad galėsime žaisti ne tik mėgėjiškai, bet ir profesionalios varžybos vyks“, – džiaugiasi A. Staugaitis.

Nors idėjos autorius R. Skaisgirys prie projekto finansiškai neprisidėjo, tačiau, anot mero, jo indėlis vis tiek yra žymus, mat buvo inicijuotas kitas susitarimas.

„Pernai finansavome mūsų 3x3 komandą, tai šiemet sutarėme taip,  kad mes skiriame lėšas aikštelės įrengimui, o 3x3 komandą finansuoja R. Skaisgirys – vadinasi, kad ir netiesioginis, bet prisidėjimas prie viso to proceso, kuris liečia ne tik aikštelės infrostruktūrą, bet ir komandą“, – kalba E. Pilypaitis, pridurdamas, jog, sėkmingai įgyvendinus visus planus, aikštelė garsins mūsų miestą ir taps savotišku traukos centru, į kurį suvažiuos aplinkinių miestų ir miestelių komandos.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos