baneris leidinys

dviraciai ploksciai
Dviratininkų lenktynėse „Šakiai Grand Prix“ startavo apie 170 sportininkų, kurių pagrindine stotele ne pirmieji metai tampa Plokščiai. (K. Kavolėlio nuotr.)

Paskutinį vasaros savaitgalį Plokščiuose vyko jau tradicinėmis tapusios dviratininkų lenktynės „Šakiai Grand Prix“, kuriose startavo apie 170 sportininkų ne tik iš įvairiausių Lietuvos miestų, bet dalyvavo ir komanda iš Latvijos, dviratininkas iš Belgijos, o Šakiams atstovavo būrelis kraštiečių.
 
Kaip įprasta, visi dviratininkai buvo suskirstyti į pajėgumo divizionus – pirmojo ir antrojo diviziono distancijas sudarė 88,42 km, trečiojo – 44,26 km. Iš Plokščių pajudėjusių sportininkų komanda mynė Briedžių link, pasiekė Šakius, iš kurių judėjo Gelgaudiškio link ir pro Voniškius vėl grįžo į dviračių sostine tampančius Plokščius. Organizatoriai – Lietuvos plento taurė, Jaunimo kūrybos ir sporto centras (JKSC) su direktorės pavaduotoju Pauliumi Puskunigiu priešaky bei šių varžybų vienas iš idėjos autorių Darius Pavalkis džiaugiasi, kad renginys praėjo be didesnių incidentų, o žiūrovus bei dalyvius džiugino ir puikus oras. Tiesa, jei ankstesniais metais varžybos trukdavo po dvi dienas, tai šiemet Lietuvos plento taurės pirmas etapas tilpo į vieną dieną.

Kaip žinia, dviračių sportui neabejingi ir šakiečiai, nors jų gretos šįkart nebuvo itin gausios – savo jėgas lenktynėse išbandė keturi dviratininkai: Vaidutis Kolega, Mažvydas Grumulaitis, Rytis Butkauskas ir Giedrius Vilčinskas. Pastarasis mynė du ratus ir savo amžiaus grupėje liko ketvirtas, nuo nugalėtojo atsilikęs 47 s. Visgi medalio pelnyti nė vienam kraštiečiui nepavyko.

Tradiciškai šių lenktynių nugalėtojams apdovanojimus sukuria skulptorius Kęstutis Dovydaitis, tad šie metai ne išimtis. Absoliučios įskaitos nugalėtojais tapo Venantas Lašinis (Kaunas Cycling team), beje, jis greičiausiai (per 1 val. 59 min. 38 s) įveikė 88,42 km distanciją, vidutiniškai išvystė 44,35 km/h greitį, taip pat Jomantas Venckus ir Kristupas Mikutis (abu iš Šilalės SM-DSK Kvėdarna komandos), kuriems ir atiteko pagrindiniai prizai.

Vienas pagrindinių renginio organizatorių, JKSC direktorės pavaduotojas P. Puskunigis pasidžiaugė, kad intensyvūs pasiruošimo darbai, trunkantys net ne savaitėmis, o mėnesiais, pasiteisina: „Jau turime įdirbį, todėl ir kalbėtis su renginio partneriais kur kas paprasčiau, kasmet sulaukiame būrio dalyvių, turime nuolatinius pagalbininkus, mums talkinančias ir varžyboms būtinas įstaigas – policiją, greitosios medicinos pagalbos stotį, už tai esame dėkingi, o vietiniai žmonės jau irgi žino, ko tikėtis, labai šiltai palaiko dviratininkus.“

Plento taurės antras etapas „Perkūno kelias“ planuojamas rugsėjį Semeliškėse (Elektrėnų sav.).

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos