baneris leidinys

mozuraitieneGintarė MARTINAITIENĖ

Dažnai girdime, kad jauni specialistai nemato perspektyvų ne tik tokiame miestelyje kaip Šakiai, bet ir apskritai Lietuvoje. Nuolat akcentuojama ir tai, jog vis daugiau gabių ir perspektyvių žmonių išvyksta į užsienį. Visgi yra ir kitokių pavyzdžių. Plokščių vidurinėje mokykloje kūno kultūros mokytoja dirbanti Rima Mozūraitienė sako net neįsivaizduojanti, kad galėtų gyventi kažkur kitur, veikti kažką kitą. Savirealizacijai jai vietos Šakiuose - užtektinai.

Nuotr. Profesionalios instruktorės licenciją įgijusi Rima pripažino, kad pastaraisiais metais ji gyvena aerobika.

Jei gali kažkas kitas – gali ir Rima
 
Prieš trejus metus Rima baigė Lietuvos kūno kultūros akademiją, vėliau įgijo magistro laipsnį ir nuo mokslų baigimo pradėjo dirbti kūno kultūros mokytoja Plokščių vidurinėje mokykloje. Kadangi ją nuolat traukė sportas, vėliau pradėjo domėtis aerobika ir šiuo užsiėmimu, kaip pripažino, paskutiniuosius metus tiesiog gyvena. „Seniau pati lankydavau tokius užsiėmimus ir pagalvojau, kodėl gi pati negalėčiau jų vesti?“, - pasakojo Rima. Neseniai jauna specialistė išlaikė reikiamus egzaminus ir įgijo profesionalios aerobikos instruktorės licenciją. Šiuos užsiėmimus R. Mozūraitienė veda ne tik Šakiuose, bet ir Lukšiuose bei Gelgaudiškyje. „Pirmiausiai viskas prasidėjo Plokščiuose, nes treniruotes paprašė vesti kolegės, vėliau atsirado poreikis ir Šakiuose, Lukšiuose, Gelgaudiškyje“, - teigė pašnekovė. Ji pripažino, kad iš pradžių netgi stebėjosi, gerąja prasme, kad nedideliuose miesteliuose moterys domisi ir yra neabejingos sportui.
 
Į treniruotę – tik pasiruošus

Vos sušnekus apie aerobiką Rimos akys nušvinta, nes tai ta veikla, kuri yra jos gyvenimo variklis. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad į šiuos užsiėmimus moterys susirenka tik pastriksėti, Rima kiekvienai treniruotei ruošiasi atskirai, apmąsto pratimus, žingsnelius. „Aš jau toks žmogus, kad jeigu už treniruotes iš moterų imu pinigus, tai turiu būti deramai joms pasiruošusi“, - kalbėjo pašnekovė. Kad ir kokia sunki diena būtų, išgirdus muziką ji tiesiog atsigauna. Pozityviai ją veikia ir į treniruotes susirenkančios moterys. „Nuotaiką pakelia, kai matai daug susirinkusių ir sportuoti nusiteikusių moterų, kurioms patinka tai, ką daro“, - teigė R. Mozūraitienė. Nors treniruotes organizuoti pradėjo naudodama paprastą šokių muziką, dabar ji perka specialią, skirtą aerobikai, kuri griežtai suskirstyta pagal taktus – taip šokti ir sportuoti paprasčiau. Norėdama, kad į treniruotes besirenkančioms moterims ir merginoms užsiėmimai būtų patrauklesni, ji su jomis ne tik atlieka šokių pratimus, bet ir sportuoja ant kilimėlių, su kamuoliais, gumomis.

Poilsis - darže

R. Mozūraitienė jauna, patraukli, veikli, tad kyla klausimas, ar tokiai moteriai netrūksta miesto šurmulio, galbūt intensyvesnio gyvenimo? Buvusi jurbarkietė sako niekuomet nesvajojusi gyventi didmiestyje ir susiklosčius aplinkybėms su vyru mielai įsikūrė Šakiuose. Intensyvesnio gyvenimo jai taip pat nereikia. Buvo laikas, kai per savaitę turėdavo po 13 treniruočių, dar pamokos mokykloje, tad apie kažką daugiau net nelabai ir galvoti norisi. „Jei ir būtų galimybė, tikrai nieko nekeisčiau, nes labai gerai taip, kaip yra dabar“, - tikino pašnekovė. Be to, ji pailsi ne tik skaitydama knygas, keliaudama, bet ir darže. „Tikrai ten pailsiu. Man gera pasikapstyti po žemę, smagu užsiauginti daržovių“, - apie savo gyvenimo būdą pasakojo Rima. Ekologija, sveikas gyvenimo būdas R. Mozūraitienei taip pat nesvetimas. Ji galvoja kada ir ką valgo, stengiasi maitintis maistu, kuriame nėra priedų, o parduotuvėse perka tik tai, kas būtina. „Geriau perku pas patikimus žmones, o, pavyzdžiui, daržovių prekybos centruose neperku išvis“, - tikino sveiką gyvenimo būdą propaguojanti aerobikos trenerė. „Man taip geriau, o kas ką nori, taip tegul ir galvoja“, - pokalbio pabaigoje akcentavo Rima.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos