baneris leidinys

lklGintarė MARTINAITIENĖ

Jau buvome rašę, kad Vilniaus „Sakalų“ klubas svarsto galimybę Lietuvos krepšinio lygos čempionate savo varžovus priimti ne Vilniuje, o Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centre. Čia ir praėjusią, ir šią savaitę lankėsi klubo vadovybė, kuri įvertino esamą situaciją. Nors oficialus sprendimas nepatvirtintas arba bent jau viešai neįvardytas, faktiškai aišku, kad „Sakalai“ namų varžybas žais Šakiuose. Tam tikri paruošiamieji darbai sporto centre vyksta jau dabar, tad rudenį ne tik šakiečiai, bet ir aplinkinių regionų sporto aistruoliai galės mėgautis aukšto lygio krepšiniu Šakiuose.

Nuotr. Prie Jaunimo kūrybos ir sporto centro LKL varžybų direktorių Tomą Rimkų (kairėje) sutiko rajono meras Juozas Bertašius.
 
Salė tinka

Rugpjūčio 11 dieną Šakių sporto centre viešėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) varžybų direktorius Tomas Rimkus ir „Sakalų“ klubo direktorius Andrius Šamšonas, kurie apžiūrėjo salę, įvertino esamą sporto centro situaciją, sąlygas. Vilniaus klubas dairosi arenos kituose miestuose, nes jų salė neatitinka LKL keliamų reikalavimų. Praėjusią savaitę sporto centre lankėsi ir „Sakalų“ klubo sporto direktorius Linas Kvedaravičius. Kaip susitikimo metu kalbėjo T. Rimkus, pirmasis įspūdis tikrai geras. „Tai, ką aš matau čia, džiugu. Lyginant patalpas, kuriose kartais tenka žaisti, galiu pasakyti, kad iš prastesnių sąlygų atvažiuotume į tikrai geresnes“, - apie Šakių jaunimo ir kūrybos centro patalpas kalbėjo LKL varžybų direktorius. Kaip kalbėjo rajono meras Juozas Bertašius, prieš savaitę sporto centre viešėję „Sakalų“ atstovai faktiškai užtikrino, kad jiems Šakiuose esanti salė tinka. Esant reikalui, tarkim prieš svarbesnes rungtynes atvykti iš vakaro, jie apžiūrėjo patalpas, kur galėtų apsistoti. Pasak mero, tinkamiausios jiems pasirodė poilsio ir laisvalaikio centro „Jundula“ patalpos.

Darbai pradėti

Nors susitikimo metu niekas iki galo neįvardijo, jog „Sakalai“ savo varžovus priiminės Šakiuose, tačiau beveik niekas tuo neabejoja. Oficialus sprendimas turi būti patvirtintas artimiausiu metu. J. Bertašius, Jaunimo sporto ir kūrybos centro administratorius Robertas Sakas bei Švietimo ir sporto skyriaus vyresnysis specialistas Juozas Jonuška susitikimo metu jau vardijo darbus, kurie pradėti, kad „Sakalų“ krepšininkams būtų kuo patogiau. R. Sakas informavo, kad jau išgriauta rūbines jungianti siena ir bus praplatintos gana ankštos persirengimo patalpos, apsvarstyta, kur ir kaip bus pastatytos filmavimo kameros, užsakyti baldai sekrotariatui, neseniai atnaujinta sporto salės danga. Sporto centro administratorius juokavo, kad jau netgi suderinta su „Sakalais“, kur bus kabinami reklaminiai stendai. T. Rimkų domino, kiek žiūrovų telpa sporto salėje. Apie 500 sėdimų vietų salėje yra nuolat, o reikalui esant yra galimybė pridėti specialias kėdes. „Labai gerai, kad salėje galima sutalpinti 800 žmonių. Tai optimalus variantas“, - kalbėjo LKL varžybų direktorius.

Šakiuose namų rungtynes, kaip planuojama, žaistų ne tik Vilniaus „Sakalai“, bet jau suderinta, kad Baltijos krepšinio lygoje (BBL) čia žais ir Prienų „Rūdupis“. Dėl šios priežasties Šakiuose birželio mėnesį lankėsi lygos direktorius Romualdas Brazauskas. Rudenį, tikėtina, kad rajone žaistų ne tik „Sakalai“, „Rūdupis“, bet ir su jomis atvyksiančios kitos stipriausios Lietuvos, Latvijos, Estijos krepšinio komandos. Pasak T. Rimkaus LKL startas turėtų prasidėti antrąją spalio savaitę. Reguliariame sezone būtų sužaista 13 rungtynių. Jei būtų atkrintamosios, prisidėtų dar keletas.

Kita medalio pusė

Atrodo, viskas vyksta be priekaištų: Šakiai galės mėgautis profesionaliu krepšiniu, „Sakalai“ ir „Rūdupis“ tinkama bei visus reikalavimus atitinkančia sporto sale, tačiau yra ir kita medalio pusė. Dėl įtemto grafiko ir didžiulio salės užimtumo teks pasispausti rajono krepšinio lygai. Gali būti taip, jog B lygos rungtynes krepšininkams gali tekti žaisti „Varpo“ ar „Aukuro“ mokyklų sporto salėse, o A lygos varžybos vyktų sporto centre sekmadieniais, po ketverias rungtynes per dieną. Mąstoma, kad varžybos galėtų būtų organizuojamos darbo dienomis vakarais, tačiau tai gana sudėtinga, nes lygoje žaidžia nemažai kituose miestuose studijuojančių šakiečių. Kol kas iki galo dar niekas neaišku, J. Jonuška kalbėjo, kad kai nori, įmanoma suderinti viską. Tuo labiau, kad norint pritraukti profesionalų krepšinį į rajoną, kartais tenka ir kai ką paaukoti.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos