baneris leidinys

Netrukus Šakių rajono gyventojai turės paploninti pinigines mokėdami už geriamojo vandens tiekimą. Taip nusprendė Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (toliau Komisija), perskaičiavusi geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas.

Kaip sako UAB „Šakių vandenys“ direktorius Kęstutis Vilkauskas, Komisija kasmet perskaičiuoja geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo bazines kainas pagal tam tikrą metodiką. Anot K. Vilkausko, bendrovė dar 2018 m. spalio 17 d. pateikė prašymą perskaičiuoti ir suderinti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas. 2019 m. vasario 15 d. Komisija priėmė sprendimą, kad rajono gyventojams geriamasis vanduo brangs septyniais centais už kubą, o nuotekų tvarkymo paslaugos atpigs dviem centais už kubą. Pavyzdžiui, po kainų perskaičiavimo buto gyventojai, kurie už geriamojo vandens tiekimą lig šiol mokėjo 0,99 euro už kub. m, dabar mokės 1,06 euro už kub. m. Pasak bendrovės direktoriaus K. Vilkausko, pagrindinis faktorius, kuris padarė įtaką geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kainų kitimui, buvo tai, kad pernai įmonė surinko daugiau nuotekų, o geriamojo vandens pardavė mažiau, lyginant su užpraeitais metais.
 
Anot direktoriaus, perskaičiuodama paslaugų kainas Komisija atsižvelgė į išaugusio nusidėvėjimo sąnaudų dėl bendrovės įsigyto naujo ilgalaikio turto (vandentiekio tinklai, gręžinys, bokštas, autotransportas, siurbliai, orapūtės), išaugusių didesnių elektros energijos, darbo užmokesčio sąnaudų ir kitų veiksnių.

Šiuo metu vartotojams taikomos „Šakių vandenų“ paslaugų kainos galioja nuo 2018 m. vasario 1 d.

Komisijos suderintos kainos įsigalios jas patvirtinus Šakių rajono savivaldybės tarybai – tai turėtų būti padaryta per 30 kalendorinių dienų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos