baneris leidinys

Bendruomeniniai šeimos namai, rajone veikiantys apie pusantrų metų, pradeda teikti nemokamą asmeninio asistento paslaugą asmenims, turintiems kompleksinę arba fizinę negalią.

Šią paslaugą įvairiuose susitikimuose pristato ir ja pasinaudoti ragina Bendruomeninių šeimos namų koordinatorė Jurga Raškauskienė. Pasak jos, ši paslauga skirta 16–65 metų asmenims, kaip minėta, turintiems kompleksinę ar fizinę negalią. J. Raškauskienė informavo, kad paslauga asmeniui galėtų būti suteikta iki keturių valandų per dieną, priklausomai nuo poreikio. Tačiau asmeninis asistentas nebus tas žmogus, kuris nudirbs buities darbus, jis padėtų žmogui komunikuoti, susitvarkyti reikalus ligoninėje, savivaldybėje, galbūt palydėtų į koncertą ar pan.
 
„Esmė, kad po tų metų jis pats savarankiškai galėtų tai daryti“, – teigė Bendruomeninių šeimos namų koordinatorė, neatmetusi galimybės, kad paslaugos būtų teikiamos ir savaitgaliais.

Projektas, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, bus įgyvendinamas dvejus metus. Planuojama, kad asmeninio asistento paslauga būtų suteikta 20 asmenų, tuo rūpintųsi dvi socialinio darbuotojo padėjėjos. Beje, asmeninio asistento paslauga naujiena ne tik rajone, bet ir visoje šalyje.

J. Raškauskienė džiaugėsi, kad įvairių socialinių paslaugų rajone daugėja. Poreikis taip pat akivaizdus. Štai ir Bendruomeniniuose šeimos namuose įvairiomis teikiamomis paslaugomis per visą laikotarpį pasinaudojo apie 800 žmonių. Bene populiariausios – individualios psichologių konsultacijos, tad šiuo metu Bendruomeniniuose šeimos namuose jas teikia net trys psichologės.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
76

Reklama


188x376-lock

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos