baneris leidinys

zenklas pereja
Skaitytojo nuotr.: Praėjusį savaitgalį Lukšiuose po triukšmingo šėliojimo su automibialiais gatvėse, ryte Pavasario  gatvės gyventojai rado nuverstą kelio ženklą.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Praėjusio pirmadienio rytą gavome pranešimą, kad Lukšiuose, Pavasario gatvėje, savaitgalį siautėjęs jaunimėlis su automobiliais nuvertė nurodomąjį kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“. Kaltininkai nenustatyti, o ženklo atstatymu, ko gero, teks pasirūpinti kelio savininkui – seniūnijai.

Kaip aiškina vietos gyventoja, pranešusi apie įvykį, savaitgalį jaunimėlis su automobiliais siautėjo gatvėse, o ryte žmonės pamatė ant šono gulintį kelio ženklą. Deja, niekas įvykio neužfiksavo, tad gali būti, kad kaltininko nustatyti nepavyks, tad ir žalos išreikalauti nebus iš ko, o ženklo atstatymu turės pasirūpinti seniūnija. Paklaustas, ar dažnai tenka atstatinėti neaišku kieno nuverstus, suniokotus kelio ženklus, seniūnas Vidas Cikana sako, jog tai dažnas atvejis.

Apie naktimis siautėjantį jaunimėlį Lukšių seniūnas yra viešai pasisakęs ne kartą – naktimis tenka išgirsti automobilių stabdžių žviegimą, yra mėgėjų palakstyti viešose vietose – prie autobusų stotelės, prie kapinių, Zyplių dvaro teritorijoje ir kitur. Regis, ne visi automobiliais daromi manevrai pavyksta – kartais lieka ir pasekmių, kai apgadinami automobiliai, griūna ant šono arba apgadinami kelio ženklų stulpai ir kiti prie kelio esantys įrenginiai, apgadinamos ir privačių namų tvoros.

Beje, jau kuris laikas tuose pačiuose Lukšiuose Pergalės gatvėje įtaisytas sferinis veidrodis stovi taip pat sugadintas – pats stovas dar yra, tačiau veidrodžio jau nesimato. Šis veidrodis buvo įrengtas ne atsitiktinai – automobiliams, išsukantiems iš šalutinės Lygumų gatvės, tvora trukdė matyti transportą, atvažiuojantį Pergalės gatve iš vakarų pusės, todėl buvo priimtas sprendimas įrengti sferinį kelio veidrodį. Tačiau gana greitai veidrodis kažkam užkliuvo – kaip sako vietos gyventojai, iš pradžių veidrodis buvo įskeltas, o vėliau ir visai sudaužytas.

Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius sako, kad policija jokio pranešimo apie eismo įvykį Lukšiuose praėjusį savaitgalį neturi. Taip pat pareigūnai nėra gavę ir pranešimo, kad miestelyje su automobiliais siautėja kelių ereliai.

„Tokiais atvejais aš labai vertinu gyventojų pilietiškumą – daug nereikia, tiesiog pranešti, kad kažkas vyksta, ar nufotografuoti nuotrauką ir įkelti į portalą „www.epolicija.lt“. Pareigūnai tada gali reaguoti ir pasižiūrėti, kas vyksta“, – sako A. Kvederevičius.
Viršininkas sako, kad labai svarbu ir pačių gyventojų požiūris į visa, kas vyksta aplinkui, nes vis dar susiduriama su tokiais atvejais, kai, atsitikus nelaimei kelyje, vėliau paaiškėja, kad aplinkiniai žinojo, jog žmogus važinėja girtas ar be teisių, tačiau, pasižiūrėjus į įvykių suvestinę, paaiškėja, kad pareigūnai apie tai pranešimų negavę. Policijos komisariato vadovas sako, kad Lukšiai niekuo neišsiskiria iš kitų rajono seniūnijų – nusikalstamumas čia nėra didesnis nei kitur.

Savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas Arvydas Šlėderis sako, kad kiekvienais metais Kelių priežiūros programoje yra numatyta tam tikra pinigų suma eismo saugumo priemonėms keliuose įdiegti. Šiais metais programoje buvo numatyta 14 tūkst. eurų, o iš jų 8 tūkst. skiriami kelio ženklų priežiūrai. Anot vedėjo, paprastai šie pinigai yra skiriami naujų ženklų pastatymui, o tokiais atvejais, kai ženklą sugadina konkretus asmuo, stengiamasi žalą išieškoti iš kaltininko. Taigi jeigu neatsiras liudininkų ir nepavyks nustatyti, kas nuvertė kelio ženklą Pavasario gatvėje, seniūnijai teks statyti ženklą savo pastangomis ir nuostolių, tikėtina, niekas nepadengs. O Lygumų gatve važiuojantys lukšiečiai jau senokai laukia, kada vėl bus įmontuotas sferinis veidrodis...

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos