baneris leidinys

sutkaitisGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį savaitgalį Turkijoje vyko Europos rankų lenkimo čempionatas, kuriame tarp 11 lietuvių buvo ir du šakiečiai. Nors prašydami paramos savivaldybėje jie buvo išvadinti turistais, o ne sportininkais, rankų lenkikai džiaugiasi pasiektais rezultatais.

Nuotr. M. Sutkaitis (dešinėje) su pirmosios vietos laimėtoju – Rumunijos sportininku.

Iš viso čempionate dalyvavo 28 šalių sportininkai – daugiau nei 500 rankų lenkimo profesionalų ir mėgėjų. Dalyviai varžėsi skirtingose svorio kategorijose ir amžiaus grupėse.

Lietuvos rinktinė, kurią sudarė 11 sportininkų parsivežė 6 aukso ir vieną bronzos medalį. Būtent šis medalis priklauso šakiečiui Mindaugui Sutkaičiui (sporto klubas „Aidas“). Bronzą jis iškovojo lenkdamas dešine ranka, o lenkdamas kaire sportininkas buvo šeštasis. Neblogai sekėsi ir meistrų klasėje pasirodžiusiam klubo „Aidas“ vadovui Romučiui Pališkiui, kuris kovojo dėl trečiosios vietos, tačiau liko ketvirtasis. „Didžiuojuosi savo mokiniu ir džiaugiamės pasiektais rezultatais“, - teigė R. Pališkis.
 
Nors namo šakiečiai grįžo su medaliu, neslėpė nuoskaudos, kurią patyrė prašydami paramos savivaldybėje. „Suprantu, kad būtų pasakę, jog sunki padėtis ir negali remti, padėti, bet jie mums ne tik pinigų neskyrė, bet ir įžeidė, išvadinę turistais. Juk ne turistauti mes važiuojame, be to, esame ne vieną apdovanojimą laimėję, daug pasiekę. Pažiūrėkite, kaip sportininkus vertina kitose šalyse, o pas mus kas?“ - kalbėjo Europos vicečempionas, klubo „Aidas“ vadovas R. Pališkis. Administracijos direktoriaus Juozo Puodžiukaičio atsakyme rašoma: „Esant tokioms sunkioms šio laikmečio aplinkybėms, rajono vadovai nemato būtinumo deleguoti mūsų sportininkų kaip turistų į Europos čempionatą Turkijoje. Jeigu Lietuvos sporto departamento rankų lenkimo sporto federacija vežasi sportininkus kaip rinktinės dalyvius, tai turi dengti ir visas išlaidas“. Visgi tam tikrą viltį savivaldybė sportininkams suteikė. Atsakyme teigiama, jog, pateikus dokumentus, savivaldybė įsipareigoja sumokėti 1000 litų startinį mokestį. Tačiau tai ne itin džiugina bronzos medalį iškovojusį M. Sutkaitį ir jo trenerį, nes reikia vykti į kitus miestus, rinkti dokumentus ir pan. „Argi mes privalome ką nors kam nors įrodinėti? Kažkoks pasityčiojimas‘, - konstatavo R. Pališkis. Pasak jo, vienam sportininkui dalyvavimas Europos čempionate atsiėjo 2500 litų. Ne vieną medalį pelnę sportininkai neatmeta galimybės lapkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje dalyvauti ir Pasaulio čempionate, kuris vyks Kazachstane. Dalyvavimas šiame čempionate vienam sportininkui kainuotų apie 3 – 4 tūkst. litų. Ar jiems pavyks įgyvendinti savo viltis, taip pat didžiąja dalimi priklausys nuo finansų.

Už paramą vykstant į Europos čempionatą sportininkai dėkoja Seimo nariui Arvydui Vidžiūnui, ūkininkui Ramūnui Kaunui ir nenorėjusiam būti viešai įvardintam rėmėjui.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos