baneris leidinys

sakasGintarė MARTINAITIENĖ

Šakiuose naujai pastatytas Jaunimo sporto ir kūrybos centras duris atvėrė šiek tiek daugiau nei prieš metus. Ateinančių metų pradžioje pradės veikti baseinas, pirtys, nauja sportinio pasirengimo salė. Daugelio nuostabai Šakiuose vyksta Lietuvos krepšinio ir Baltijos krepšinio lygų varžybos. Tad ar pasiteisino rajono valdžios ir sporto centro administracijos lūkesčiai praėjus metams nuo sporto centro atidarymo?

Nuotr. R. Sakas teigė, jog svarbiausia ne bilietų kainos, bet tai, kad rajono gyventojai ir svečiai turi galimybę mėgautis aukšto lygio krepšiniu.
 
 
To nesitikėjo


Šakių rajono savivaldybė, kaip pripažino rajono vadovas Juozas Bertašius, statydama sporto kompleksą nesitikėjo, kad atsiras galimybė čia rengti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ar tuo labiau Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynes. Iš pradžių manyta, kad sporto kompleksas tarnaus tik rajono gyventojų poreikiams. Dabar „namų“ varžybas Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centre žaidžia ne tik Vilniaus „Sakalai“, bet ir Prienų „Rūdupis“. Dėl to rajono sporto aistruoliai turi galimybę mėgautis aukšto lygio krepšiniu, išvysti ne tik lietuvių, bet ir užsienio krepšininkus. Kaip sakė sporto centro administratorius Robertas Sakas ir meras J. Bertašius, būtent to ir norėta. „Lūkesčiai pasiteisino šimtu ir daugiau procentų. Mes neturime tikslo iš sporto uždirbti, todėl ir bilietų kaina mažiausia Lietuvoje. Svarbiausia, kad žmonės eitų, domėtųsi, būtų populiarinamas krepšinis“, - teigė R. Sakas. Kad šakiečiai neabejingi krepšiniui, paliudijo ne vienerios varžybos, į kurias susirinko pilnutėlė salė. Kai Šakių salėje susitiko Vilniaus „Sakalai“ ir Kauno „Žalgiris“, bilietai į varžybas buvo šluote iššluoti. Salėje sutalpinta tūkstantinė minia, „Sakalų“ sirgaliai įsikūrė net ant metalinių konstrukcijų ir balkone, tačiau daugelis norinčiųjų visgi į varžybas nepateko. Saugumą ir tvarką per varžybas ir po jų užtikrino aštuonių apsaugininkų ir šešių policijos pareigūnų komanda.

Pritaikymas nekainavo nė lito

Kyla klausimas, ar daug investicijų pareikalavo salės pritaikymas LKL ar BBL keliamiems reikalavimams? Sporto centro administracija tikina, kad nė lito. Salė ir taip atitiko visus reikalavimus, o rekonstruotos rūbinės, papildomai įrengti dušai, tualetai, sutvarkytas teisėjų kambarys buvo finansuojami Prienų „Rūdupio“. Pasak R. Sako, sporto centrui lieka pinigai, surinkti už įėjimą į varžybas. „Pavyzdžiui, už varžybas, kai žaidė „Žalgiris“ susirinkome 2000 litų, iš kurių mes išgyvename, apsimokame sąskaitas, nors ir neimame nuomos mokesčio už salę. Tie 2000 litų mums yra dideli pinigai. Tad visai nesvarbu, kad bilietų kainos mažos. Ne tai svarbiausia“, - kalbėjo R. Sakas.

Ateities vizija - prisitaikyti

Kalbėdami apie ateities planus J. Bertašius ir R Sakas teigė, kad jeigu atsitiks taip, jog Vilniaus „Sakalai“ ir ateityje „namų“ varžybas žais Šakiuose, salė bus pritaikyta didesniam skaičiui žiūrovų. „Netgi nereikėtų labai daug investicijų. Balkonuose galima padaryti sėdimas vietas, kurių viename tarpe būtų aštuonios, o už jų galima ir stovėti. Tad nesunkiai salėje tilptų dar apie 200 žiūrovų daugiau. Juk statant salę niekas nesitikėjo, kad čia vyks LKL ar BBL varžybos, tačiau viską galima sutvarkyti, nes konstrukcijos tai daryti leidžia“, - konstatavo rajono vadovas. Jis teigė, kad būtent ši priežastis diktuoja ir tai, jog Šakiams pribrendo poreikis turėti viešbutį. „Dabar, esant poreikiui, krepšininkai apgyvendinami „Junduloje“ ir „Centre“, tačiau tai neatitinka jų reikalavimų, nes jie netelpa vienoje vietoje. Tokios apgyvendinimo paslaugos, kad viename viešbutyje būtų apgyvendinta 40 žmonių teikti neturime galimybių. Manau, ateityje būtų galima spręsti ir šį klausimą“, - akcentavo rajono meras.

Viskas suderinama

Visgi natūralu, kad kyla ir tam tikrų nesklandumų dėl salės užimtumo, tačiau to nei meras, nei sporto centro administratorius nesureikšmina. Kai nori, viskas įmanoma. Suderinus laiką, salėje vyksta ne tik LKL varžybos, bet čia susitinka ir rajono bei regiono krepšinio lygoje žaidžiantys krepšininkai. Varžybas rengti turi galimybę rajono badmintonininkai, mėnesio pabaigoje salėje vyks tarptautinis cirko festivalis, planuojami kiti renginiai. „Nei vienam nepasakėme, kad sale negalima naudotis, tiesiog kartais reikia prisiderinti, pakoreguoti laiką. Niekada visiems geras nebūsi. Niekas nesikeistų, jeigu čia, kaip sako kai kurie žmonės, nežaistų „Sakalai“ ar „Rūdupis“. Vis vien netilptų tuo pačiu metu visi norintieji, todėl reikia kalbėtis, derinti. Čia kartais didelį vaidmenį vaidina ambicijos“, - kalbėdamas apie salės užimtumą teigė J. Bertašius.

Baseinas atvers duris

Šiuo metu Jaunimo kūrybos ir sporto centre yra įsteigti penki etatai, o pradėjus veikti baseinui planuojama įdarbinti dar apie 7 žmones. Baseino atidarymas numatytas sausio 15 dieną, tad darbai jau eina į pabaigą. Norintys galės mėgautis ne tik baseinu suaugusiems ir vaikams, bet ir pirtimi, sportinio pasirengimo salėje bus galima žaisti biliardą, bus vedamos aerobikos treniruotės, pastatyti mažesnio pajėgumo treniruokliai. Atvyksiančių patogumui jau įrenginėjama automobilių stovėjimo aikštelė. Kaip kalbėjo Švietimo ir sporto skyriaus specialistas Juozas Jonuška, nors baseinas dar neatidarytas, jau dabar daugybė žmonių klausia, kokios galimybės įsigyti abonentus. Tad tikimasi, kad ne tik sporto salė, bet ir baseinas bei visas jame esantis kompleksas taps didžiuliu rajono gyventojų traukos objektu.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos